Jon Kar

jon ölmemeli :frowning:
kitaptaki en sevdiğim karakter.ölürse çok üzüleceğim.

Bunu da öldürürse kan çıkar.Evini buluruz Martin’in :mad:

Türk Dili hocasına; Jon Kar ve Kışyarı meselesinden bahsettim. Bu çevirmelerden. En son hunharca, Sibel Alaş’ın evini arıyordu :smiley:

Merak etmeyin jon ölmez boşuna içinizi kemirmeyin.Ayrıca benjen amca bence müthiş bir dönüş yapar gibime geliyor.Ak gezen ordusunu toplayıp da gelebilir.Hiç belli olmaz.

Bu seride jon kar’a çok büyük önem veriliyor. O yüzden kolay kolay ölmez. Herkesin beklediği şey Ateş Rahibesinin tekrardan canlandırılacağıdır. 2. hayatı olduğundan gecenöbetini bırakabilecek mi?
Ben çok istiyorum Kargalardan ayrılarak yabanıl prenses Val’ı alarak aile kurması ve hüküm sürmesini.
Kızıl düğün olmadan önce Robb Kendi sancak beylerin imzalarıyla birlikte Jon Kar’ı gecenöbeti bırakılması ve kendisinin varisi ilan edildiğini belirtmiş ve kağıda yazmıştır. Bunu bozgözcüsüne gönderdiği mormontlara ve glovere göndermiştir.5. kitap bitti ama bu adamlardan ve mektuptan bir haber çıkmadı.

Bildiğim kadarı ile Fantastik karakterler (canlandırılan, ww’ler vs) POV olmuyor. O zaman Jon Snow canlansa bile POV olarak göremeyeceğiz.

Büyü yoluyla falan iyileştirilirse tekrar POV olabilir. Aynı Victarion Greyjoy gibi.

Herkes niye dirileceği gözüyle bakıyor ki? Bence warg olmasının verdiği özellikle kurtulacak. Son anda Ghost demişti. Ghost’un içine girip, Bran’ın zamanında kurtulduğu gibi kurtulamaz mı? Ya da Melisandre’ye falan hiç gerek kalmadan kendisi iyileşemez mi? Çok didikliyoruz çok… :smiley:

Yeteneklerini kontrol etmeyi bilmiyor eger bi anlık ögrense bile ghostta takılı kalabilir bence kızıl rahip mudahale edicek surda güçlendi hem

Kimse sen gibi kimse ben gibi olamaz biliyoruz ikimiz de bal gibi.

Saten gece nöbetçisi olmadan önceki marifetleriyle jonu diriltecek benden söylemesi. Mel falan hikaye, o anca ateş yakıp üstünden atlasın.

Mel’den gelecek yardıma ihtiyacı olmadan iyileşsin istiyorum. Mel eksik olsun. Alevlerini kendine saklasın.

Bu arkadaşa olanlar olurken, dev tarafından öldürülen Sir Patrek GRRM’nin girdiği bi iddia sonucu seriye eklenmiş. Yani ismini ordan almış demek daha doğru olur. Alıntı geliyor.

“Bir arkadaşıyla futbol üzerine girdikleri iddiayı kaybedince, Game of Thrones’un yazarı George RR Martin kitaplarına bir karakter sokmak zorunda kalmıştır. Bu karakter “Sir Patrek of King’s Mountain”'dir. Eğer dikkat ederseniz bu karakterin hanedanınız sembolü Amerikan Futbol takımı Dallas Cowboys’un amblemidir. Kitabın ilerleyen bölümlerinde bu karakter devler (Giants) tarafından öldürülmüştür.”

ölüyor

ÜŞÜYORUZ…

katılıyorum sana

bence yabanıllar ve melisandre jon’a yardım ederler

Birinci kitapta bayıla bayıla okurdum gariban falandı o zamanlar.

Lord Kumandan olduktan sonra baygınlık geçiriyorum okumak da karakteri de ayrı sıkıcı.Havalara girdi zaten.
Zavallı Gilly :frowning:

GRRM iyi ki taht sahiplerini falan POV yapmıyor okumak ilginç değil bayağı bayıcı olurdu heralde.
Kısacası sıkıcısın Jon Snow.

MARTİN robb olayında da aynısını yapmıştı toplandık tam casterly kalesini basacağız robbu öldürdü

bu kadarda olmaz artık :frowning:

Omuzlarına çok yük bindi.Hayatı çok zorlaştı ve giderek zorlaşmaya devam edecek.

[spoiler] Melisandre var boru gibi ölmez ya :’( Jon’u bıçaklayanları yaksın alev alev :smiley:

Ölmez dimi :’( Favorilerimden :’(
[/spoiler]

bu snow adına dikkatinizi bişey çektimi bilmem ama diğer stark çocukları hep annelerine çekmiş kızlar dan arya hariç tully benzerlikleri var şimdi benzer özellliklerini anneden alma gibi bir olasılıkları var ise jhon % 51 R+L=j diye biliriz bir tez sonuçta