Jon Kar

Dizideki en sevdiğim karakter. Stark hanesini yönetmesini ve lannister hanesinin soyunu kurutmasını istiyorum :smiley:

Jon Snow bence Duvardan öteye geçemeyecek . Fazla bi ekşın yok bu cocukta Ne bi kral olacak nede bi AA olacak. Krala Selam Nöbete Devam

Bu karakterin görevi surda.Güneye falan çıkacağını hiç sanmıyorum.Onun işi tam olarak duvarda.Güneyle ilgilenen sansa olur gibime geliyor yada arya yada rickon yada bran

Beyler Azor Ahia(tam yazılışını bilmiyorum) büyük ihtimalle Jon öncelikle sahip olduğu kılıç Valyria çeliği ve sevgilisi ölüyor.Azor Ahia de kendi kılıcıyla karısını öldürüyordu.Jon sevgilisini kendi öldürmemiş olsa da ikisine de sevginin kanı bulaştı ve bu Jon’un Azor Ahia olma ihtimalini kuvvetlendiriyor…

Jon ismi cok zekice bir isim. Cunku hem eddard stark in manevi babasi saydigi jon arryn in adi hem de babasi oldugunu dusundugunuz rhaegar targaryen in en yakin arkadasi jon connigton in adi. Grrm den zekice bir ayrinti daha

Sent from my iPhone using Tapatalk

Sürekli kissed by fire insanlarin etrafinda olmasi bence targaryen olma olasiligina bir atif. Dusunursek kissed by fire bir kiz kardes (ya da kuzen) sansa, bir sevgili ygritte ve bir rahibe melisandre. Yani eger r+l=j ise guzel bir ayrinti

her kızıl saçlı kissed by fire değil bence o sadece yabanıllarda oluyor

Sonucta yabanil olsalardi oyle denileceklerdi. Bir nevi terim niyetini kullandim ben [emoji4]

en sevdiğim karakter çok büyük beklentilerim var geleceğiyle ilgili :slight_smile: ejderhalarla dans kitabını okuma şansım oldu kendisi warg mış kitabı okuyunca öğrendim sanırım dizide bu yönünden hiç bahsedilmEDİ.

Benim kitap için öngördüğüm sonda Martin reyiz elbet bize bir hevesi kursakta birakma hamlesi yapacak. Ve bu Jon üzerinden olabilir. Düşünsenize son sayfalarda Jon’un aslında bu teorilerin hiçbirindeki kişi olmadığını öğreniyoruz. Adam bir lordun piçi olarak ve hiçbir insanüstü gücü olmadan ömür boyu Sur’a hizmete devam ediyor… Bence iyiler kazansa bile bu çok buruk bir son olurdu.

Ölsün artık umutsuz ‘bastard’ :@

Uu aslanlar rahatsız ^^

Tamam bir çok karakter ne siyah ne beyaz gri ama bu karakterin sevilmeyecek ne yanı var anlayamadım.

Jonun en iyi yani stark gururunun yaninda becerikli ve zeki olmasidir. Jon 5 kral savasinda bulunsaydi crossda olecekti robb gibi. Kuzey jonundur

Muhtemelen ikizlere götürülmezdi. İkizlere gidilmeden önce Jon’un meşrusu konuşuluyodu. Orada bulunsa heir ve king’i ayırmak için geride bırakılırdı.

Beyler Robb Jon u varisimi ilan ediyor sancaktarlarının imzasıyla

Catelyn engellemeye çalışıyor. Ama Robb geri adım atmıyor. Son olarak mektupta ne yazdığı bilinmiyor ama tahminen Jon’un adı var. Mektup Howland Reed’de.

SPOILER
Jon ise öldü. Yani öldüyse öldü. 4 bıçak sonra ölmüştür herhalde.
SPOILER BITTI

Eğer olur da Jon mektuba ulaşırsa belki yeminini bozabilir Robb’un da o sırada dediği gibi mutlak sözlerin pek bir anlamı kalmadı… Mance’in durumu. Barristan’ın durumu. Sandor’un durumu vs.

eğer jon snow yaşarsa warg olduğu için olur bu. melisandre ona hayat veremez. çünkü yaşam verebilmesi için onu çok sevmesi gerekiyor. thoros of myr, arkadaşını çok sevdiği için beric’i canlandırdı. aynı olay game of thrones’un oyununda da oluyordu. martin’in yazdığı bi oyun. orda da ateş rahibi ölen arkadaşını canlandırmak için o sözleri söyledi ve işe yaradı.

Ordan kurtulsa bile bu kafa yapısıyla Martin’in dünyasında daha fazla yaşaması zor
Direk ölsün bari de inandırıcılık artsın. Ve tabii ki Jon-Dany senaryoları…

saol