Hangi Stark çocuğu Starkları yeniden yükseltecek

Bence
Winterfell lordu rickon olacak
Sansa varis harry ile evlenip stark-arryn evliliğini ve ittifakını gerçekleştirecek (seri sonunda gerçek ortaya çıktığında)
Arya no one olarak hayatına devam edecek
Bran üç gözlü kuzgunun yerine geçip ormanın çocuklarının yanında kalacak
Benjen öldü oradan bir şey çıkmaz
Jon ise ötekilerin aradığı kişi. Öldürmek için mi yoksa iş birliği için mi onu bilmiyorum
Stark hanedanını ise bunlardan sonraki nesil yükseltecek

kanka ne kullanıyosan bize de söyle

Jon bir Stark değil bir Targaryen veya gayrimeşru. Bran ve Arya ise kimliklerinden vazgeçmiş durumda. Robb ve Ricon(dizide) ise toprağın altında çürümekteler. Yani normal bir insan olarak kimliğinden vazgeçmemiş, aksine ailesi için elinden geleni yapmaya hazır bir tek Sansa Stark kalıyor. İronik bir biçimde Stark olmaktan uzak, Stark Hanesi taraftarları tarafından sevilmeyen Sansa son Stark olabilir

Stark hanesi tekrar yükselmeyecek son savaşta görevini yerine getirip yok olacak.

kitapları

Bencede stark hanesinin başında Sansa olmalı zeki ve çok iyi gelişim gösterdi güzel oyunlarda oynuyor. Ayrıca çok da onurlu değil :smiley: Eğer Jon targeryan olacaksa ve Rickon öldüyse kitapta da Sansa geçmeli hanenin başına.

Bence Rickon Stark’ın Skagos’a Osha ile gitmesi sıradan bir durum değil. Yazar Rickon üzerinden ikinci bir Acımasız Artos Stark güzellemesi yapabilir. Rickon’un gittiği yer ki Skagos için söylenen şey insanların insan etiyle kahvaltı yaptığı, tek boynuzlu unicornların bulunduğu yer olarak betimleniyor. Yani bu kadar betimleme boşa çıkmaz. Eğer yazar zaman atlaması yapabileceğini söylüyor du bunu yaparsa ki bu durumda Rickon’un arkasında Skagos’un klanları ile birlikte tekrar ana karaya çıkma ihtimali var. Hali hazırda zaten gergin bir çocuktu ve saldırgan bir ulukurdu Rickon’un haletiruhiyesini ortaya koyduğunu düşünürsek ortaya acımasız intikam yemini ile çok kan dökebilecek bir karakter de ortaya çıkabilir. Kuzeyin lordu olmayabilir ama ailesi için herşeyi yapabilecek bir potansiyel oluşturabilir.

Zaman atlamasından vazgeçmiş.

Bran tanrı gibi birşey oldu. O işlere girmez. Branı LOTR 'deki frodaya benzetiyorum. Sanki bütün savasi bitirecek olan güç brandan geçiyor gibi geliyor bana

Kacinci kitapta soyleniyor o soz

Şimdi eğer hepsine bakarsak;
Jon;
-Sanmıyorum çünkü etrafında çok fazla sorun var…
Sansa;
-Hafiften akıllanmaya başlasa da hala çok pasif ve Bealish’i asla ikna edemez…
Arya;
-Arya’nın hiçbir rolü olmayacak bence Starkların yükselmesinde en azından şimdilik belki suikastle ilerde küçük bi yardımı olabilir ama hiç sanmıyorum…
Bran;
-Şu an çok farklı işlerle uğraşıyor o…
Rickon;
-Başka birinin yardımı olmadan alamaz Winterfell i alsa bile tutamaz…
LS;
-Şu an son derdi Winterfell kendisinin…

Yani hiçbirisi yardımsız bir şekilde alamayacağa benziyorlar ve şu an Winterfell’i Starkların adına isteyen iki kişi var;
-Mormontlar
-Stannis

Büyük kuzeyli komplosuna inanmadığım için (bu kadar karışıkken kuzeyliler birlik olamazlar) Mormontlar değil…
Geriye tek bir kişi kaldı; Stannis yani en son Winterfell i feth etmeye giden kişi

