Jon Snow ve Meera Reed.Teoriye gel)

Reddit üyesi ghostchief’in, 6.sezon’un açılış sahnesine ithafen şöyle bir tahmini var. Bu sahnede Ned Stark ve kardeşi Lyanna’nın yer aldığı bir flashback görebiliriz. Bu sahnede Lynanna, ölmeden önce Ned’in bir söz vermesini istiyor. Diyalog ise şöyle:

• Bana söz ver Ned

Gözleri yavaşça kapandı ve Ned hıçkırarak ağlamaya başladı. Bu sırada yatağın ayak kısmından gelen bir ses duydu. Bu bir kız bebek sesiydi.
Ya R+L= İkizler ise? Peki bu mümkün mü? Görünüşe göre evet!

İkizlerden biri Jon Snow bunu biliyoruz. Peki ya diğeri? Dany? Belki de daha henüz tanışmadığımız biri. İşte burada teorinin ikinci kısmı devreye giriyor!
Lyanna’nın öldüğü ve Ned’e söz verdirttiği yer olan Tower of Joy hakkında pek fazla şey bilmiyoruz. Ama net olarak bilinen bir şey varsa, o da bu kulede sadece iki kişinin canlı kaldığı. Onlarda Ned Stark ve Howland Reed, yani Meera’nın babası.
Eğer gerçekten de Lyanna’nın ikizleri varsa, en mantıklı plan bu çocukları ayırmak olurdu. Bu teoriye göre, ikizlerden biri Ned’e diğeri de Howland’a gitti. Bu teoriyi destekleyen bir kaç nedene gelirsek:
O kadar da hızlı değil diyenler için, öncelikle Meera ve Jon ikiz olduğu için aynı yaşta olmalılar. Peki Meera daha genç değil mi? Hayır! Kitabın Wiki sayfasına göre, Jon ve Meera tam olarak aynı yaştalar!

Neeeeeeee?

Kitapta tanımlanana göre, Meera kardeşi Jojen’den birkaç yaş daha büyük. Wiki sayfasına göre ise, Meera ve Jon’un doğum yılları 283 AC yani yaşları 15. Aynı zamanda bu tarih, Lyanna’nın da öldüğü yıl! Bununla birlikte, sonradan gelen kitapların eklerinde Jon Snow’un yaşı kaldırılmış ve ardından da Meera’nın yaşı 16’ya çıkarılmıştı. Neden acaba???
George R.R. Martin’in hikayelerinde efsaneler ve mitler kullanmayı sevdiğini biliyoruz. Bu mitlerden biri de ünlü Roma mitlerinden Romulus ve Remus’un hikayesi olabilir. Hikayeye göre ikiz olan Romulus ve Remus, Kral’ın kardeşi tarafından öldürülmek isteniyor.Rhea’da ikizlerini bir ırmağa bırakıyor. Irmaktan onları çıkaran emziren ise dişi bir kurt! Yıllarca durumdan habersiz yaşayan ikizler daha sonra gerçeği öğreniyor ve Roma şehrini kuruyor.
Eğer bu teori doğruysa, bu bütün bir seriyi değiştirebilir. Meera, ejderhanın üçüncü başı olabilir veya kehanette adı geçen seçilmiş kişi Azor Ahai bile olabilir!

İkinci kitapta Sir Rodrick Bran’a şöyle diyor: ’ Howland Reed, babanın en iyi arkadaşlarındandı.’ Fakat bir kaç paragraf sonra Bran, babasının Howland’a pek çok mektup gönderdiğini ama hiç Winterfell’e çağrılmadığını hatırlıyordu.

Howland Reed, Stark’lar ile bir evlilik ittifakı yapıp gücüne güç katmak istemez miydi? Ya da en azından, madem bu kadar iyi arkadaşlardı, Howland Reed neden bir kez bile Ned’i ziyarete gelmedi? Belki de bir sebebi vardı! O sebep de Jon ile Meera’nın ikiz olması olabilir miydi acaba???

Güzel teori inş aynen böyle olur.

Rhaegarda ne tohum varmış.İyi ki üçüz veya dördüz çocuk yapmamış.

Sağı solu belli olmuyor )))

Ben Reed kardeşlerin serideki görevinin bran’ı surun ötesinde korumak, yeşilgörüşü ve varglığıyla alakalı ona yardımcı olmak, ve en nihayetinde kanlıkuzgun’a ulaşmasını sağlamak olduğunu düşünüyorum.

Teori her ne kadar mantıklı gibi dursa da diğer pek çok teori gibi gerçekleşmeyeceğini düşünüyorum.

Aegon sahte çıkarsa teori bir az da kuvvetlenir.

