HBO'ya Yapılan Siber Saldırı

Game Of Thrones’un yapımcısı olan HBO kanalı bilgisayar korsanlarının saldırısına uğradı.

İddialara göre hacker grup, HBO’nun veri tabanından 1,5 terabaytlık bilgiyi ele geçirdi. The Guardian’ın Haberi’ne göre ise hackerların elinde Baller ve Room 104 dizilerinin yayınlanmamış bölümleri de var.

HBO, siber saldırı sonrası yazılı olarak şu açıklamayı yaptı: ''HBO yakınlarda bir siber saldırıya uğradı, bunun sonucunda şirkete özel bilgiler ele geçirildi. Derhal olayı incelemeye aldık, polisle ve özel siber güvenlik firmalarıyla beraber çalışıyoruz. HBO’da veri koruma en büyük önceliğimiz ve elimizde bulunan verileri koruma sorumluluğunu da tamamıyla üstleniyor, ciddiye alıyoruz.’’

Siber saldırıyı gerçekleştiren bilgisayar korsanları ise pazar günü muhabirlere bir e-posta gönderdiler: “Tüm insanoğluna merhaba. Siber uzay çağının en büyük sızıntısı yaşanmak üzere. Söylemeyi unuttum. HBO ve Game of Thrones’dan bahsediyorum…!!! Buna tanık olma ve indirme hakkına sahip ilk insanlar olduğunuz için şanslısınız. Keyfinize bakın ve haberi yayın. Kim daha çok yayarsa onunla bir röportajımız olacak. HBO düşüyor.”

Farklı bilgisayar korsanları tarafından Disney; Nisan ayında Karayip Korsanları’nın sızdırılmasıyla tehdit edildi, aynı şekilde Netflix, Orange is the New Black’in yeni sezonunun yayılmasıyla. Eğlence şirketleri son yıllarda bu tür bilgisayar korsanlarının saldırılarına çok sık uğrar oldular.

HABER LİNKLERİ:

Hala bu devirde özel bilgilerini ağda tutan koskoca firmaların olması komik!

Dizinin bölümlerini ele geçirdiler mi acaba ?

Bildiğim kadarı ile sadece senaryolar sızdı.

Saldırıyı ben ve birkaç vatansever dostum yaptık.Sistemden çıkarken de küçük bir not bıraktık: Stannis is the One True King

Beter olsunlar kitaba önem vermediler ayrıntıları takmadılar kralımıza kızını yaktırdılar