Bence Starkları yükseltecek kişi Stannis’tir. Başa koyacağı kişi ise Jon-Rickon-Sansa arasında değişecektir. Jon ve Sansa kendi istemezler. Ama Baelish, Sansa’yı koymaya çalışabilir. Rickon’ın gelişiyse her şeyi karışır…

Jon’un etrafında hiçbir sorun yok. Onun yegane sorunu (onun gözüyle) ihanete uğrayıp, şu an ölü olması. Ötekiler’i kast ediyor isen dizide olduğu kadar takıntılı bir halde değil, WW meselesine; evet, tehlikenin idrakinde ve önlem almaya başlamıştı ama ömrü yetmedi, garibimin. :pensive:

Dirilişinden sonraki ruh hali aşağı yukarı ne olur, tam kestiremesek de yazarın deyişi ile onun ölüm travması Cat’inkine benziyor; bu durumda, Cat gibi olmasa bile hafif bir karanlık karaktere dönüşebilir, diye tahminde bulunuyoruz. Daha doğrusu beyaza kaçan gri bir çocuktan koyulaşan bir griye dönüşmüş bir adam olmasını bekliyorum.

Zaten dirilişi sonrasında da GN’de kalmasını gerektirecek bir durum yok, öldü ve yemininden azat oldu. Olay üzerinde de kalmak istemeyecektir, kimse istemez(Öncesinde belki bir Çetinocak meselesi olabilir, belki diye tahminde bulunuyorum.). Bu durumda yegane amacı Kışyarı’nı geri almak olacaktır. Bir de Arya meselesi… Bunu nasıl yapabilir? sorusuna gelir isek eğer Yabanılları bir şekilde kendi tarafına çektiği gibi bazı kuzey lordları ile iletişime geçip, ikna edebileceğini düşünüyorum. Doğrusu dizide olduğu gibi değil kuzey lordları; kavat değiller yani o kadar. Bir tek Bolton ve Amca Karstark ile Umber’ların yarısı öyle(Bu şekilde söyleyince sözümün güvenirliği zedelenmiş gibi oldu, biliyorum :smiley: Lakin kuzey bunlardan ibaret değil.).

Neyse, Stannis’in kuzeyden sağ çıkarsa, şaşarım. O derece. Elbet dizideki gibi 2. dk.'da öleceğini sanmam… Gerçi bir ihtimal de yok değil, güneye tekrar gitmesi için.

Yaşayan erkekler var iken de zaten Sansa ve Arya’ya yönetmek düşmez; düşse bile Stannis diyorsun misal; asla Sansa’ya vermez Kışyarı’nı; çünkü o bir Lannister artık. Onun geçmesi demek kalenin ve kuzeyin de bu haneye geçmesi demektir, Starkları yükseltmek yerine yok etmekle eşdeğer bir şey.

Rickon ve Bran var ama Bran, 7. kitaptan önce dönmez gibime geliyor. Jon ise zaten Robb tarafından varis ilan edildi, onun hakkı şu an.

Robb Rickon’un öldüğünü sanıyordu o yüzden Jon’u varis ilan etti.

Hiçbiri, Stark hanesi yok olacak.

Bran ve Rickon’un öldüğünü sanması, bir şeyi değiştirmiyor bence.

Bazı kuzey lordlarının eşliğinde imzaladığı belgenin genel içeriği; varisi, yani çocuğu olmadan ölmesi halinde Jon’u varisi, sonraki kral ilan ediyordu. Cat’in konuşmasından da anladığım kadarıyla onu resmi olarak Stark ismini vererek yapıyordu. Zaten bir piç başka türlü kral olamaz. Robb da Jon’u Sur’dan getirtecekti; hediyeler vs. vererek yemininden azlettirecekti. Resmi olarak Stark olduğuna göre- kendisi bunu bilmiyor elbet- yaşayan en büyük erkek çocuk olarak hak yine ona geçiyor; zaten önceki kral da onu varisi ilan etmiş; Bran ve Rickon’un yaşaması bir şeyi değiştirmez.

Değiştirir, ordaki konuşmalarından robb sürekli arkasında bir varis birakamamasindan yakınıyor ve son çare Jon u varis ilan ediyor rickon bulunursa başa o geçer jon ben gececem falan diye diretirse onu öldürürler. Piç çocuk meşrudan önce gelmez her ne kadarda meşrulaştırılmış olsun

Lannesterların Sansa ve Tyrion u artık Lannester olarak isteceğini mi sanıyorsun? Sansa ortaya çıksa hain, katil diyecek Lannesterlar ona… Hem Sansa Stanise de iyilik etmiş oldu Joffrey suikasti ile (Stanis için ) böyleyken ki Stanis o evliliği 2 dk de iptal ettirir sonrada Sansayı güvendiği adamlarından biri ile evlendirip olayı bağlar ki ben bu Wiinterfell in kimin olacağı olayının Stanisin dışında gelişeceğini düşünüyorum
şu Sansayı Lannester etmekten vazgeç artık :smiley: kaç defa konuştuk kaç defa kaç kişi o evliliğin iptal edilebilecek olduğunu söyledi

çocuklarından haberi olsa tek derdi Winterfel olur ama çocukları yokken öncelik Freylerde

ben LF yi ikna etmesi gerektiğini düşünmüyorum öyle bir fırsat çıksın LF atlar olaya hemen hatta Sansa ile evlenmeye çalışır ki kendi daha güçlü konum elde etsin, aşkı ve intikamıda tamam olsun

Rickon bulunursa evet başa geçer ama reşit olmadığından en yakın reşit akrabayı başa geçirmek isteye bilirler. İkinci ve daha güçlü ihtimal ise Rickon un vasisi yaşayan reşit akraba olarak jon olur ki, ben büyük ihtimal böyle olacağını düşünüyorum. Jon ölüp dirilmiş olsa bile meşru çocukların hakkını istemeyecekti onun tek derdi stark olmaktı varis yada kuzeyin sahibi olmak istemedi hiçbir zaman

Kitaplarda da dizide olduğu gibi Jon olur bence.

Yukarıda gayet net ve açık yazdığımdan emimin ama bir kere daha denemek istiyorum. :slight_smile:

Burada bahsettiğin ‘varis’ meselesi ‘evlat’ ile alakalı. Robb çocuk istiyordu ama bir türlü olmuyordu, o da ne olur ne olmaz diye vasiyet gibi bir şey yazdı; yanında da bir sürü kuzey lordunun şahitliği ve imzasıyla; Robb Stark, varisi(yani çocuğu) olmadan ölür ise Jon, Robb’dan sonra kral olacak varisi… Yani YAZILI/YASAL BELGE ile Jon’u bir Stark olarak resmileştiriyor. Adam resmileştikten sonra yasal olarak bir STARK oluyor zaten; yaşça diğer erkek çocuklardan büyük olduğu için olağan olarak Jon, yasal olarak hak sahibi oluyor. Kaldı ki zaten Robb da onu varis seçmiş. Yani yasa her şekilde Jon’dan yana. Onu da geçtim zaten Kışyarı’nı almak için göstereceği çaba, yaşı ve tecrübesi gibi şeyler birleşince(zaten tipine baka Ned Stark’ı görüyor) hiçbir kuzey lordu, 6 yaşındaki bir çocuk tarafından yönetilmek istemeyecektir. Diyar zaten yeterince çocuk krallar tarafından yönetildi ve hayrını görmedi.

Yasallaştırılmış da olsa piç çocuk geçemez nasıl bir mantık? Yasallaştığın zaman zaten artık piç kabul edilmiyorsun, hala piç oluyor isen o nasıl yasallaşma oluyor? Yasallaşmak demek resmi olarak x hanesinin meşru doğumlu evladı kabul ediliyor ve her türlü hak ve mirastan payın oluyor.

