HBO'dan 8. Sezon Hakkında Açıklama

HBO, Game of Thrones final sezonun altı bölümden oluşacağını daha önce açıklamıştı. Dizinin hayranları ise, altı bölümün kendilerine yetmeyeceğini belirterek serzenişte bulunmuştu.Fakat HBO programlarının başsorumlusu Casey Bloys, konuyla ilgili sürpriz bir açıklama yaptı.ABD’deki Televizyon Eleştirmenleri Derneği’nin yazlık basın turunda konuşan Bloys, fantastik dizinin sezon finalinin iki saatlik bölümlerden oluşabileceğini ve aslında diğer sezonlardan çok daha uzun sürebileceğini söyledi.Bloys, açıklamalarına şöyle devam etti:
“Game of Thrones’ın final sezondaki bölümlerin daha uzun olacağını düşünüyorum, fakat ne kadar uzun olacağından emin değilim. Bu konuyu henüz tartışmadık. Bölüm başına iki saat fazlaymış gibi görünüyor ama Game of Thrones harika bir dizi, kim bilir?”
Bloys, ayrıca dizinin şu anda geliştirilen “spin-off”larından herhangi birinin, Game of Thrones’ın bittiği tarihten en az bir yıl itibaren yayınlanmayacağını sözlerine ekleyerek nedeni şu şekilde açıkladı:
“Şu anda dikkatleri Game of Thrones’tan başka bir yapımın üzerine çekilmesini istemiyorum. Final sezonu muhteşem olacak.”
Bloys, Game of Thrones’un senaristlerinin şu anda dizinin final sezonu üzerinde çalıştığını bildirdi. Bununla birlikte final sezonunun yani 8. sezonun yayın tarihi açıklanmadı.

Kaynak: Ntv

Eğer anlatacak o kadar malzeme varsa ellerinde, bölümlerin 2 saat olması bir çok kişinin hoşuna gidecektir diye düşünüyorum.

Ney ney ney anlamadım harbiden mi 8. sezon olacak mı anlamadım şimdi. Birde bence bölümleri ne kadar uzun olursa olsun bu kadar güzel bir yapım dahi olsa sıkar diye düşünüyorum ve bence Türk dizilerine bu kadar benzememeli (hakaret olarak kabul etmeyin lütfen) bunlar benim fikirlerimdi.

[quote=“Sercan, post:3, topic:9373”]
Ney ney ney anlamadım harbiden mi 8. sezon olacak mı anlamadım şimdi. Birde bence bölümleri ne kadar uzun olursa olsun bu kadar güzel bir yapım dahi olsa sıkar diye düşünüyorum ve bence Türk dizilerine bu kadar benzememeli (hakaret olarak kabul etmeyin lütfen) bunlar benim fikirlerimdi.
[/quote]8. Sezona neden öyle bi tepki verdin ki ? Zaten olacaktı.

GT-I9060 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Turgut Uç’un da dediği gibi: Bu adamların elinde 13 bölümlük malzeme varmış, bunu tek sezon yapmak yerine iki sezona yaymışlar.

Senaristlere ne kadar sövsek de kızsak da; dünya dizi tarihine geçecek ve yıllarca konuşulacak bir final bekliyorum diziden.

[quote=“Loren_Lannister, post:5, topic:9373”]
Turgut Uç’un da dediği gibi: Bu adamların elinde 13 bölümlük malzeme varmış, bunu tek sezon yapmak yerine iki sezona yaymışlar.

Senaristlere ne kadar sövsek de kızsak da; dünya dizi tarihine geçecek ve yıllarca konuşulacak bir final bekliyorum diziden.
[/quote]Finali ne kadar iyi yaparsa yapsınlar çoğu insanı memnun edemeyecekler son 2 sezon yüzünden. Benzer durum Lostta da olmuştu. Ben finali çok iyi bulmama rağmen son sezonlarda diziyi toparlayamamaları nedeniyle insanlar beğenmedi. Gotta da böyle olabilir bence.

