Jeyne westerling hamile olayı

Kitapta 2 kere jeyne westerling in geniş kalçalarından bahsediliyor ve jamie bölümünde fiziksel özellikler uyuşmuyor ve martin hata yaptığını söylüyor benim fikrim martin yalan söylüyor oradan büyük bir olay çıkacak martin gibi bir yazarın 2 kere geniş kalçalarından bahsedip ondan sonra " ay hata yapmışım" demesi bana inandırıcı gelmiyor

Ben bu olaya inanmıyorum öncelikle Westerling hanesinin Lannester, Bolton ve Frey hanelerinin 3 ünü birden karşısına alacak cesareti yoktur
Olsa bile Jane nin diğer aile fertleri tehlikeye girer ve annesi buna müsade etmez bence
Hadi diyelim hamile ve Karabalıkla kaçtı. Ben doğurabileceğine de inanmıyorum ama görücez

Kesinlikle hocam. Ebnce martin süper deha, kesinlikle hata yapamaz. Renly de zaten ölmesi bence. İlk kitapta göz rengi farklıydı. Hay allah martin amca nasıl da kandırdı hepimizi.

Jeyne’nin hamile bir şekilde Karabalık ile bir yerlere gizlendiği fikrindeyim; kadının kalça genişliğine vurgu yapıp da sonra dar kalçalı demenin başka açıklaması yok; kadın o kadın değil, bu durumda gizlenmiş. Neden? Ancak hamile olursa.

Üç haneyi karşısına almamak için kızının bebeğini mi öldürecek aile? Robb’un ölümü üzerinden geçen süreyi tahmin etmeye çalışırsak; ya doğuma bir iki ay vardır ya da ha doğurdu doğuracaktır.

3 hane karşısına alma fikrine katılmıyorum eğer teori doğruysa ben kızın ve varsa bebeğin “bu robb çocuğu” denip tüm westerosa tanıtılacağını sanmıyorum eğer bebeğe bir makam istiyorlarsa bu gizliden bir entrika ile yapılır tywinde zaten öldü lannisterların gücü çok büyük değişikliğe neden olacak cersinin yaptığı hamlelere bakılırsa lannister-tyrell ittifakı çok sürmez

Ben hamilelik olayı olduğuna inanmıyorum varsa bile ya düşecek ya doğumda ölü doğacak gibime geliyor yani bebek hayatta kalamaz bence
Diyelim ki teori doğru jane hamile, Karabalık onu sadece Vadiye götürebilir bence Cat in canlandığını bilse sancaksız kardeşlikte bir şık olabilirdi ama bence vadiye gidecek. Vadide Lf hamile bir kadınla gelince Karabalık çözmez mi kimliğini o bebeğin yaşamasına izin verir mi? ben sanmıyorum
Sancaksız kardeşliği eledim çünkü tanıdıkları biri yok orada (cat i bilmiyorlar ) Kuzey uzak ve kış şartları orada hangi haneye güvenecekler belli değil doğum yapıp yolculuk için güç kazanana kadar vadide saklanmak ister bence. Hamile bir kadınla yaşlı şovalye ne kadar gidebilir ki dediğim gibi vadiye giderler ordada Lf nin eline düşerler bence ama görücez kitap gelse ahh

Bebeğin makamı ‘kuzey kral/kraliçesi’ olur. Eğer Jon’un kuzey kralı makamı gerçekleşir ise ve Cat de bir şekilde dönerse Kışyarı’na (ya da Karabalık Sansa ile iletişime geçerse; çünkü Jon’a güvenmiyor Karabalık. Evet hiç tanımadığı halde; Cat Theon’a güvenmedi bu oğlana da güvenmiyordu, bunda da haklıdır, diye düşünmüştü.) Jon’un kuyusunu kazmak isterler. Robb’un Jon’u yasallaştırıp varis yapma şartı bir varisi(çocuğu) olmaması durumundaydı. Bebek varsa o zaman Jon’un tahtı da tehlikede olur. Bu yüzden Kışyarı ve Starkların başına Jon geçse bile oradaki taht oyununun hemen sona ermeyeceğini tahmin ediyorum.

Hamile bir kadını bunca zaman yaşat(gösterme bile) ve sonra hikayede hiçbir işe yaratmadan bebeği ile birlikte öldür? Ne manası var ki kadının hamile kalmasının ve yaşamasının yolun sonunda bebeğiyle ölecekse bir hikayede? Yazar böyle bir şey yapmış ise demek ki o bebek bir işe yarayacaktır. Martin’ilk yayınlanan mektubunda seri sonunda sağ kalacak 5 ana karakterden sadece 2 tanesi Stark idi; Arya ve Bran. Bran’ın sakatlığı çocuk olmasına engel, bu yüzden Robb’un bebeği ile Stark soyunun devamı sağlanmak isteniyor olabilir yazar tarafından.

Karabalık gitmiş ise nereye gitmiştir? Açıkçası üzerinde fazla düşünmeden kuzeyde bir yerde saklanmış olabilir diye düşündüm; soğuk ve ağır şartları var, doğru ama oldukça da büyük bir coğrafya, ha deyince bulunması çok zor olur orada. Vadi’ye gidemez, LF’nin oradaki varlığından haberdar olsa gerek, zaten zamanında Lysa da Robb’a yardım göndermeyi reddetmiş iken Vadi’nin yardım edeceğini düşündüğünü sanmam.

Beyaz Limanlar ya da Bataklıklardaki Reed Hanesine güvenebilir, belki? Açıkçası Reedlerin yanı en güvenli yer olurdu, Meage Mormont’un da orada olduğunu tahmin ediyorum. Zaten Reedlerin kalesi yüzer vaziyette olduğu için kim nerede bilemiyor ama bataklığın her noktasında adamları da var, Reedlerin doğal olarak.

Bilmiyorum ne olacağınıda wyman manderly , galbert glover mage mormot ve umberler üzerinden bir sürü şekillenebilecek fonksiyon geliyor aklıma manderly zaten rickon’u bekliyor ve blackfish yanına gelip dese çocuk roob’un olaylar şekillenebilir

Hamilelik kesin değil zatende ben martin’in kalçaları bu kadar göze soktuktan sonra kişinin fiziksel özelliklerinin değişmesi bana ilginç geldi teoriler hamilelik üzerinden yürüyor evet ama yinede hamile olmama ihtimali yüksek (annesi galiba jayne birtakım şeyler içiriyordu) ben yazarın bizi şaşırtması için böyle bir twist bekliyorum

az önce başka birşey ararken o kalçalar ile ilgili cümleler gözüme ilişti jaime (sade kalçalara bakmıyor ) göğsü şöyle boyu kaşı gözüde şöyle kesinlikle uğruna krallık feda edilecek kız değil diyordu. Jaimi bir erkek olarak baktı Cat Roslinde de yaptığı gibi çocuk doğurabilir mi bu kalçalarla diye bakmıştı. Buz ve Ateş evreninde çocuk doğuran kalça dar geniş bilemem ama erkek gözü ile kadın gözünün aynı kalçaya farklı bakacağı da bir gerçek :stuck_out_tongue:

Kuzey tarafına gitmesi için en kısa yol yanlış bilmiyorsam ikizlerden geçiyor ordan geçmeden kuzeye yolculuk yolu uzatır ve bir de kış şartları hamile bir kadınla ne kadar kolay olur sen düşün yoksa benimde aklıma geldi
vadi dedim lysa yüzünden vadide 15 yıl şovalyelik yaptı diye biliyorum tanıdığı güvendiği çok kişi var onlardan yardım istemeye gidebilir vadiye hem daha yakın hem daha güvenli vadi limanından bir gemi ile kuzeyede geçebilir belki duvara gider Robb bana bişey olması durumunda Jane i kardeşime götür dediyse ki bence böyle bir şey derde

dediğim gibi ben bu hamileliğin varlığına inanmıyorum Karabalık bir Tully yi daha ele geçirmesinler diye kaçtı
Robb un çocuğunun varisliğine gelirsek bence Robb o belgeyi imzaladığında Jane nin hamile kalmadığını biliyordu yola çıkmadan önce jane çiçek açmıştı diyeyim o sebeble varislik falan sorun olmayacakta bence
Robb un jane nin hamileliğine dair en ufak şüphesi olsa o belgeye bir şerh yada açıklama koyardı belkide koymuştur sonuçta belgede ne yazıyor tam bir bilgimiz yok

İkinci Nehirova kuşatması sırasında Sancaksız kardeşlikden bir şarkıcı Frey kampına sızıyor (hatta bu şarkıcının saldığı bilgiyle İkizler varisi Ryman Frey sancaksızlar tarafından yakalanıp asılıyor) ve bi şekilde Jaimenin çadırına girmeyi başarıyor. Jaime Edmure’u tehdit etdikden sonra kaleyi teslim etmesine ikna etmesi için şarkıcıya Castamere Yağmurları söyletiyor. O sırada çadırda Edmure ve şarkıcı yalnız kalıyor. Karabalığın kaçış planı büyük ihtimal o zaman planlanıyor. Edmure kaleye girdikden sonra Karabalık geceleyin kaçıcak ve sancaksızların adamlarıyla önceden belirlenmiş yerde buluşucaktı. Yani çok büyük ihtimal Karabalık yeğeninin yanına Kardeşliğin yanına gitti. Şimdi soru şu: Karabalık kaçarken kraliçesini hamile olsun, olmasın geride bırakır mı? Bence bırakmaz.

ben bunu hiç hatırlamıyorum :frowning:

böyle deyince bırakmaması mantıklı ve ben hep hamile olması ihtimalinden konuştum hamile değilse daha kolay bir yolculuk olacaktır yada sancaksızlar ile arada bağ varsa

Kargaların Ziyafeti Jaimenin 6.povuna bakabilirsin.

tahmin ettim o pov olduğunu o yüzden nerede hangi pov diye sormadım yanlış anlaşılmasın

Doğru ya, ben sancaksız kardeş meselesini unuttum. :smiley:

Usta Tolkien Glorfindel’ı öldürdüğü halde öldüğünü unutup farkında olmadan diriltmiş LOTR’da. GRRM de hata yapabilir tabii ki. Ama hata da yapmayıp bir cinlik peşinde olmuş da olabilir.

abilmek, ebilmek eklerini birleşik yazalım ne olur. Çünkü -da -de nin yazımı gibi basit bir imla hatası değil, göze bayağı bir batıyor.

Bizim dilde bilmek, etmek ekleri hep ayrı yazılıyor o yüzden bazen unutuyorum. Elimden geldiğince dikkat ediyorum(mesela dikkatediyorum mu olmalı emin değilim) ama bazen olmuyor. Hatırlatdığın için teşekkürler:)

Bahsettiğin ölü olan ile lotr’da yaşayan farklı iki Glorfindel diye hatırlıyorum. Ölü olan şu gizli elf şehrinde yaşayan ve savaşan idi sanırsam…