Jaime Lannister vs Jon Snow

Jaime nin seviyesi nasil bu karsilasma nasil sonuclanir ? Bence uzun bir sure savasirlar sonra jaime alir gibi geliyir. Fakat eli tam oldugu hali goz onune alinsin.

MI 5 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Kılıç eliyle Jaime alır gibi. Ama diğer türlü Jon affetmez.

Jon şu anda çok daha tecrübeli hale geldi. Jon Snow , en güçlü halinde ki Jamie yi yenecektir.

Eğer iki elli haliyse Jamie alır her türlü. Ama tek elli haliyle Jon alır gibime geliyor.

Arkadaşlar Jon Snow Jaime’nin liginde dahi değil.Biliyorum kendisi epey sevdiğiniz bir karakter ve dizide özellikle son sezonlarda epey abartıldı ama kitaba göre Jon’un Jaime’yi (eli kesilmemişken) yenmesinin herhangi bir imkanı yok ve ileride de o pozisyona gelemez.

Kitapta Jon tek elli Jaime’yi bile yenemez ama dizide adam akgezen bile öldürüyor iyice abarttılar

Jon Jaime nin seviyesini değil Artur Dayne nin seviyesini geçecek arkadaşlar şimdiden diyeyim.

Dostum Jon kitaba göre evet henüz erken bir yaşta,ama ondan daha genç olduğu yaşlarda Jaime’nin kazandığı başarılar ortada.Bu biraz da doğuştan gelen yetenek ve potansiyelle alakalı.Arthur Dayne,Barristan Selmy,Jaime Lannister,hepsi büyük potansiyel ve yeteneğe sahiplerdi ve bunu açığa çıkardılar.Şahsen ben Jon’un bu kadar büyük bir potansiyele sahip olduğunu düşünmüyorum.Kitapta Demir Emmet’i bile yenemiyordu daha.Ki serinin bitmesine iki kitap kalmışken Jon’un birden kılıçta bu kadar büyük bir sıçrama yaşaması çok güç.

Sıralama da Artur Danyne ilk sırada ve Robert gençliğinde Jamie den çok daha güçlüydü.

Jon Snow kitapta da çok daha güçlenecektir. İddia dediğim ama Jon Artur un seviyesini de geçecek diye düşünüyorum.

Şu an ki haliyle de Jamie nin en güçlü halini yener. En azından dizide ki Jon Snow.

Hatırlarsanız Jaime’nin Ned Starkla yaptığı düello da başabaş gözüküyordu.Ned gençliğinde 4 kişiyle bile Arthur Dayne’e kaybederken Şafak kılıcını arkadan bıçaklamışlardı.Yani Jaime nerdeyse Arthur Dayne le başa baş diyen arkadaşlar biraz düşünsün derim.Ayrıca ne kadar son sezonda Jon Snow karakteri ön planda tutulsa da bu kılıç kullanmadaki başarısı yüzünden değil.Rheagar ve Lyanna starkın oglu olup soyadının Targaryen olmasından dolayı.Yani tahtın asıl varisi.Babası Rheagar da iyi bir savaşçı olmasına rağmen Roberta kaybetmişti.Çok bi şey beklemiyorum Jon’un kılıç kullanmasından.

tanrı vs balon

sonuç belli easy gg

Şimdi bu gerçek mi? Gerçekse şaka yapıyor olmalısınız. Bir de arkadaş eli tam demiş. Tam derken neyi kastettin anlamadım. İki elinden biri gidince mi yarım oluyor yoksa parmakları falan olmayınca mı yarım oluyor. Çok ilginç.

Jaime’yi eli varmış gibi göz önünde bulundurmaya gerek yok. Bundan sonra hep tek elli gezecek ve sıradan bir köylü bile onu öldürebilir artık. İlla fantezi yapacaksak kitaptaki Jon’u rahat alır iki elle.

Elinin tam olduğu halini göz önüne alırsak çok sürmeyen, keyifsiz, kazananın baştan belli olduğu bir mücadele görmüş oluruz.

Jaime’nin kesen eline sülük yapıştırıldığında görecektin. SÜLÜK YAPIŞTIRILDI

Şimdi Jaime’nin kesilen eli toprağa değmiş ve topraklar verimli hale gelmiş. Bu konu hakkında ne düşünüyorsun. Jaime gerçekten tanrı mı?

Jon’un iki eliyle tek kollu tek bacaklı Donel Noye’u bile yeneceğinden şüpheliyim. Adam devlerin kralını öldürdü Jon daha Karakale’deki acemilere yeniliyor.

Noye’u karıştırma Noye adamdır :smiley: rahmetlik iyi adamdı. Hocam kılıç eli kesilmiş birini bir çocuk bile öldürebilir.

Jaime bence o kadar da kötü durumda değil şu an Ilyn Payne eziyor ama normal askerlerle baş edebilir birebirde 2-3 kişi saldırınca zor ama.

Kesinlikle haklısın. Tek elli balon, KUZEY TANRISININ yanından yöresinden geçemez. HZ. KRAL JON SNOW STARK TARGARYEN, lannyboi jaime’yi zarifçe, kusursuzca, yormadan harcar. Ay dur buradan linç çıkmaz gibi. Keşke jaime yazacağıma JAMIE yazsaydım.