Jon Snow Stannis Baratheon'un oğlumu?(Spoiler)

Belki tyrion dur?

Rhaegar Lyanna arasındaki ilişkinin sonucunda Jon Kar dünyaya geldiği artık açık.Lyanna bana söz ver, diye Ned’ten istekte bulundugunu biliyoruz.Bu istek de çocuktan başka ne olabilir?Çocuktan Robert’in haberi olsa tahta çıkamazdı ve yeni bir iç savaş çıkabilirdi.Adam kadını seviyordu nişanlısıydı bir de Rhaegar’ın piç çocuğundan haberi olsa delirirdi herhalde.Benim kafamı kurcalayan Jon bir ejderhaya hiç benzememesi.Hep Kuzey’e benzemesi. Jon eğer Rhaegar’ın çocuğuysa kesin ejderhaların birine binecek ya da onunla bütünleşebilecek.

Jon snow bence ned stark’ın oğlu ama hangi kadından olduğu belirsiz.
lyanna öldüğünde kanlar ve mavi güller içindeydi ve ned’ten sürekli bir söz vermesini istiyordu.o kaleye korunması için kapatıldı ve targeryan hanedanın şövelyeleri tarafından korunuyordu,targeryanların ona zarar vereceğini düşünmem.starklar tarafından o kalede bulundu,starklarda lyanna’ya zarar vermeyecekti tabikide.kanlar içinde olmasının mantıklı bir açıklamasıda doğum sırasında ölmüş olması.ama çocuğunun jon snow olduğunu sanmıyorum,bence bir kızı oldu ve nerede olduğu hakkında şu anlık bir fikrim yok :slight_smile:

Efkarlı Edd, Robert’ın piçi desem daha inandırıcı olurdu sanki. Adamda kral kanı olduğuna dair şüphelerim var.

Stannis’in karakteristik özelliklerini düşünürsek arkasında bir p*ç bırakacak adam değil bence. Hele bi kadına zorla sahip olmak baya bi zor onun için. Ama Robert’ın Stannis’i sevmediği açık ve net. Sebebi ise bilinmiyo. Yine de bu soru işaretini bu olay açıklamaz ki bence. Robert kardeş falan dinlemez gebertirdi onu. Sonuçta kadın için ortalığı ayağa kaldırdı. Bu arada Lyanna baya bi güzel olmalı ya çok merak ediyorum dizide olsa kim oynardı diye. Herhalde Adriana Lima falan olurdu.

Çok ilginç ve kırk yıl düşünsem aklıma gelmeyecek bir teori olmuş. Banada hiç olası gelmiyor. Robert kardeş mardeş dinlemezdi, yaşatmazdı bencede. :smiley:

Bu Jonun kaç tane baba adayı oldu ben unuttum.

1-Eddard Stark
2-Rhegar Targaryen
3-Robert Baratheon
4-Stannis Baratheon
5-Brandon Stark
6-Arthur Dayne

Aerys,Barristan Selmy teorileride çıkarda şaşırmayacağım.Lyanna iyice ortalık malı yapıldı.

Daha önce defalarca söyledim yine söylerim.Jon Snow biyolojik babası kim olursa olsun Eddard Stark’ın oğludur.Onu Ned büyütmüş yetiştirmiş diğer çocuklarından ayırmamıştır.Jon yüzde yüz Starktır kuzeylidir.Bunu hiç bir şey değiştiremez.

KİM OLDUĞUMUZU SOYUMUZ DEĞİL HAYATTA YAPTIKLARIMIZ BELİRLER.

Baratheonlardan pek hazzetmediğim için sevdiğim bir karakterin Baratheon çıkmasını istemem şahsen. Ben Jon’u sevdim. Dizidekini fazla değil ama kitaplardaki Jon’u sevdim ben. Jon’un Baratheon çıkmasını istemem. Snow kalsın bana yeter o.

Stannis’e gelirsek, ihtimal vermiyorum. Şu anki gözünü hırs bürümüş Stannis her şeyi yapabilir, ama bize anlatılan eski Stannis tutup da abisinin nişanlısına meyillenmez. Grrm ters köşe yapmak istiyorsa böyle bir şey yapabilir ama bana yine de inandırıcı gelmez.

Şu anki gözünü hırs bürümüş olan Stannis, insanların yüzyıllardır inandığı Yedileri yaktırmadı mı? Yaktırdı. Edrick Fırtına’yı sırf kral kanı taşıyor diye Mel’e vermeye niyetlenmedi mi? Niyetlendi. Bu teoride söyleneni şimdi, şu anki haliyle yapsa, şaşırmam. AMA, bize anlatılan eski Stannis, abisinin nişanlısına yan gözle bile bakmaz yahu. Eşini aldatması da imkansız bu adamın(eskisinin).

Kaldı ki Robert böyle bir şeyi bilip de Stannis’i yaşattıysa Rhaegar’ın suçu neydi o zaman diye sormazlar mı? Bu çok çifte standart olur.

Son bir şey; Lyanna Stark hakkında ortaya atılan bu teorilere de iyiden iyiye üzülmeye başladım. Yok Robert’la nişanlandı, yok Rhaegar kaçırdı, yok Rhaegar’la kendi isteyerek gitti, yok Stannis saldırdı. Kadın her yerde kadın! :sad:

Jon’un biyolojik babasının hiçbir önemi yok. Rhegar’ın oğlu olsa süper güç gelmiycek.
Jon Eddard’ın oğludur.

GRRM’nin Jon’un kılıç elinin yandığını bize göstermesi büyük ipucu. Ejderha kanıysa bile ateş etki ediyor demek bu bizim için. Ne olursa olsun bir Daenerys olamayacak (Ateş geçirmezlik bakımından)

Dany yanıyor. :slight_smile:

Hea zaten Robb serçeparmak’ın oğlu, Theon aslında Eddard’ın piçi.

Karagümrük yanıyor gibi olmamış mı o cümle biraz akjddas

Açiyim o zaman. :slight_smile:

Drogon’un arenaya inmesi ve insanları yakmaya başlamasında Dany Drogon’un sırtına biniyor ve oradan uzaklaşıyor. Bu Povdan sonraki povda Dany’nin kendisi ateş yanıklarının devamı olan su toplayan yaralarını tasfir ediyor. Bu durumda Dany’nin yandığı aşikar.

-
İlahemiz İlahemiz değilmiş…

oha. arthur dayne diyen de mi var :smiley:

Jon Snowun biyolojik babasını merak edenler saçmalıyor.Adam Eddard Stark tarafından yetiştirilmiştir.Onu seven kollayan diğer çocuklarından ayırmayan Ned onun babasıdır.

Yok anasını o zaman Theon da aslında Mance Rayder’in piçi :smiley:

Ben de Dany yanıyor diye mutlu olanları anlayamıyorum. Dany yanıyor, yaşasın, oh iyi oldu vs vs. Tek gerçek Kraliçe var, o da yanarsa vah diyarın başına gelenlere.

Jon, sevdiğim bir karakter. Stannis’in oğlu olmasını istemem. Lyanna Rhaegar aşkına inanmak istiyorum yalnızca. Ama Elia’nın mutsuzluğu üzerine kurulmuş bir mutluluk da beni tatmin etmez.

Sevinmedim. Ama üzülmedim de.
Olanı aktardım. O ilah sandığınız ve kendini bütün insanlardan üstün tutan kişi bir yalanın ardına gizlenmiş onu demek istedim.