Hüseyin Nihal Atsız

Onu bunu bilmemde bu adam ciddi ciddi Türklerin üstün ırk olduğuna inanıyordu. Üstün ırk nedir? Bir ırk neye göre üstün olur çok merak ediyorum. Fiziksel özellik ve güzelliğe göre mi? Öyle ise beyaz ırk, üstün ırk mı? Yoksa üstünlük zeka ile mi alakalı? Böyle ise İsrail oğulları üstün ırk mı oluyor? Tarihte ki birçok bilim adamı kendilerinden çıkmıştır. Yoksa güç mü, bir ırkı üstün kılar? Bu şekilde ise Afrikalılar üstün ırk mı oluyor? Biri bana lütfen açıklasın, ne bir ırkı üstün kılar? Bir ırkı diğerinden daha aşağı kılan nedir? Yoksa bunların hepsi birer saçmalık ve fiziksel özellikte, zeka da, güzellikte ırklara değilde, kişilere mi özgü? Bir insan beyaz ırktan olup zeki olamaz mı? Bir insan Yahudi olup aynı zamanda güçlü olamaz mı? Bir insan Afrikalı olup güzel olamaz mı? Veya bir insan sırf çok zeki, güzel veya güçlü değil diye aşağı mı olur? Bunu cevaplayın sonra gelin burada kafatasçılık yapın. Hiç bir ırk diğerinden üstün değildir, övünecek başka bir şeyi olmayan insanlar ya tarihleriyle böbürlenir yada ırkıyla.
Not: Türküm

Tam olarak bir Üstün Irk inancı yok doğuştan kazandıgımiz bazı yeteneklerimiz olduğunu düşünüyor ve yanlış egitim ile Türk bireyinin rahatlıkla vasıfsiz hale gelecegini söylüyor . Onun fikrinin yapıtası egitimdir . Ayrıca Tarihinin ve Milletinin başarilarindan kıvanc duymak gayet normal bir sey . Gel gelelim bunun yolu bile Tarih bilmekten geçiyor . Bir bakıma güzel . Heh son olarak Atsız tarihe saplı kalan bir kişilik değildir . Türk milletinin gelecege dönük atilimlarinin neler olmasi gerektigini konuşur ,söyler.

Bütün dinler ırkçılığa karşı çıkmıştır. Ve bu sayede ırkçılık daha aza inmiştir. Ama din, sizi eğer inanıyorsanız öbür hayatta kurtaracak. O filistinli pislikler dedelerimize kurşun sıkıyordu. Sen hala kardeşim de. Rusya ile ABD de aynı dinden ama nasıl olduklarını biliyoruz. Türk halkını kardeşlikle kandırsınlar. Araplar der, biz din kardeşiyiz ama bu sadece biz güçlüyken. Osmanlı çökerken pislik adi köpekler arkamızdan vurdular. krtler de arkamızdan vurdular vurdular sonra baktılar abileri ingilzler yenildi daha sonra “Vıyy biz gordaşık hoo” dediler. O canın azınlık kardeşlerin savaş çıkarsa hemen arkandan vuracaklar. pekeke ile krtler aynı değilmiş. Ulan anasını satayım zaten Türkler dağa çıkıyor değil mi. Hepsi k*rt işte, daha nesini inkar ediyorsun. Zaten çoğu da ya pekekeyi destekler ya da din yüzünden akp’yi. Partilere girmeyeyim ama iş böyle. Türkiye’de doğru dürüst ırkçı parti yok. Yunanların var, Almanların var bizim niye yok? Çünkü milliyetçilik az. Çoğu milliyetçi de din ile sentezler bunu. Din ayrıdır, ırk ayrıdır.

Tam olarak yazdığım neye cevap verdin? Türkleri diğer ırklardan daha güzel ve çekici kılan nedir? Neden Türkçü bu arkadaş? Türklerin doğuştan kazandığı yetenek neymiş? Bu muhteşem yetenek denir ki başka hiçbir ırkta bulunmuyor?

Atsızın bir kitabını okudum. Kendi ülkü ve idealleri var ama bir yerde bu ülküyü İslamdan ayırıyor. Türkü İslamdan daha önceye getiriyor. Bu yanlış, Türk İslamla Türk olmuştur, hedefleri güzel ve gerçekleşmesi gerekir ancak düşüncesi dini yok sayıyor gibi geldi. Benim düşüncem, yanlış olabilir ama kitaptan anladığım bu

İnsanlar dedelerinin yapmış olduğu (kimine göre yanlış kimine göre değil) hareketlerden neden sorumlu olsunlar ki? Böyle bir düşünce yapısı varsa olayların içinden çıkamayız.

Bir de ırkçılık çok matah bir şeymiş gibi doğru dürüst partisinin olmamasından yakınmışsın. :smiley:

Kimi yakmışız bi söylesene