Öncelikle hoş geldin, bayadır yoksun; ara ara gözlerim seni aradı. :slight_smile:

Sen de artık şu gerçeği kabul et, vazgeç gerçekleri reddetmeyi; Sansa, resmi olarak; şahitlerin önünde, 7 inancı ile Tyrion Lannister ile evlendi. Gerdeğe girmemiş olmaları onun resmi olarak Lannister olmasına, Tyrion’un karısı olmasına engel değil. Sonuç olarak gerdek, evliliğin olmaz ise olmaz şartlarından biri değildir. Haliyle kendisi o, Sansa Stark DEĞİL, Sansa Lannister. Sansa’dan tut Tyrion’a; Stannis^'e kadar herkes Sansa’nın evli ve bir Lannister olduğunu kabul eder iken nasıl oluyor da sen ve sen gibi inatçı arkadaşlar bu gerçeği görmezden gelerek;“Hayır, o bir lannister değil!” diyebiliyorsunuz, anlam veremiyorum. Bir insan bu kadar mı açık seçik olan bir şeyi yok sayar? Siz saysanız bile biz kör değiliz, görüyoruz, okuyoruz.

Bu haberi de Jon’a Stannis veriyor. Bu haber verildiği zaman Tyrion, babasını öldürmüş, kaçmış vs. idi. Stannis için sence fark ediyor mu sanıyorsun Joff’u öldürmüş ya da öldürmemiş? Adamı azcık bile tanıyamamışsınız demektir.

“Teamüle göre Kışyarı, kız kardeşim Sansa’ya geçmeli.”
“Leydi Lannister’a mı demek istiyorsun? İblis’i babanın koltuğuna tünemiş hâlde görmek için bu kadar hevesli misin? Sana yemin ediyorum, ben hayattayken böyle bir şey olmayacak Lord Kar.”

Ayrıca Stannis, Sansa’nın evliliğini iptal edemez; kralların böyle bir yetkisi olduğunu sanmıyorum; bu iş, Yüce Rahip’e ait. Kuzeyde iş nasıl yürüyor bilmem ama kız, 7 inancı ile evlendi. Dahası Stannis ne 7 İnancına ne de Kuzey inancına sahip biri değil, o R’holler inancında; yani böyle yetkisi kesinlikle yok. Rholler inancında olsa idi Melisandre iptal ederdi büyük olasılıkla.

Ben de Sansa’nın evliliğinin büyük ihtimal iptal edileceğini tahmin ediyorum, yahut böyle bir şey olmadan ölüp gidecek. Üçüncü seçenek ise bakarsın Tyrion ile olan evliliğine devam kararı alır. Bazı hayran kuramları vardı galiba. :stuck_out_tongue:

Rickon bulunursa jon varis olmaz. Robb’un hangi şartlar altında jon u varis ilan ettiğine bakalım.

1. Çocuğum yok
  2. Kardeşlerim öldü
  3. Sansa lannister olan biriyle evli
    Ve 2. Şart şuan tutmuyor jon bu şartlar olursa ancak jon varis olur.
    Westerosta bildiğimiz kadarıyla piçler varis kalmadığında meşru olarak lord olabiliyorlar. Mesela lord hornwood öldüğünde onun yerine leydi hornwood geçti ve herkes bir varis arıyordu üstat luwin ve sör rodrick hornwoodlarla geçmişteki akrabalarından birini geçebileceğini söyledi veya annesi hornwood olan diğer çocuğun adı aklıma gelmedi ve bran orda sanırım lawrence kardan bahsetti ve meşrulaştırılabilir dedi yani varis kalmadığında piçler mesrulastiriliyor. Ve şuan varis var bran ve rickon bran sakat gelemez, rickon da ölürse geriye sansa ve arya kalıyor hadi aryayıda eleyelim sansa var şimdi stanis kaleyi sansaya vermez falan demeyin tek varis o olur ve kendini ortaya çıkarırsa (ki çıkaracak bailsh orayı ayarlar) varis odur. Staniste birşey diyemez zaten adamın gücü kuzeyliler kuzeylilerinde ne kadar ned stark ve evlatları fanatiği olduğu nu gördük leydi dustin kuvvetlerini bir arya getirenin arya olduğu nu söylemişti bu durumlar varken kimse jon aman varis falan demez eğer rickon bulunursa . Ama bu şartlar sağlanır jon u başa geçirirler onu bilemem ve şu rickon küçük olduğu için jon yönetir mantığınıda anlamıyorum kuzeyli tecrübeli bir lord yönetir.
    Örnek olarak nestor royce jon arryn gittiğinde vadiyi o yönetiyordu