Jaime bu serinin en baba karakteridir

Kitaba göre yazmıştım ben bu yorumu çünkü dizi serisi zaten Stannis konusunda saçmaladı.
Ama diziye göre konuşacaksam Jaime’nin o zaman şansı var.

[quote=“JaqenHgar, post:781, topic:9044”]

Bu saydıkların arasında ömür geçirmiş biri var Rhaegar Targaryen kendisi Jaime’den her türlü daha adamdı.
[/quote]Karısını başka bir kadın uğruna bırakıp da bütün diyarı kana bulayan adam mı “adam” size göre? Jaime en azından bütün diyarın kana bulanmasına sebep olmadı. Rhaegar o insanların içindeki en kötü insanlardan biridir.

Son bölümden sonra bu konuya entry yağmuru bekleniyor…

Tamamen Martell fanı bakış açısıyla bakıyorsun.

[quote=“JaqenHgar, post:781, topic:9044”]

Bu saydıkların arasında ömür geçirmiş biri var Rhaegar Targaryen kendisi Jaime’den her türlü daha adamdı.
[/quote]Güldürdün.Ne yaptıda Jaime den daha adamdı merak ettim.

SM-A720F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Jaime’nin yaptığı pislikleri yapmaması bile yeter.

Bu arada seride aktif bir rol oynamayan ve kişiliğinin ayrıntılarını bilmediğimiz, yalnızca olayların gelişmesindeki payını bölüm aralarına serpiştirilmiş şekilde okuduğumuz karalterler hakkında şöyle iyidir veya böyle kötüdür diye verilen kararlar biraz havada kalan kararlar değil mi? Sonuçta karakterin bakış açısı olsun, içinde bulunduğu ortam şartları olsun bütün bunları detaylı bir şekilde bilmiyoruz.

LG-H850 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

[quote=“JaqenHgar, post:786, topic:9044”]

Tamamen Martell fanı bakış açısıyla bakıyorsun.
[/quote]Bu Rhaegar ne yaptı da herkes gözünde büyütüyor ya? Bu adam dümdüz bir adam. Üstelik bencil de. Doğru düzgün bir şeyini bilmiyoruz. Sürekli üzgün üzgün takılan dövüşmeyi sevmediğini söyleyen biri. Bu adam hakkındaki bilgilerimiz kötü olduğu yönünde. Sadece yanlı bilgiler veren insanlar tarafından iyi olduğuna inandırılmaya çalışılıyor.

Öte yandan Jaime iyi bir karakter de değil birçok kişi tarafından kabul ediliyor. Gri karakter işte içinde beyaz da var siyah da. Ve Jaime’nin yaptığı şeylere göre değerlendirebiliyoruz.

[quote=“Queen_Arianne, post:790, topic:9044”]

Yok Jaime diyarı kurtardı yok şunu yaptı yok bunu yaptı. Öyle bir tutarsız karakter ki Deli Kral patlatacağı zaman halkı düşünür ama kardeşi patlatınca saygı duyar. Böyle bir iğrenç karakter. Rhaegar’ı daha bilmiyoruz diyorsun ama “dümdüz bir adam” diyerek laf atıyorsun. Yanlış bilgi verenler kim ki? Herkes biliyor Rhaegar’ın mükemmel bir kral olacağını. Halkın sevdiği bir Liderdi kendisi. Lyanna’yı sevdi diye yaptığı her iyiliğini siliyorsan eğer git Jaime’nin kardeşini sevmesine bak.

[quote=“JonDany, post:791, topic:9044”]

[quote=“Queen_Arianne, post:790, topic:9044”]

Yok Jaime diyarı kurtardı yok şunu yaptı yok bunu yaptı. Öyle bir tutarsız karakter ki Deli Kral patlatacağı zaman halkı düşünür ama kardeşi patlatınca saygı duyar. Böyle bir iğrenç karakter. Rhaegar’ı daha bilmiyoruz diyorsun ama “dümdüz bir adam” diyerek laf atıyorsun. Yanlış bilgi verenler kim ki? Herkes biliyor Rhaegar’ın mükemmel bir kral olacağını. Halkın sevdiği bir Liderdi kendisi. Lyanna’yı sevdi diye yaptığı her iyiliğini siliyorsan eğer git Jaime’nin kardeşini sevmesine bak.
[/quote]Cersei’ye yaptığı şey için ne zaman saygı duydu acaba? Link atar mısın acaba?

Rhaegar’ın bütün bilinen olayları dümdüz adam olduğunu gösteriyor. Söylenti değil gerçekler bunu söylüyor.

Yanlış değil yanlı bilgi verenler var. Herkes biliyor derken? Bir tahmin, söylem. Deli kraldan iyi olur diyor herkes. Aenys de çok naif biriydi iyi bir kral mıydı diye bir wikia’dan kontrol et.

Rheagar’ın Lyanna’yı sevmesi bütün diyarı kanattı Jaime’nin Cersei’yi sevmesi kime zarar verdi?

[quote=“Queen_Arianne, post:792, topic:9044”]

[quote=“JonDany, post:791, topic:9044”]

[/quote]Cersei’ye yaptığı şey için ne zaman saygı duydu acaba? Link atar mısın acaba?

Rhaegar’ın bütün bilinen olayları dümdüz adam olduğunu gösteriyor. Söylenti değil gerçekler bunu söylüyor.

Yanlış değil yanlı bilgi verenler var. Herkes biliyor derken? Bir tahmin, söylem. Deli kraldan iyi olur diyor herkes. Aenys de çok naif biriydi iyi bir kral mıydı diye bir wikia’dan kontrol et.

Rheagar’ın Lyanna’yı sevmesi bütün diyarı kanattı Jaime’nin Cersei’yi sevmesi kime zarar verdi?
[/quote]Dostum nick i jondany olan birini ciddiye alıp cevap vermene gerek yok diye düşünüyorum.

ya şu arianne’ye he deyin geçin kız bu azimle dağları deler :smiley:

Katil mail eleştiririm eli kesilmeden önceki halini ama şimdi iyileşiyor.

Bu kadar çabuk he diyecek kıvama geldiysen eğer vah ki senin ile ideoloji paylasana.
Ya hakli noktan yok ya da hakli nokta bulamıyorsun. Neyse ki ecdadımız kendisinden kat be kat güçlu ve fazla kişi olsa da karşısında gene de yılmamış. Iyi ki he deyip gecmemisiz.

[quote=“kcantas, post:793, topic:9044”]

Nickime neden taktın, sadece bir nick farkındasın değil mi? Söyleyeceklerimi nickim mi karar veriyor? Saçma sapan yorumlar atıp küçük düşürmeye çalışma boşuna. Küçük düşen sadece sen oluyorsun. Burada fikirlerimi sunuyorum senin de nickin bir şey ifade etmiyor seni de ciddiye almayalım git parkta oyun oyna hadi.

• Saygı duydu derken ne demek istediğimi tahmin ettin sanıyorum? O kadar insanın ölümüne kardeşinin hayatına son neden verdiremedi? Çünkü Jaime için sadece ailesi önemli. Yok halkı düşünüyormuş falan hiç o toplara girme.
  • Rhaegar’ın bütün bilinen olayları dümdüz ne yapıyor? Lyanna’yı kaçırması mı? Martellerin neden sinir oldukları belli. ELİA.
  • İyi bir kral olacağını herkes biliyordu. Kendisi çok zeki ve iyi bir insandır. Evet belki kötü yönetecek ama sende bilmiyorsun. Belki iyi yönetecek?
  • Herkesin evliliği bir tekim olayları tetiklemiştir. Bran’in aşağıya düşmesini ne çabuk unuttunuz acaba?

[quote=“JonDany, post:797, topic:9044”]

[quote=“kcantas, post:793, topic:9044”]

Nickime neden taktın, sadece bir nick farkındasın değil mi? Söyleyeceklerimi nickim mi karar veriyor? Saçma sapan yorumlar atıp küçük düşürmeye çalışma boşuna. Küçük düşen sadece sen oluyorsun. Burada fikirlerimi sunuyorum senin de nickin bir şey ifade etmiyor seni de ciddiye almayalım git parkta oyun oyna hadi.

• Saygı duydu derken ne demek istediğimi tahmin ettin sanıyorum? O kadar insanın ölümüne kardeşinin hayatına son neden verdiremedi? Çünkü Jaime için sadece ailesi önemli. Yok halkı düşünüyormuş falan hiç o toplara girme.
  • Rhaegar’ın bütün bilinen olayları dümdüz ne yapıyor? Lyanna’yı kaçırması mı? Martellerin neden sinir oldukları belli. ELİA.
  • İyi bir kral olacağını herkes biliyordu. Kendisi çok zeki ve iyi bir insandır. Evet belki kötü yönetecek ama sende bilmiyorsun. Belki iyi yönetecek?
  • Herkesin evliliği bir tekim olayları tetiklemiştir. Bran’in aşağıya düşmesini ne çabuk unuttunuz acaba?
    [/quote]Jaime kralı öldüdüğü ana kadar gördüğü kötülükleri hep içine attı.Bu durumada kendi içine çekilme ismini veriyor ve yakınlarıda zorluklarla karşılaşınca böyle davranmalarını tavsiye ediyor.Kralı öldürene kadar türlü psikopatlıklarına şahit oluyor kendi içine kapanarak başa çıkıyor.Çünkü kral muhafızlarındaki en insancıl kişiydi.
    Bunun dışında Cersei yi hemen öldürmesini beklemen saçma.Adam deli kralı bile hemen öldürmedi nefret ettiği halde Cersei ninde ilk psikopatlığında kılıcını saplayacak değil.

