Harrenhal Turnuvası

Evet geçmiştede ayyaş olduğunu duymuştum hatta Lyannanın ayyaşlığından rahatsız olduğunu yazmışlardı

Bence Robert mızrak dövüşçüsü değil. Ona ölümüne dövüş olacak bak ne oluyor. (bkz. Rheager Targaryen) 3 Dişli Mızrak Savaşı…

En sevdiği insanı çalanla karşı karşıya kim gelse böylesine kin nefret kusar o sadece robert için değil herkes için geçerli

Robert bu turnuvaya katılsaydı kesin kazanırdı,fakat katılıp yenilse ve Rhaegar’ın tacı Lyanna’ya taktığını görse hey gidi :smiley: "Gazap bizimkidir"der Rhaegar’ın …Keşke Brandon Stark kazansaymış ne isyan olurdu ne targaryen soyunun sonu…

Ben bi türlü anlayamadım ya bu Rhaegar Lyanna’yı seviyomu yoksa başka bir sebepten dolayımı kaçırdı?Forumdada aradım bununla ilgili bi başlık ama bulamadım.

bu olaylarla ilgili herşey daha tam olarak açıklanmadı sende biliyorsun ama çok büyük ihtimalle Rhaegar seviyordu çünkü başka amaçları olmasa aşk ve güzellik şeysiyle işi olmazdı direkt işine bakardı…

bide ben Robert Baratheon’nun bu turnuvaya katıldığını ve bilmediğimiz bir şövalye tarafından atından düşürüldüğünü düşünüyorum yani daha doğrusu sanki öyle okumuştum yanlış hatırlıyor olmalıyım…
tabi turnuva gerçek gücü temsil etmiyor, Robert’in güç ve cesaretini biliyoruz

O zamanda Elia kaynıyo işte.Vay anasını Rhaegar ne adammışsın :smiley:

Rhaegar da Lyanna’yı seviyor, o da Robert’e kaptırmamak için savaşıyor :wink:

Lyanna sadece ayyaş olmasından değil bir piçi olmasından dolayı da rahatsız. Ama bu durumlar Lyanna’nın evli bir adamla kaçtığı gerçeğini değiştirmiyor.

Robert, hani kahvelerde elektrik faturasını gidip alkole yatıran tipler olur ya aynı onlardan.

barristan ve arthur yenmesine izin vermiş bildiğin.

Robert ve Eddard turnuvada sadece izleyeci olarak bulunmuşlar. Ama böyle olacağını bilseler katılırlardı muhtemelen, bir de şu turnuvalar niye hep atlı kargı dövüşü şeklinde olur anlamak zor adam gibi kılıç dövüşü yapsalardı. Ya Barristan alırdı yada Arthur Dayne alırdı öyle olsaydı.

Rhaegar reyis kazanmıştı. Adamın mızrakta rakibi yok :slight_smile:

Aynen Rhaeegar’ın kazanmasına izin verdiler.
Kral muhafızları turnuvalarda bile kraliyet ailesine vuramıyor. Ve Aerys ordaydı, paronoyak ve deli, varisine vuranı yakardı herhalde. Rhaegar çok iyi bir sürücü veya dövüşcü değildi zaten.

Rhaegar’ın kazanmasına izin verdiklerini neye dayanarak söyledin??
Ayrıca Rhaegar mızrak dövüşünde çok yetenekli. Kılıç falan olsa Arthur’a, Barristan’a yenilir ama mızrakda çok iyi…

Barristan kazansaydım her şey farklı olurdu diye düşünüyor.
Bilerek kaybetmek gibi bir durum yok.

Barristan diyor hani keşke AvGK Ashara olaydı, izin vermeyeydim diyor.
Sonra Dunk & Egg’de KM, kraliyet ailesine vuramıyormuş.
Ben Rhaegar’ın herhangi bir şeyde süper olduğunu okumadım :o

vuramıyorsa niye katılıyor ki o zaman öyle saksı gibi durmuş mu yani :slight_smile:

@Endymion

Ben kazansaydım tacı Lyanna değil de Ashara alsaydı diye düşünüyor zaten

Protokol gereği xd
@lucian

@Emr9 Bir daha oku xd
Dunk & Egg’de KM kraliyet ailesine vuramıyor diyormuş xd