Jon Kar

Bir boltoncu olarak söylüyorum ki reisdir umarım yaşar

Sam ile son diyaloglarından birinde “Ben Lannister Hanedanı’na ölüm ve yıkım götürmek istiyorum, tahkir değil.” diye bir sözü vardı. 6. kitapta eğer hayatta kalırsa bunu başarmak için güneye inecek mi büyük merak içerisindeyim.
Keza kendisi Robb tarafından varis tayin edilmiştir.

Jonu severiz ancak bu laf boyunu aşıyor.Unvanı,ordusu ve gücü yokken mümkün değil.Hem Lannister Hanedanı yıkılma sürecine çoktan girdi.Ona gerek kalmadı.

Peki Catelyn nasıl dirildi ? Onu da mı çok seviyorlardı ?

onu beric canlandırdı kendi canını ona geçirdi. o farklı bir durum.

Ettiği laf tabi boyunu aşıyor. Ama yemin olduğu halde Ramsay’e karşı adam toplayan adam yeminlerinden azat olursa kimbilir neler yapar. Yine de zorlama bir düşünce olduğunu kabul ediyorum.

bence jon yaşıyacak daha doğrusu dirilecek yani benim şöyle bir düşüncem var bunun kurdunun adı ghost yani burda martin bize göz kırpmış gibi geliyor.bence yemin olayını bu şekilde bitirmeyi en başından planlamıştı. onun dışında bran’ın kurdunun adı da yaz bence kışı bitirip yazı getirecek olan karakter bran o yüzden.sonuç; ben bu kurt isimlerinde fena taktım.

Bence Jon diriltilmeyecek onun yerine warglık yeteneği sayesinde hayatta kalıp bir şekilde yeniden insan olacak

Yazar 6. kitapta jon çok farklı hayal edemeyeceğiniz bir insana dönüşecek diyordu ve kendisine Jon öldü mü diye sorduklarında yazar sahiden öldüğüne inanıyor musunuz demişti

jon elbette yaşar. dizide zaten böyle bir şey yapmazlar. jon ölürse bile son bölümde ölür.

Benim asıl merak ettiğim nöbet için sonrası yabanılların ve gece nöbetçilerinin tepkisi

Her ne kadar mantıklı da olsa R+L=J teorisine fazla ihtimal vermiyordum , GRRM’nin ters köşe yapmak için gözümüze soktuğunu düşünüyordum ama dizi bayağı bayağı değiniyor.

Bu çocuk Rhaegar ve Lyanna’nın oğluysa herkesin beklediğinin aksine ejderhaların dansı Dany ve Aegon arasında değil de Dany ve Jon arasında gerçekleşsin bence. Öyle daha güzel olur >.>
‘They were dancing. In my dream. And everywhere the dragons danced the people died.’

Dizinin 4. bölümü R+L=J teorisini artık gerçeğe dönüştürdü. Stannis ve Selyse konuşmasında Stannis’in “Ned Stark’ın işi değil” demesi ve Serçeparmağın Sansa’ya anlattığı Lyanna ve Rhaegar hikeyesi var. Konuşma sonrasında Sansa, Rhaegar’ın, halasını kaçırdığını ve defalarca tecavüz ettiğini söylüyor. Son darbeyi de Barristan ve Daeneyrs arasındaki konuşma vuruyor. Barristan, “Rhaegar öldürmeyi hiç sevmedi. Şarkıları sevdi.” diyor. Bence bu bölüm dizide Jon Snow’un kim olduğunu anlattı. Bu teori yıllardır söyleniyor. Ben farklı bir şey olmasını istiyordum hep. Bu saatten sonra değiştirmezler gibi duruyor.

Mel’in Jon’la birlikte olma çabası da var. Kral kanı olayı.

Mel’in yaptığı kitapta yok.Tabii senaristler serinin sonunu bildiğinden gizlice mesajlar veriyorlar bir ihtimal.

Biliyorum kitapta olmadığını, diziyi kastettim zaten.

Piç olmanın cezasını çekti hayatı boyunca çekmeye devam ediyor.Yetenekleri ve becerisiyle Robbdan çok daha iyi bir lord ve kral olurdu.Surda Gece Nöbeçileri denen rezil sürünün içinde harcandı bu çocuk.

Bu karakter için forumda ölüp dirildikten sonra yeminlerinden kurtulacak dendiğini gördüm, neden? Dirilirse yeminleri etmiş sayılmıyor mu?

Çünkü Gece Nöbetçileri’nin yemini ölene kadar geçerli.Sözlerinde var.

Yaşamaya devam edecek ama?Sonuçta hayatının sonu gelmiş olmayacak.