Jon Kar

Bu konuda kitaba göre konuşuyoruz değil mi? Öyle bir şey olursa senden özür dileyeceğim. :smiley: Olur ise böyle bir fenalık, hatırlat bu sözümü. :smiley:

@YeniAy Ottoman Anlaştık, ben de özür dileyeceğim o vakit. Haberlesiriz. :wink:

Sansa, Stark soyunu devam ettirecek Jon Targaryen kendine soy ismini devam ettirecek başka birini bulsun :stuck_out_tongue:

jon branle evlenicek stark soyu sansadan devam edicek :slight_smile:

Haydi hayırlısı, tamamdır. İkimizin de dediği olmazsa artık kendimizden özür dileriz. :tongue:

@Nedlord Jon safkan bir Targ deği kil. Sansa’nın kuzeni, sülaleden. Targdan çok Stark özelliklerini taşıyor. Olur bu iş ya, niye olmasın? Ama darılırım. :slight_smile:

@YeniAy Ottoman Dany seçeneğini de göz ardı etmemek lazım tabi ama şahsen ilgimi hic cekmiyor. Peki madem öyle yapariz. Ahah.

Benim de Jon’u shiplediğim birisi var bilen bilir. Bu eserde muhtemelen istediğim en toz pembe şey bu ship asdfgjldk

@stannisci Tabi kii Meera diyeceksin her zaman dediğin gibi. :slight_smile: Bran seviyor onu. Başı bağlı artık. :d

@Destina öyle diyorsun ama çocukların adı ne olacak ? Jon ile evlenirse olmaz Targ olurlar, bize Stark lazım :slight_smile:

@Destina Zaten hiç olmayacak bir hayal muhtemelen. Bakıyorum bir fanartları bile yok bir tek ben ship yapmışım galiba :Dd. Genelde okuduğum kitaplarda, izlediğim dizilerde istediğim şey olmaz zaten durum böyle olunca bırak Jon’u Meera mutlu olamadan ölür kesin :confused:

@Nedlord Ne demek çocuklarının adı ne olacak? Tabi ki Eddard olacak Lyanna, Catelyn olacak. Ya Jon şuan Kuzey Kralı farkında mısın acaba?

@stannisci Maalesef öyle gözüküyor. Meera ölene kadar Bran’in yanında kalıp onu koruyacak bence.

@Destina soy isimlerinden bahsediyorum :slight_smile: Yasal bir targaryen neden çocuklarına Stark soy ismi versin :stuck_out_tongue:

@Nedlord Şuan yasal olarak Targ değil ki Jon ve bence öyle bir isteği de olmayacak. Aile icinde sakli kalabilir bu durum. Farklı bir açıklama yapılabilir. Ya da savaştan sonra büyük bir zafer kazanılırsa kimsenin umrunda olmayabilir. Ama Jon bence hep Snow olarak kalacak. Bir piç King 'in the North olabiliyorsa demek ki soyluluk gibi kavramlar artık önemini yitiriyor demektir. Bence o çerçevelerden biraz dışarı çıksak fena olmaz.

öncelikle dizide kesinlikle Denerysle olacak bence jon
kitapta sansa olur gibime geliyor Aryacılar boşuna heveslenmeyin Sansa dan başkası olmaz olursa gelir burada özür dilerim
ve jon piç yada meşru bilmem ama kitap yada dizi bitiminde kesinlikle kral olacak ve piçlik durumunu kaldıracak bence toplumdan ben öyle düşünüyor hissediyorum

Ayyyy öyle olmasın da… Pööööö :smiley:

Safkan Targ mantığı saçma yav, bu dünyada da kimse safkan değil zaten sağlıklı da değil. :smiley: Babası Targ ise o da Targ oluyor ama aidiyet duygusu her daim daha önemlidir. Örneğin Türk olup da başka bir milletten hisseden ya da Arap/Kürt olup da Türk hisseden insanlar var. Adiyet ve Jon, aidiyet olarak bir Stark ama bir Stark ile evlenir ise(yaşadığınız farz ederek) çocuklardan birini Stark diğerini Targ ismiyle yetiştirebilir ve soy iki yerde de devam eder, sıkıntı yok.

Jon, Ygritt ile tanıştığında ona Duvarın Ötesindeki Kral ve Stark kızı ile ilgili bir hikaye anlatmıştı; soy, kızdan devam ediyordu ve oğlanın babası yabanıl olmasına rağmen Stark Lordu olup, üstüne babası ile savaşıyordu. Bu hikayenin durduk yere anlatıldığını sanmıyorum, bence yazar bizi hazırlıyor. Bu yüzden Stark soyunun kızlardan devam edeceğini düşünüyorum ama hangi Stark kızı ve koca kim?

Soy, erkekten devam eder. Kitapta anlattığınız, gibi değil çok farklı.

Targaryen olduğunu ve azor ahai olacağını düşünmediğim karakter bence martin en büyük tersköşeyi buradan yapacak. Ve bence 5. Kitabın sonunda öldü o kadar kişinin arasından nasıl sağ çıkacak melisandre onu diriltse bile kim onun için ölecek

genetik ve dna konusunda biraz araştırma yap derim
kitaptada soyu devam ettirecek erkek yoksa kızdan devam ettiği durumlar anlatılmıştı

benim teorim jon uyanırken ejderhaları da uyandıracağı yönünde kaldı ki uyandırmasa bile özgür halk ve karakardeşler de ona sevgi ve sadakat duyulduğunu da düşünüyorum kim onun için öleceğe gelirsek kargaşada ölen biri sayılabilir bence :smiley:
saçmaladım yine neyse kitap geldiğinde tüm sorulara cevap bulacağız ben lady catryn in boş yere diriltildiğini düşünmüyorum jonun gerçek kimliğini öğrendiğindeki ruh halini görücez bence o yüzden jonunda dirilmesi lazım
stark ve piç olarak öldü meşru targeryanlar olarak dirilecek

Ozan Bael ve Kışyarı’nın mavi gülü hikayesi tekerrür edecek Jon’un nezdinde. Kitapta Rickon da öldüyse Bran’ın üreme yeteneği olmadığı hesaba katılırsa Stark soyu bir kere daha kırılacak ve bu sefer Lyanna’dan devam edecek. Büyük çocuğu Demir Tahta küçüğü de Kışyarına oturtur muhtemelen. (Kışyarına oturan beyaz saçlı olursa sağla kahkaha atarım)
Bu sefer ki mavi gülün de Sansa olacağına dair teoriler mevcut. ( Bael Kışyarı Lorduna sizdeki en güzel çiçeği istiyorum der ve mavi gülü alması için izin verilir. O da Lordun kızını alır.)

ben Rickonun öldüğüne inanmıyorum Osha bir kere bu Stark çocuğu demez kardeşim yada oğlum der bence
adaya gittikleri kayığa kurt binemedi bence binse bile ormana saldılar uzak duruyordur Rickondan
o ada halkı da starkları sevmese bile bir canlı starkı ellerinde tutmak isteyeceğini düşünüyorum bence asıl sorun adadan çıkışı Rickonun girişi değil
Kızdan devam edecek Stark soyu bence Westeros tahtında olacak hem Jon hemde Sansadan
bundan sonra targeryanların ensesten çok ilk insanların soyundan gelenler ile (warg geni için ) evlilik yapacağını düşünüyorum çünkü Targeryanlar daha önce enset ile evlilik yaptı ensest yoksada Andallar ile evlenerek bu warg geni zayıflattı ondan yumurtaları çatlatamadılar ve ejderhalar yok oldu deny de tesadüf ortaya çıktı bu gen ve özellik