Jon Snow'un Azor Ahai Olabileceğinin Kanıtları

ben hala aa ve vadedilen prens aynı kişi değil diyorum.
ikisinin farklı rolü olucak.

Keşke biri yukarıdaki şu tezi çürütebilse de ufkumuz açılsa bizim de yoksa ben hala ikisinin aynı olduğuna inanmakta ısrar edeceğim. :slight_smile:

Asoiaf in amerika forumunda r+l=j teorisi için 81 tane farklı başlık açmışlar konular şöyle r+l=j v.53,r+l=j v.67 :))) sıkıntı ejderhanın 3 kafası. Kim bunlar gerisi hikaye

Yarasından duman çıktığı kısımdan Jon’un targaryen kanı taşıdığı da kesinleşiyor. Çünkü, Dany’nin povunda Drogon dövüş çukurlarına geldiğinde cesetleri yerken birisi boynuna mızrağı sokuyor ve ejderhanın yarasından duman çıktığını görüyor.

Bence Azor Ahai falan değil,Jon sonsuza dek öldü.

5 kitaptır POVların ölmeme geleneğinin gelip de 6. Kitapta bozulacağını zannetmiyorum. Jon ölmedi bana göre, artık Povlarını da okuyabileceğimizi sanmıyorum. Azor Ahai olacak usta başka birini bu göreve uygun göremiyorum. Olanları da yüksek ihtimal Melisandrenin POVlarından okuruz.

Kardeş ne alaka ya soğuk yerde kendine bir kılıç sapla çıkart senin de yara deliğinden buhar çıkar. :smiley: Kurban bayramında filan ne bileyim hiç mi kurban kesmedin veya kesildiğini izlemedin. :smiley:

Edit: yazım hatası olmuş :smiley:

ahuahua bi kere de destekleyin be :smiley: ya tamam orası öyle de bence orda ipucu verdi usta.

Buhar değil duman çıkıyor

Yok be ateş çıkıyodu ben gördüm

Turkcell T20 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

Ben, Efkarli edd, shireen, val eşli batak atıyorduk o esnada.

aynen kardes jon snow a yüzde yüz katılıyorum üsteli serinin adı buz ve atesin şarkısı ve jon un annesi stark yani buz babasınında rhaegar targaryen olma ihtimali var

Bence de kesinlikle jon snow yazinda cok iyi olmus her seyi cok iyi bir araya getirmissin

Sent from my iPhone using Tapatalk

bence azor ahai ötekilerden yani tanrılardan .bence akgezenler yunan mitolojisindeki yarı tanrılar gibiler yarı insan yarı öteki .anne,baba,bakire,yaşlı kadın ,yabancı ve demirci bunların lakapları.ama rhollor,balerion,vhagar,meraxes,syrex ,azor ahai işte bunlar öteki isimleri.vaad edilen prenste azor ahainin soyundan gelen bir kişi yani %1 öteki %99 insan

Bu adamdam fazla bi hareket beklemeyin. Bu en fazla gece 3-5 nöbete çıkar. Krala Selam Nöbete Devam

Dany düşmanı değilim hatta severim Dany’yi ama bence de Jon. Olayları kitapları okurken değil de kendim araştırırken daha iyi anlıyorum bu Azor Ahai mevzusunu kendim araştırınca daha iyi anladım benim de direk aklıma gelen Jon oldu bunları kanıtlar sunarak anlatman da güzel olmuş ama 7. Madde sahiden biraz zorlama yani hayal gücün sahiden çok kuvvetli ben asla oyle bir şey bulamazdım. Bana zorlama gelse de George’un ne yapacağı belli olmaz.

belki biraz zorlama olacak ama Sansa bölümünde geçen bir yer dikkatimi çekti:

Frog-faced Lord Slynt sat at the end of the council table wearing a black velvet doublet and a shiny cloth-of-gold cape, nodding with approval every time the king pronounced a sentence. Sansa stared hard at his ugly face, remembering how he had thrown down her father for Ser Ilyn to behead, wishing she could hurt him, . But a voice inside her whispered, There are no heroes…

— A Game of Thrones, Sansa VI

türkçesi: sansa keşke bir janos slynt in kafasını kesse diyor ve daha sonra biliyoruz ki jon snow lord slynt i kendi elleriyle idam ediyor.

burda acaba grrm bize ipucu mu veriyor diye düşündüm. hiç bir şey ifade etmiyor da olabilir tabi :slight_smile:

orda sadece janosun rüşvetçi,hain ve köpek gibi biri olduğunu fark etti sansa ayrıca jon AA değil VP dir artık kabullenin şunu ikisi ayrı

janos olayından ziyade kahraman kelimesi dikkatimi çektiği için dedim. ve açıkçası VP ile AA aynı kişi çıkabilir. hatırladığım kadarıyla melisandre VP ile AA ın aynı kişi olduğuna inanıyor. sonuçta ikisi de karanlığa karşı savaşıyor. hem bence jon AA kehanetine daha çok uyuyor.

öncellikle kılıcı var, longclaw
kendisi önce bir wight öldürüyor. kılıcıyla olmasa bile bunu AA nın kılıcını ilk önce su ile soğutmaya çalıştığını düşünürsek jon da white walker kadar güçlü olmayan önemsiz bir wight öldürerek basit bir şey yapıyor.ya da jon un kendini geliştirmesi yerine de geçebilir su. asıl hedefe doğru olan yolda.

AA daha sonra kılıcını aslana saplıyor. burdan jon bir lannister öldürebilir diye düşünebiliriz sonuçta bir çok kişiden daha fazla nedeni var.

daha sonra nissa nissa nın kalbine saplıyor kılıcı bu da ygritte in yerine geçebilir. başka biri de olabilir.

ve kehanette AA yeniden gelecek diyor. bu yeniden hayata dönüş olabilir. eğer melisandre jon u hayata geri döndürürse AA ın yeniden gelişi sayılabilir.

ama olmaya da bilir şansımı deneyeyim dedim :slight_smile:

kardeş sen ne içiyon ne yiyon melissandre ateş ve gölge dışındaki herşeyi fos çıktı, sudan lannistera nasıl bağladın, ejderha çeliğinin valiyrian çeliği olduğu söyleniyo ama buda bir ihtimal net değil, geri gelsede yeniden doğmuş sayılmaz ozaman beric veya cat de azor olurdu ve zaten sevdiği birini öldürecek hali yok artık dirildim der winterfelli alır ve valle çocuk yapar dahası değil