İnancınız?

Hayır değildir. Onaylayamam demek onaylayamam demekdir. Bu anlamı çeşitli düşünce yöntemleriyle yorumlamak sadece kavram karmaşası ortaya çıkarır.

Tamam da onaylamamak da Tanri’nin o durum icin girebilecegini kabul edip bunun oldugunu dusunmemek degil midir?

Tek bir yuce var, o da emek.

Ortaçağ teoloklarının düşünce yapısı ve özellikle kavram anlayışı zaten bu tür şeyleri olasılıksız bıraktığı için sorun yok. Ataistliğin de deistliğin de kanıtı yoktur. İkisinin de düşünce deneyleri vardır.
Mavinin üstünde bir varlık var mı tanımından önce, maviyi tanımlayan şeylerin, maviden üstün bir güç bırakmayacak olması beklenilir. Her şeye kudreti yeten şey dediğimizden daha güçlüsü düşünülürse, mantıksal olarak çelişkiye girer, dolayısı ile bu düşünce yanlıştır. Bir de burada anlamadan yazı ve düşünce paylaşılmış. Yazık…
Tanrının var olması tanrı kavramıyle çelişir diyenler var. Öff gene kanser olduk.

Ateistim :slight_smile: Tanrı kavramına inanmak saçma geliyor.

Agnostik. Tanrı’nın olup olmadığını bilememekte beraber dinlerin kesinlikle olmadığını düşünüyorum.

İslam. En güzel din ve barış dinidir. Huzur dinidir.

Tebrik ederim @rahboy Bey. Harika bir açıklama olmuş gerçekten. Allahsız olmamanız beni mutlu etti.

Müslümanım. Dine karşıyım.

Polideistim Zeus’a Odin’e falan tapıyorum. Aphrodite’in selamı var.

Zeusa mı Odine mi?

Hepsine Baal Seth falan da dahil tüm Eski Tanrılara

En sevdiğin tanrı hangisi?

Poseidon bana kendimi hatırlatıyor.

Beni bilen bilir, bilmeyen de öğrenir diyerekten üstteki mesajlarımı işaret ederekten ipucu veriyorum. @Euron merhaba mı dediler selamınaleyküm mü?

Aphrodite hem canım cicim merhaba der ama kanma tuzağa düşürür makyaj malzemesi alabilmek için esirlerini Hades’e satıyormuş.

Bu nasıl oluyor la? :joy:

Müslüman efem. :heart_eyes:

İnanc olarak müslümanım. Toplumsal dine karşıyım