Kitapları okumadıysan okumanı eğer okuduysan Jaime povlarına tekrardan göz atmanı tavsiye ederim.
Adama ailesinden başkasını düşünmüyor demişsin.

• Brienne yi kurtarması
  • Valyrian çeliği kılıcını brienne ye vermesi
  • Sansa ve arya yı bulması için görevlendirmesi
  • Ned in abisi ve babası öldürülürken tepki göstermesi
  • Deli kral karısına tecavüz ederken onu korumayı düşünmesi
  • Deli kralı öldürüp binlerce kişinin hayatını kurtarıp bunuda insanları kurtardığı için yaptığını çılgın ateş planından haberdar olan simyacıların izini sürüp öldürmesiyle kanıtlaması.

Ne kadar bencil karakter gerçekten yav.Sadece diziyi izleyip gelip buraya ahkam kesenler çıktı bide.

9

İchigo ben kötü anlamda demedim kız azimli savunduğu şeyden vazgeçmiyor. Burada paylaşılan şey ideoloji değil kaldı ki ben bu kızın daha önce defalarca rheagarı övdüğü savunduğunu gördüm ideolojiyse kendi ideolojisine ters düşüyor sırf kendi başka bir şeyi savunmak için. He deyip geçmek demek cevap verememek değil lüzümsüz yazılar karşısında karşındakini umursamamaktır ki sende tam olarak bu tanıma uyuyorsun. Söylediklerin kadar yaptığın karşılaştırma da yanlış ve alakasız sana da he deyip geçmek istiyorum söyleyecek bir şey olmadığından değil cevap verme gereksinimi duymadığımdan dolayı.

[quote=“kcantas, post:798, topic:9044”]

Komiksin biliyor musun? Kitapları okumak istemiyorsam da bu seni ilgilendirir mi? Şuan dizisini izleyerek yorumlar yapıyoruz çoğumuz. Dizi izleyerek yorum yapacaksak eğer kitaplar beni ilgilendirmez. Bravo kitapları okumuş seriyi tamamen bitirmiş zeka fışkıran biri haline gelmiş ayrıca 3 gözlü kuzgun olmuşsun tebrik ederim böyle devam etmeni dilerim. Hey Allah’ım.

Ahkam kestiğim falan da yok, senin saçma sapan bana uydurduğun bir sözden ibaret. Benim söylediklerim %100 doğru olacak diye bir şey yok. Farklı yorumlar atarsın ve kararım değişmeye başlar. Ya da ben yorumlar atarım senin kararların değişmeye başlar. Senin yaptığın ise sadece “kitapları okuyan bilir sen de kimsin dizi izleyen?” demeye getiriyorsun.

“Edmure teslim olmazsa, Jaime Nehirova’ya her gün saldıracak ve er geç kaleyi alacaktı ve Jaime Edmure’un karısı doğum yapar yapmaz çocuğu –bir mancınıkla- Edmure’a geri verecekti.” En insancıl falan diyorsun hala. Gri karakter de tamam deriz zaten bir sorun yok.

Jaime’den nefret etmiyorum, öncelikle onu belirteyim. Serinin en gerçekçi karakterleri arasında zirveye oynar ayrıca. Tam gri karakterdir. Eleştirdiğim oldu, bir o kadar da savunduğum oldu Jaime’yi. Yani kısacası bu tartışmaya tarafsız bakan biriyim.
Ve tartışın, iyi, güzel, forum bunun için var zaten. Ama tartışmayı kişisel hale de getirmeyin. Nicki JonDany olan birini ciddiye almamak da ne demek? Veya Martell’ci diye birinin yorumlarını, bakış açısını dikkate almamak? Ya da kitabı okuyanlar/diziciler diye ayrım yapmak nedir? Yapmayın böyle şeyler yaa. Tartışmanın içinde değilim ama keyifle, merakla okuyorum yazdıklarınızı, konuyla ilgili argümanlarınızı sunmanız yeterli, kaliteli bir tartışma olsun, karşısınızdaki kişiyi küçük düşürmenin bir anlamı, bir mantığı yok.

Tartısmanin nesi luzumsuz acaba?