Harflerle Game of Thrones

Moqorro
R’hllor’a hizmet eden bir kırmızı rahiptir. Kara Alev olarak da bilinir. Teni zift siyahıdır ve yanaklarında alev dövmeleri vardır. Victarion Greyjoy’un yanında yer almış ve onun yaralarını iyileştirmiştir.

Othell Yarwyck
Gece Nöbetçilerinin baş inşaatçısıdır. Lord Kumandan seçimlerinde aday olmuştur. Sonra geri çekilmiştir.

Kum. Dorne’da doğan piçlere verilen soyad.

Mellisandre of Asshai
Aslen bir gölge bağcısı olan Melisandre’nin.Asshai’den geldiğini bilmekteyiz.
Kendisini Işığın Lordu R’hllor’a adayan Mellisandre Westeros’a göçüp Stannis Baratheon’un danışmanı olmuştur.Gölge suikastçi doğurma, zehirlere karşı bağışıklık, ateşle bakmak suretiyle kehanette bulunma gibi yetenekleri vardır.Şu sıralar Surda Gece Kalesinde Stannis’in kampında bulunmaktadır.

Ice
Stark Hanesi’nin antik kılıcı. Valyria çeliğinden yapılma bir kılıçtır. Tywin Lannister daha sonra bu kılıçtan iki kılıç yaptırmıştır.

Dorne Kraliçe’sinin emrine amadeyiz isterse vikiyi ayaklarına sereriz.

@jaqenhgar bak 5 dakika önce sayfa açayım dedim Mariah Martell için şablon yapamadım. Viki kullanım kılavuzuna da baktım anlamadım. Nasıl yapıyorsunuz şu an hayran kaldım size.

El. Kralın yardımcısı. Bir nevi sadrazam.

Kraliçe isterse yardımcı oluruz eğer mesaj atarsa.
Lady Forlorn
Valyria çeliği bir kılıç. Kılıç Corbray Hanesi’ne ait.

Neşe Kulesi. Dorne’da yer alan bir kule. Rheagar Lyanna’yı kaçırdığında oraya götürdü. Lyanna, Arthur Dayne, Gerold Hightower ve Oswell Whent orada can verdi.

Nightfall
Harlaw Hanesi’nin antik Valyria çeliği kılıcı.

Çılgınkörfez ---- Tully hanesinden Çılgın Balık diye bilinen Lord Aliserin Demiradam körfezinde demir adamlarla yaptığı savaşı çılgın savaş taktikleriyle kazanmasından sonra körfezin ismi Çılgınkörfez olarak deyiştirildi. Yüz yıllardır bu isim kullanılır. Çılgınkörfezin tüm geliri ve hakları savaştan sonra yaranan Crazytully hanesine aitdir.

#çılgınkörfezbanlanmış

Tüm Ashemark ailesi olarak hüzünlüyüz, yaslıyız, ağlamaklıyız :frowning:

Üstteki alakasız mesajı es geçerek
Lyarra Stark. Rickard Stark’ın karısı; Ned, Brandon, Benjen ve Lyanna Stark’ın annesi.

Kale Muhafızı, kalenin lordu tarafından kalede olmadığı sürede kalesini kontrol etmesi için bıraktığı özel yardımcılardır.
Edit: Kraliçe vikide var olan bir sayfa çevirmiyorsun değil mi @Queen Arianne

@“Ulu_Kurt” şu anda çeviri yapmıyorum. Neyi çeviriyorum sandın ki?
Isırgan. Yoren’in Kral Topraklarından aldığı tehlikeli mahkumlardan biri. Konuşmaz sadece tıs sesi çıkarır.

Nagga’nın Tepesi, Demiradamların toplanıp kral şurası gibi önemli olayları tartıştığı eski bir yerdir.

Edit: Gerilmeye gerek yok :smiley: Sadece var olan bir sayfayı tekrar vikiye ekliyorsun sandım @Queen Arianne

Nute
Berber Nute olarak bilinir. Kral şûrasında Victarion Greyjoy’un en büyük destekçilerinden biriydi aynı zamanda Victarion Greyjoy’un en güvenilir adamıydı. Victarion Ejderha Kraliçesi için denizlere açılınca Euron Kargagöz, Nute’u kendine bağlamak için onu Meşe Kalkan Lordu ilan etti böylece kardeşinin yakın bir adamını kendi tarafına çekti.

Estermont
Fırtına Toprakları’nda bulunan bir ada. Baratheon Hanesi ile evlilik bağları vardı bir zamanlar.

Tarbeck Hanesi, Batı Topraklarında yer alan Tarbeck Kalesi’nin lordları, Reyne-Tarbeck İsyanınıda Lord Tywin Lannister tarafından yok edildiler

Karaateş Hanesi. Sibel Alaş’ın Blackfyre kelimesini çevirmesi sonucu oluşan hane. Değersiz Aegon’un piç oğlu Şeytan Karaateş soyundan gelir.

Şıra kalesi
Fossoway hanesinin yerleşkesidir.

İmry Florent, Kraliçe Selyse’in kardeşi, Karasu Savaşı’nda Lord Kaptan olarak savaştı ve öldü