Ne zaman bir teoriyi okumadan önce başlığından dolayı yargılasam sonradan mantıklı gelmeye başlıyor. Fakat şu da bir gerçek ki vikiye baktığımız zaman Meera Reed’in tiplemesi Jon ile çokta bir benzerlik göstermiyor. Yeşil gözler ve kahve saçlar. Belki de sadece dizide ki oyuncuların şans eseri benzemeleridir. Fakat yine de Meera Kışyarı’da yemin ederken içerisinde buz ve ateş geçen bir şeyler söylemişti bu da beni şüpheye sokmuyor değil.

Her ne kadar olur gibi görünen yanları olsa da bir o kadar olamaz gibi görünen tarafları da var.

Eğer irelide Aegon sahtekar çıkarsa bu teori kuvvetlenir.Ejderhanın 3 başı olmalı)

Gerçi orası da öyle. Fakat ben Aegon’un sahte olmadığını düşünüyorum.

Maskaranın ejderhası kim o zaman? Hem diziye de dahil edilmedi

GRRM zaten açıklama yapmadı mı? Dizi de taht Dany’nin olacak ama kitapta işler farklı gidecek diye. Aegon gerçek olmasa Jon Connington’ın POV’larından bu olayı az çok çakabilirdik. Açıkçası Blackfyre hanesi yok olmuş olan bir hane. Aegon’un saf bir Targaryen görünüşüne sahip olamazdı. Düşün bir Rhaegar’ın kızı babası saf bir Targaryen olmasına rağmen annesinin görünüşünü almıştı.

Tamam bir şekilde Blackfyre çıksa bile kitapta bir söz vardı “Kırmızı ya da siyah ejderha ejderhadır.” diye yanlış hatırlamıyorsam. Bu sözününde boşu boşuna söylendiğini düşünmüyorum.

Kehanetler doğru çıkıyor,maskaranın ejderhası başka kim ola bilir diye düşünüyorum aklıma sadece Aegon geliyor.Henüz net bir şey sğylemek için erken irelide göreceğiz)

Mantıklı bir teori ama Jon ve Meera kitapta hiç birbirlerine benzemiyorlar pek olacağını tahmin etmiyorum

Evet Meera tipik Reed özellikleri gözteriyor kısa boylu,yeşil gözlü

Jon Snow’ın Targeryan olma olasılığına kendimce en başındna beri karşı çıkıyorum fakat son günlerde bu teori dilden dile dolaşıyor banada çok mantıklı geliyor doğrusu :slight_smile:

Başka bir ihtimal, Ned ile Ashara Dayne’nin aşkının meyvesi olan kız çocuğu. Kız Ned’den mi tam emin değilim bu arada. Ned’den olsa Ashara niye intihar etsin. Meera o kız olabilir mi?

Son günlerde aynı konu üzerinde kafa yoruyordum ve burada tamda düşündüğüm şeylerin paylaşıldığını gördüm. Ben bu teoriyi çok mantıklı buluyorum. İlaveten Rheagarın 2 çocuğu doğduğunda da karısının çok zor toparlandığını biliyoruz, hatta bir daha çocuk doğuramayacağı söyleniyor. Öyleyse lyanna ikiz doğurduysa, doğum sonrası ölme ihtimali çok yüksek. Muhtemelen pazartesi öğreneceğiz, ama o güne kadar bu konu tartışılmalı:)

R+L=M
E+A=J

Aklıma gelebilen en mantıklı şey. Jon’da gerçekten aşırı bir kuzeylilik var. Bu adamın ‘I’ll take what is mine’ triplerinde görmek bizim canımızı sıkar. İyi karakterlerin kötüye, kötülerin iyiye değiştiğini çok gördük. Böyle bir durumda o ‘çok sevgili AA’ Jon’unuza etmediğiniz küfür kalmaz.

Bataklık insanları yerlerinden yurtlarından çok az çıkan insanlar. Howland gelmek isteseydi Meera’yı almadan tek başına gelirdi. Bu adamların tarzı bu çok dışarı çıkmıyorlar.
Öte yandan Meera Rheagar ya da Lyanna’ya hiç benzemiyor. Aksine tam bir bataklık insanı. Yeşil gözlü kahverengi saçlı ve kısa boylu. Rheagar platin saçlı menekşe gözlü ve uzun boylu. Lyanna siyah saçlı gri gözlü ve uzun boylu. Meera bunlardan nasıl çıksın?

Sent from my iPhone using Tapatalk

Şöyle bir teori duymuştum çok önceleri oda Snow targanyenler hanesinden olacağıydı ve bana mantıklı geldi. Aslında şöyle birşey olsa üzülürmüyüm sevinir miyim bilmiyorum ama Snow ve Khalesi kardeş çıksa işte o zaman siz gümbürtüyü seyredin. :slight_smile: