Jon Snow Stannis Baratheon'un oğlumu?(Spoiler)

Sen böyle Danyseversin falan çok hoş kardeş ama sana suikast yaparlar bak sansürleyerek yaz Daenrys ile ilgili her şeyi. Gerçek olmayan bi hikayede gerçek olmayan bi kraliçeyi savunduğun, haklı bulduğun için cahil olursun, salak olursun, hayalperest olursun, yalan olursun. Hele bi de yüce Stannis’e biat etmediysen git intihar et. Bu forumda küfürlere değil Strk ve Da*nerys yazarken sansür uygulanmalı.

Bizim garezimiz Dany’e değil, anlamadan etmeden illa ki Dany’nin tahta geçmesini isteyenleri anlamıyoruz. Tamam sevebilirsiniz, zevkler ve renkler tartışılmaz ama o tahtın meşru kralı Stannis’tir. Ben de Aegon’un tahta geçmesini istiyorum ama objektif yaklaşmak gerekiyor. Robert öldükten sonra sıra Stannis’e geçti. Ha Dany gelir ecdadları gibi fetheder oturur tahta, o zaman saygı duyarız. En azından ben duyarım. Ama tüm Stannis savunanları da genellemek yanlış.

Ayrıca Dany’nin o tahta oturunca Westeros’u yönetebilme ihtimali Efkarlı Edd’in Lord Kumandan olma ihtimalinden daha az. Bu da benim görüşüm.

robert, joffrey gibileri yönetebiliyor da dany niye yönetemiyor. onlardan daha da iyi yönetir hatta.

Saçmalama ya küçücük kız o kadar işsiz ki bu yaşta kimsenin yapamadığını yapmaya çalışıyo köleliği kaldırma peşinde. Ayrıca üç tane ejderhası var ki bu da haksız rekabet herkese beleş ejderha dağıtılmalıydı. Hepsini geçtim kız o kadar çok sevişiyo ki bu da onu fahişe ve salak yapar. Ama erkek olsaydı sorun değil istediği gibi sevişsin. Hatta büyüyle gölge doğurup kardeşini katlederse işte gerçek Kraliçe.

İlla ki Daenerys Targaryen’in tahta geçmesini istiyorum ama ben. İstiyorum yani, okurken de izlerken de içimden geçirdiğim hep bu.

Hak meselesine gelirsek, Dany gelip katliam yapsa herkesi yaksa, kılıçtan geçirse ve tahta otursa sırf fethetti diye saygı mı duyacaksınız? Dany eğer böyle bir katliamla tahtı alırsa ben saygı duymam ona. Daenerys, şu anda olduğu kişi olacaksa yani insan haklarına saygılı ve adaletli olacaksa saygı duyarım. Robert Baratheon’a bu yüzden saygı duymadım hiçbir zaman; Targaryen bebeklerinin katliamları ve korkuları üzerine takılmış bir taç benim gözümde bir demir parçasıdır. İşte bu yüzden hak hiçbir zaman Baratheonlara geçmemiştir, Robert ne zaman gerçek kral oldu ki Stannis de veliahtı olsun. Tahtın sahibi hayatta kalabildiği için Aegon’du.

Ecdadı gibi dedim Fatih Aegon gelip de yakmadı herkesi. Fethetmek o değil. Diz çöken herkes ona bağlılık yemini etti. Bunlardan biri Torrhen Stark olması lazım. Karşı çıkanlarla da savaştı haliyle. Ayrıca Dany’nin bir ülkeyi yönetemeyeceğini Meereenden anladık.

Extra edit: Artık şu Targaryen çocuklarının katledilme olayında Robertın suçu olmadığını anlayın. Bunun tek sorumlusu Tywin karaktersizidir. Şehri yağmalayıp çocukları katlettirdi adamlarına. Robert o esnada orda değildi bile. Ha ondan sonrasında keşke Eddardı dinleseydi de sorumlulara cezalarını verseydi. O konuda haksız işte.

mereen’le westeros bir mi? yine tekrarlıyorum robert, joffrey yönettiyse herkes yönetir. çocuk tommen yönnettiyse herkes yönetir.

Yönetimsel yeteneklere gelirsek ister Dany olsun ister başka bir karakter Meereende daha farklı bir yönetim sergilenemezdi. Devrimler böyledir.Meereendeki olay muhafazakarlar ve liberaller çatışması gibidir.Bu her devrimden sonra olur Fransız Devrimden sonrada olmuştur Türkiye’de cumhuriyet ilan edildikten sonrada olmuştur.Westerosla hiç bir alakası yok Meereen’in.

Savaş Joffrey yüzünden başladı. O iyi yönetmek mi oluyor. Kestirdi Ned’in kafasını bütün kuzey indi güneye savaş için.

Edit: Benim Meereen demekteki kastım önceki iki şehri fethettikten sonra gaza gelip illa ki oraya da girmek istemesi. Sen kendi halkını tanımadan, yaşam tarzını bilmeden o ülkeyi/şehri nasıl yönetebilirsin. Fethedip ayrıldığı bütün şehirler ona düşman oldu, şimdi de savaşı Meerene getirdi. Al sana milleti yakıp yıkmak ölmesine sebep olmak.

Bak işte anlaşamadığımz konu bu zaten.Devrim yani ister Dany’nin işgüzarlığı denilsin ister Dany’nin merhameti denilsin ortada bir devrim söz konusu ve ölümler çatışmalar bunun kaçınılmaz bir parçasıdır.Üstelik aşırı geleneksel bir toplum var karşımızda.Daenerys Meereen halkını değilde köle körfezini yeterince tanıyodu yada şöyle diyim bu kıtadaki işlerin nasıl yrüyeceğini biliyordu.Boşuna dothrakilerle kalmadı uzun bir süre.Eğer Dany’nin yaptıklarında rahatsız olan rantçılar savaş başlatmasaydı gayette güzel bir yönetim segilenebilirdi taban memnundu savaşın getirdiği kıtlık olmasaydı güzel bir düzen oturtulabilirdi.

Yanında ondan kat kat tecrübeli Sör Barristan ve Sör Jorah vardı. Yanlış hatırlamıyorum ikisinden biri ya da ikisi de Meereen’e girmemesini söylemişti. Öyle bi seçeneği vardı, daha tecrübelileri dinleyebilirdi. Ama kafasının dikine gitti. Neyse umarım yaşadıklarından çok iyi tecrübe edinmiştir de bi daha aynı hataları yapmaz.

Jon soylu bir hanenin üyesi olacaksa eğer desteklerim teorini ama Stark hanesinden olması daha güzel bilmiyorum Jon Stark’ı 3’üncü sezondan beri destekliyorum. Stark soyadını alıp Kuzey’e hakim olmalı.

okudugum en sacma teori. tutulabilir hiçbir tarafı yok.

Yok daha memeler :smiley:

Düşününce mantıklı aslında. Soy kısmı için. Ama Robert bilmiyordu.

Sorun burada, Stark olup olmadığı şüpheli. Bence Lyanna-Stannis’in oğlu. Soy sebepleri.

asla istemem onun oğlu olmasını.Jon bir ejderhaya binecek kesin ama hangisi :))

Bana da saçma geldi ama arkadaşı tebrik ediyorum George gibi düşünmeye başlamış :Dddd şu ana kadar olan her şey sanki çok tahmin edilebilirdi yani, neden olmasın ki George bizi şaşırtmayı seviyor valla bize bilerek RL teorisini akla yatkın kılmış olabilir Jon başkasının çocuğu olabilir Stannis olabilir ama bence değildir yaa sahiden çok saçma geliyor ama RL dışında birisinin çocuğu olabilir.

kardeş jon ejderhaya binmeyecek esmer ben ve tyrion binecek ha biri ölürse o ayrı

Jon’un kimin oğlu olduğu hemen hemen belli. Kitapta ve dizide geçmediği için spoiler sayılmaz. Ama yine de uyarayım , büyük ihtimalle gerçek olan bir iddia. Ben de ekşi sözlükte falan okudum, kitapları okurken fark ettim. Buradaki herkesin bildiğini düşünüyordum ama hâlâ Stannis’in oğlu gibi düşünen arkadaşlar var.

Yine de spoiler diye uyarayım okumaya ona göre devam edin arkadaşlar.

Birincisi Stannis gibi katı ,ahlâk abidesi bir adam evlilikdışı çocuk yapmaz; yanılıp yapsa bile bir şekilde sahiplenir.

Tabii ki Jon , Ned Stark’ın piçi değil. Okuyucuların çoğunluğuna göre Rhagear Targaryen ile Lyanna Stark’ın çocuğu(piçi). Yani o da bir Targaryen…

Kitapta, Ned ne zaman Lyanna’yı düşünse ; Lyanna’nın " Bana söz ver Ned " dediğini hatırlıyor. Burdan yola çıkarak, Jon’un Lyanna’nın çocuğu olduğu söyleniyor. Aksini iddia edenlerin elle turulur tek iddiası " Jon, Targaryen ise neden saçları siyah, gümüş değil ? " oluyor.

Bu kadar yazdıkan sonra forumdaki başka bir başlığı okudum , spoiler mpoiler demeden her şeyi açık açık yazmışlar, ben de burada aman spoiler vermeyim diye uğraşıyorum …

Kitaptan spoiler spoiler

Son olarak şunu söyleyim, tahtta haklı iddiası olan genç bir Targaryen daha ortaya çıkıyor. Jon Snow değil, gerçek ve kesin bir Targaryen ( ya da şimdilik öyle görünüyor )

Çok zorlama olmuş be Robert’in Rheagar’dan ne kadar nefret ettiğini biliyoruz böyle bişey olsa Stannis’in sonu ondan farklı olmazdı bence