Jaime bu serinin en baba karakteridir

Daha fazla katıldığım bir konu olamaz. Jaime sevmeyenler karakteri anlamamış kişilerdir. Umarım Jaime savaşta önemli roller oynayıp Sansa’yla evlenerek serinin sonunu görecektir.

euron-jaime-dragonstone

Kızcağız şovalye meraklısı ama babası yaşındaki adamla evlendirmekle ne yapmak nereye varmak istemektesin?

Sanırım espirinin farkında değilsin, Bahçeli gibi konuşmaya çalıştım. Asıl konuya gelirsek yaş farkı çok fazla değil mi? Binlerce yıllık Stark ismi yok olur ise yazık olmaz mı? Son olarak hatırlatırım mustakbel kraliçemiz ismi Lannister olan her kimseden nefret ediyor.

Jaime seri sonunda %90 ihtimalle ölecek karakterlerden ki yaşarsa ve evlenecek olursada bu evlilik Sansa değil Brienne ile olur bence
yaş farkı o kadar önemli değil bence ama bir Stark ın en az 50 yıl bir Lannesterla evleneceğini sanmam

Sansa, tuhaf adımlarla yürüyen Tyrion’ı izledi. Joffrey’den çok daha nazik konuşuyor, diye düşündü, ama kraliçe de benimle nazik bir şekilde konuşuyordu. Bu adam bir Lannister. Joffrey’nin dayısı. Dostum değil. Sansa, Joffrey’yi bütün kalbiyle sevmişti bir zamanlar. Ve kraliçeye tapmış, güvenmişti. Sevgisine ve güvenine babasının başıyla cevap vermişlerdi. Sansa bir kez daha aynı hatayı yapmayacaktı.

Jaime’nin Povlarını okumayı çok severim güzel olurlar. Ancak overrated bir karakter. Hiçbir zaman serinin en önemli karakteri olamayacak belki bir ihtimal Arda Turan’ın adamlık seviyesine ulaşır. Geçirdiği değişim vesaire çok önemlidir fakat Lannister fanboy, fangirl kitlesinin abarttığı konumda olmayacak. Bence fanboy fangirl olmayan kitleler de gerekli değeri veriyor bu kıymetli karaktere.

Jaime Eski ve Yeni Tanrılardır, Cok Yüzlü Tanrıdır, R’hllordur. Aksini idia eden ateist Varysdir.

Jaime’nin de sırası gelecek ona sürpriz bir son hazırlıyorum.

Jaime tanrıdır evet ama onun da sonunu ben getireceğim diğer tanrılarla birlikte ölecek.

Konudaki mesajları okudum; gerçi başları okudum sadece ortalar aynıydı çünkü. Sanki bir çark varmış da sürekli aynı konular konuşuluyormuş gibiydi. İşte biri Jaime adamdır demiş, öteki ensest demiş, biri bize ne demiş, öteki ümmügülsüm diye bağırmış. Ümmügülsüm isminin konuyla alakası ise benim için meçhul, kim bu ümmü?

Konuya dönersek Jaime ne tanrıdır ne de adamın dibidir. Cinsiyet olarak adamdır; adamın başka türlü kullanılışı ise kabul bile edilemez. Jaime’yi severim ve bence koşullar ele alındığında gri bir adamdır. Şahsen ben bu griliği dolayısıyla seviyorum kendisini. Biraz empatiyle daha iyi anlaşılabilir kendisi.

Kralı Öldürdüyse de kimin için öldürdü? Kings Landing için öldürdü! Pavalı köpeklev!!

Ben Jaime’yi severim ama ilk kitaptaki Bran’ın kısımlarında ondan o kadar çok nefret ediyorsun ki. O Bran’in en önemli şeylerini aldı. Bacaklarını, hayatını, onurunu, çocuklarını, en önemlisi de ÇOCUKLUĞUNU

Jaime Serinin en mükemmel karakteridir. Eddard kasıntısından daha onurlu, Robertden daha yiğit, Stannisden daha adil, Tywinden daha acımasız, Rhaegardan daha yakışıklı, Arthurdan daha iyi kılıçtır

Ve kolsuz bir insandır

Rheagardan daha mi yakışıklı

Tek elli iki elli bi şey fark etmez. Jaime hepsine bedeldir.
Rhaegarın tek vasfı yakışıklı olması ha bi de Karısını çocuklarını bırakıp karı kız uğruna ailesini, tahtını, ve hayatını kaybetmek var. Yakışıklılık konusunda da Jaime Tanrılarından geridir.

Bunu savununca birileri istemsizce saldırıyor seviyoruz işte.

Jaime bu serinin en overrated ismidir. Bu başlıkta Jaime seviciliği yapanlar da duyarcının önde gidenidir. Bu serinin en baba karakteri Başbuğ Mance Rayder’dır. Aksini iddia eden etmesin işim gücüm var.

Vaktiyle Bir Mance Varmış