Jaime bu serinin en baba karakteridir

Efendim yanılıyorsunuz bu serinin en baba karakteri ned starktır. Biz hep onu biraz aptal olarak gördük ama yanlıştır ned stark bize hep doğru yolda olmanın ne kadar önemli olduğunu hatırlatmıştır sonradan evet yalan söyledi ama oradada kızları için yaptı buradada ailenin ne derece önemli bir kurum olduğu nu anlatmak istemiştir. Bugün ned stark’ a aptal diyenler elbet tarihin tozlu sayfalarında yerini alacaklardır. Düşünün isa kendisine ilk başta yeteri kadar destek bulamadı ve yakıldı ve şuan dünyanın büyük bölümü hristiyandır. Ned ileride westerosa " Nedisilik" dinini geçirecektir. Kısacası zafer nedindir

Ya arkadaşlar bir işi de sulandırmasanız? :slight_smile:

Ned aptalı tahtın gerçek varisi ve kendi ailesinden kız kardeşinin oğlu olan çocuğun hakkını çiğnedi gitti roberte diz çöktü. O da yetmedi koskoca veliahtı kendi piçi diye tanıttı 15 yıl boyunca karısının gerçek kralı ve yiğenini eziklemesine izin verdi. Daha sonra başından atmak için “aman kara kardeşler şöyle iyi, böyle kıyak” diye diye koskoca Veliahtı itin kopuğun arasına sura postaladı.

Ama noldu Jaimenin sopası yok. Jonun hakkını yedi, Stannisin yoluna kellesini uçurdular.

Jaime en baba karakterdir tanrılardır. Starkbükücüdür.

Jamie’yi ben de severim. Ama bir karakteri övmek için diğerini gömmeye gerek yok. Sen Ned’in yerinde olsan ne yaparsın? Asıl veliaht bu deyip sancakları çekip isyan mı edersin? Kim destekler seni? Kral Eli olan ve Robert’i krallığa hazırlayan Arryn mi? Bir kızı Arryn ile evli olan Tullyler mi? Kraliyet ailesinin içine girmiş olan Starkların her yönüyle tam zıttı olan Lannisterlar mı? Hiç alakası olmayan güneyli haneler mi? Nasıl olursa olsun olaylar Rpbertin Sancaktarlarını çağırıp kuzeyi ezmesi ve Jon’u öldürmesiyle sonuçlanırdı. Üstelik Robert Ned’in en yakın arkadaşı ve evli adam efendi efendi konuşmak yerine nişanlı olan kızı kimseye söylemeden kaçırmasa, kız kardeşim merede diye soran Starkları mal gibi yakmasalar tüm bunlar olmazdı. Targaryenlerin kendisi kaşındı yapacak bir şey yok.

Ayrıca jon da targa benzemiyor. Ned nasıl kanıtlayacak rheagaın oğlu olduğu nu

Bence Lyanna arkasında kesin bir delik bırakmıştır gibime geliyor.

Aynen o mesele de var.

Lyanna nasıl bir kanıt bırakabilir ki rheagarın arpı diyorsan o da geçerli bir kanıt olmaz yani bir rahip veya evliliği gören birkişi olursa onun sözlerinin güvenirliği tartışılır. Howland reed de kanıt olamaz çünkü reedler o kadar önemli bir hane değiller onun sözüne güvenmezler. Öyle olsa herkes kendini varis ilan eder.

Bilmediğimiz bir kanıt, delil… Sonuç olarak bu oğlanın bir şekilde Targ olduğunu kendisine de göstermesi gerekecek yazarın; hatta herkese… Hoş hazır ejderhalar var iken güzel bir DNA testi olur. Koklat yemez ise Targdır. :smiley:

Şimdi Eddard bu yüzden yaptı şu yüzden yaptı diye savunulmasın. Sonuç olarak Jonun hakkını bilerek ve isteyerek çiğnedi mi çiğnemedi mi? Sebepleri ne olursa olsun, durum ne olursa olsun onurlu olan biri, onurlu olduğunu idia eden biri doğru olanı yapardı. Eddard bir haindi. Kendi ailesine ihanet etdi, yetim hakkı yerdi. Tüyü bitmemiş yetimin hakkını yiyenin sonuda aynen onun gibi olur. Hiç mi Samanyolu izlemediniz zamanında?

Jaime sernin en baba karakteridir. Her zaman doğru bildiğinden caymadı. Doğrularını hiç bi zaman bahanelerin arkasına itmedi insanların sözlerine göre değiştirmedi.

Efendim olur mu ejderhalar. Güzel meriside yemedi. Belki sam DNA testini bulur ama onun içinde rheagar dan örnek lazım belki robertin çekişinde biraz doku vs kalmıştır.:rofl::rofl::rofl::rofl::rofl::rofl::rofl:

Ciddi misin değil misin bilmiyorum ama kesin olarak herkesin ölümüyle sonuçlaacak bir hareketi yapmak yerine sessiz kalmak onursuzluksa biraz onursuz olmak iyidir.

17 yıl sonra doku moku kalmaz :slight_smile: Ejderhalar tek ve kesin DNA testidir, Targlar için. :slight_smile: Koklatacaksın misss hızlı bir yöntem de :wink:

Peki jonun danyden daha güçlü bir iddiası ortaya çıktığında dany jonu yakmaz mı ( targlar yanmıyor asffaffas​:joy::joy::joy::joy::joy::joy:)

Tabi ki de ciddiyim. Bu konu açıldığı günden itibaren en ufa bir ciddiyetsiz yorum atılmamıştır buraya. Sana geçmiş mesajları okumanı öneriyorum. Aydınlanıcaksın.

Eddard ise her zaman onurun en önemli olduğunu idia ederdi. Hiç bi şartla onursuzluğu kabul etmezdi.

Kitaptaki direkt kralı olarak alır Hizdahr’dan kurtulup…

Yoo üst mesajlarda ben attım.