Harflerle Game of Thrones

Sanırım argos’ta yazılım hataları başladı. Bekir Cem bi güncellese keşke.

@“çılgınkörfez” oyunu bozma, flood yapma. Burası dingonun forumu değil. Benim forumum benim!

Bekir Cem : Game of Thrones Türkiye adlı internet sitesinin kurucu lideridir. Tüm yetkilerini gayriresmi olarak forum rahibi olan Ser Bronn’a devretmiştir.

@“Queen Arianne” Ben onu Braavos için yazdım.

Mhysa — Deanerys Targaryenin Astaporu feth edib köleleri özgürleştirdikden sonra kölelerin ona takdığı isim. Anlamı anne demekdir. Aslında her köle kendi dilinde anne demişdir ama en çok Valyria dilindeki isimi “mhysa” kabul görmüşdür.

@argos

çılgınfaizlobisi üzerime oynama. Asıl sen senin iplerin kimin elinde onu açıkla. Birden bire ortaya çıktın birliğimizi dirliğimizi bozmaya çılıştın. Olmadı şimdidi de doğru vicdanlı forumdaşlara iftiralar atarak bir bir yok etmeğe çalışıyorsun. Olmuyucak ben bu oyunu bozarım.

@“Queen Arianne” Daha öncede dediğim gibi bu kuralda iki kelimeli ifadelerin hangisinden istersek seçmeğimizle ilgili kısıtlayacak bir kural yok. O yüzden iki kelimeli ifadelerde 2 değil 4 tane farklı seçim hakkına sahibiz.

@argos benim kelimem Arianne ve Martell değil ki direkt olarak “Arianne Martell” bu yüzden ikisini ayrı olarak düşünemezsin.

@argos öyle bişey yok. Kelime "Arianne Martell"se ya A ya da L harfini seçersin

@“kraken04” kim demiş?!

@“Ser Bronn” konuyu dirilten @“kraken04” de öyle diyorsa öyledir.

Hayır efendim yok öyle ben dedim oldu. Arianne Martell gibi iki kelimeli başlıklarda A E M L gibi 4 farklı seçim olur. Kurallarda bunun aksi yazılmamışken keyfi icraatlar yapmayınız.

@argos benim kelimem bir bütün değil mi? “Arianne Martell” bir bütün. Arianne yazdığın zaman başka anlamlara da gelebilir Martell için de aynı şey geçerli. Bu yüzden aradan harf seçilemez.

@Ser Bronn Ben diyorum. Bu konuyu ben hortlattım ben. SAKSI DEĞİLİM BEN !!!

@“Queen Arianne” hayır bir bütün değil. Senin de gördüğün gibi 2 kelimeden oluşuyor.

@argos dil bilgisinde yüklemler isim tamlamasıysa ayıramazsın ya bu da onun gibi bir şey 2 kelimeden oluşsa da tek kelime olarak sayılır. Arianne Martell ayrılamaz bir bütündür.

Dil bilgisiyle alakası yok. Kurallarla alalası var. Böyle bir kural yok.

Ve bir bütün değildir.

@argos her şeyi düşünmemiş olabilirler kurallar. Çıkarımda bulunabiliriz ama.

Konuşmalarda çok fazla gerilere doğru bakamadım biraz ortalık karışmış. Queen Arianne en son Arianne Martell yazmış. L harfinden devam ediyorum.
LYANNA STARK
Rickard Stark ve Lyarra Stark’ın tek kızıdır. Robert Baratheon ile nişanlanmıştır. Rheagar Targaryen tarafından kaçırıldığı öne sürülür. Lyanna Stark boyun eğmez bir mizaca sahiptir ve kaçırılmasından ziyade kendi isteğiyle Rhaegar’la birlikte gittiği düşünülür. En son Neşe Kulesi’nde görüldü. Eddard Stark onu acı ve kan içerisinde bulur. Lyanna’nın son sözü 'Bana söz ver Ned’dir. Ned Stark’ın piç oğlu olarak Kuzey’e götürdüğü Jon Snow, dizide onaylandığı gibi Lyanna’nın oğludur.

O zaman ben bu bu kurallara reformist bi bakış açısıyla yaklaşarak: “2 ve daha fazla kelimeli başlıklarda 4 ve daha fazla seçenek olduğu” çıkarımını yapıyorum.

Edit: Kendimi bundan böyle Got Forumunun Reformist Kardeşliği(GFRK ve ya şifreli olarak Jamei) kurucusu ve başkanı ilan ediyorum. Yukarıdakı da ilk icraatım.

Aegon VI — Namı diğer Genç griffin. Anlatılan hikayeye göre Varys KLnin düşüşü sırasında Rheagarın oğlu Aegonu Bitçukrundan bi bebekle değiştirmiş ve Aegonu Dar denizin ötesine Sürgün kral eli Griffinin yanına göndermiş. Yıllarca Essonun keşitli yerlerinde kalarak çeşitli insanlardan eğitim almış. İyi bir kral olarak yetişdilirmişdir. 5 kralın savaşından sonra Fırtına topraklarına 10bin kişilik çıkarma yaparak Fırtına burnu dahil olmak üzere bir çok kaleni feth etmişdir. Ama diğer bir hikayeye göre Aegon bir Blackfiredır. Ve Varysle İllyriodan biri ya da her ikisi Blackfiredır. Batı diyarın harap oluşundan fırsat bularak Blackfireları tahta geçirmek için bu oyunu tertiblemişlerdir.

@argos yazım yanlışları arasında boğuldum. Blackfire? Tertiblemek? Keşitli? Yetişdilirmişdir?
Ben bu kuralı kabul etmiyorum ve asla uygulamayacağım.

Aerys II Targaryen.
Namı diğer deli kral. Robert Baratheon’un devirdiği kraldır. Daenerys, Viserys ve Rheagar’ın babasıdır. Kız kardeşi Rhaella Targaryen ile evlidir.

Nymeria.
Stark hanesinin çocuklarının büyüttüğü 6 kurttan bir tanesinin, Arya Stark’ın sahip olduğu kurdun adıdır.