GT-I9060 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

GRRM Bey’i bekleyemeyecekleri için adamlar anca 13 bölümü bir yerlerinden uydurabilirler. Zaten görüyoruz ilk 3 bölümü izlemesek de olurdu boş sahneler, sanki olmasa hiçbir şey kaçmazdı.

Ben bitirmek için neden bu kadar çabaladıklarını anlamıyorum. Fazlasıyla işlenecek konu ve sorular var, yap 9-10 sezon rahat rahat neden bu kasıyorsun ki. 2 saatlik bölüm demek korkunç! Türk dizisi izlemek istesek sürüyle var zaten.

Bu seri yüzünden baya mızmız, sürekli şikayet eden ekşi sözlük yazarı gibi oldum. Ama hem yapımın davranışlarından hem de son iki sezondur tüm senaryonun çarşaf gibi sızdırılmasından bu işi ilk yıllara göre ciddiye almadıklarını ve titiz olmadıklarını görüyorum. İzleyiciler ve okuyucular bu seri hakkında bu kadar kafa yormuşken bu özensizlik resmen dalga geçme.

2 saat fazla olur ama 80-90 dakikalık bölümler iyi olur, 60 dakika yetmiyor zaten bu sezon belli oldu. Oradan oraya ışınlanıyor millet.

2 saat olursa tadından yenmez.

Eğer sızdırılan senaryoya göre çekilirse dizi çok büyük bir saçmalıkla başbaşa kalıcaz demektir.2018-BELKİ 2019 ne demek bi de onu anlamadım nasıl koca dizi belkilere kalıyor ?

bu sezon için de bölümler uzun olacaktı demişlerdi ama sadece son bölüm uzundu o da 5 10 dakika felan :smiley:
Bunlar D&D nin oyunları yea :smiley:

beni suan bölüm saatlerinden çok yayın tarihi meraklandırıyor.Cünkü sızan senaryolar dogruysa erken cıkar eger degilse yeni senaryo yazmakla falan ugrasırlarsa 2019 h.o :frowning:

Arkadaşlar sızan senaryoyu okuyanlarınız varsa doğruluk payı ve gerçekten o yönde bir ilerleme olabilitesi var mı ya
?

Evet asıl soru bu merakla bekliyoruz

Öncelikle sızdığı iddia edilen senaryo. Gerçekliğini çekimler başlayana kadar bilemeyiz. Sızan senaryoda özellikle ilk bölüm 7. sezon finaliyle çok bağlantılı. Ki bunun olması normal. Çünkü bu senaryo 7. sezondaki hacklenme haberleri sırasında 4chan’de ortaya çıktı. Yani demem o ki, bu senaryo sahteyse, yazan kişi 7. sezon finalinin sızan senaryosunu iyi analiz etmiş ve fena olmayan bir giriş bölümü senaryosu yazmış. Ancak diğer bölümlerde batırmış. Diğer bölümler absürtlükler ve saçmalıklarla dolu çünkü.

Uzun bölüm nedir ya? Kısa olsun bölüm sayısı artsın. Süre arttıkça kalite sıkıntı oluyor.

2019’a kalsa bile Şubat yada martta yayınlanır. Tabi bu sene çekimler başlarsa.

Umarım 2018 sonu gibi izleriz çünkü büyük ihtimalle twow da bu sene sonu gibi çıkacak ve duble bir bekleyişe maruz kalacağız

bu dizi 10 bölümken bile herkese az geliyordu ve bi saat yapmışlardı ama artık çıldırtıyorlaar final sezonunun 6 bölümden oluşması iyice artık bittiklerini gösterir çünkü artık senaristler diziyi mahvettiği için artık nereye bağlıcaklarını bilemiyorlar bir buçuk saat yapıp bitirecekler umarım senaristler bırakır bu işi başkalırına…:triumph::triumph: