Joffrey Baratheon'un Tywin Lannister'a verdiği tarihi ayar

Joffreye ayar vereceğim bir gün.

Tarihi ayar vermiş :slight_smile:

Joffrey,
Sevimsiz,Dikbaşlı ve salak :slight_smile:

Koskoca Tywin reyiz,nice krallar görmüş,nice savaşlar kazanmış bir zat-ı muhterem.Joffrey ise daha yeni yetme birisi, politikadan ne anlar.Tywin reyiz onla tartışmaya girer mi?

ne ayarı la, kahkaha attım amk :smiley:

dokundurmaya çalışmış sadece joffrey.tywin gibi sadece o kıtanın değil o alemin en kuvvetli adamından bahsediyoruz.

kaya’da kalması, joffrey’in dediği gibi korkaklık değil, stratejidir.eğer lannisterlar, red keep’de oturuyorlarsa bu tywin’in o stratejisi sayesindedir.pekala ned-robert-jon gibi dalavare bir şekilde girseydi savaşa sonucu kestiremezdi ki, davası o üçününki kadar sert değildi.o üçünün sebebi başka biliyorsunuz.

‘kazanan’ın tarafında yer almak’ deyimi biraz yetersiz kalıyor bence.en iyi şekilde kar elde etmek diyebilirim.

oradaki asıl ayar tywin’in joffrey’e (ya da ondan için) “ben kralım diyen kişi, doğru kral değildir” demesiydi.

Tywin’in bok yoluna gittiğini değiştirmiyor :DDD:DD:D

diyerek çalıntıcılık yapabilirim.

ben dedemle böyle konuşsaydım babamdan veya annemden iyi dayak yemiştim :smiley:

bide gerçek olsaydı …

Sen kral mısın? :smiley: :smiley:

yo olmak niyetinde değilim cinsiyetim yüzünden olamam zaten o ayrı mesele of boşver ben kendi hayatımdan olabilecek bi örnek verdim :smiley: :DDD

Joffrey’i takdir ettiğim tek andı sanırım,kısa sürdü gerçi ama gülmüştüm :smiley:

Herkesin o anda Joffrey’e olan bakışı ve sonrasında Tywin’e attıkları bakış yeterli :smiley:
Joffrey <3
Tywin<3

Tywin yine altonda kalmadı.

Orada Tywin indemesi gereken,

Senin baban Targaryen i öldürdü, savasi kazanmadi. bu yüzden ona kral katili diyoruz
:slight_smile:

“Aslan, kanın kokusunu almadan hareket etmez”

Ama devamında kral yorulmuş odasına gönderin diyerek goliü taca çıkarmıştı.

Küçük bir çocuğa ayar çekmek ile Tywin gibi bir adama ayar çekmek arasında dağlar kadar fark var ama. :smiley:

Tyrion bile zevk aldıydı bu sahneden. :smiley:

Yav Joffrey küçük olsa da makam olarak Tywin’in önünde. Bence iki özellik birbirini dengeliyor. Bu konuda bir Tyrion’un dayak manyağı yapması iki Tywin’in odasına götürün demesi.

Gerçi Barristan’ın verdiği ayar değil hiçbiri.

Orada çok hoş bir ayrıntı var, adam kılıcını atıp al bunu o kılıçlara eklersin diyor. O kılıçlı tahtın amacı her zaman düşmanın kılıçlarını arkada hissetmek. Yani şair burada senin düşmanınım ben de artık diyor :smiley: