Jon Snow'un Azor Ahai Olabileceğinin Kanıtları

10 numara 5 yıldız

10 numara 5 yıldız

1. şıkta soğuk havada : ) Kan sıcak olduğu için buhar çıkması doğal… (. Bu biraz Tolstoy ifade tarzı… (. Bu tam olarak bu anlama gelmez… Aeomon kılıcı göremediği için Sam’den yardım istedi Sam’in anlattıkları kehanete uyuyordu. Stannis gittikten sonra “Sam ben sıcaklık hissetmedim dedi sıcaklık varmıydı kılıçta” ? Sam “Hayır” deyince bu olamaz gibi birşey söylüyor… (. Ben o Azor Ahai her kimse o zat-ı muhterem Benjen Stark’ta olabilir. İlla Stark olacaksa Bran Stark’ta olabilir D: Birde Cüce çıkıyormuş :stuck_out_tongue:

Azor Ahai Bran’dir arkadaşlar. “Uçacaksın” demişti yaşlı adam.

Tüm yazılanları okuyamadım ancak bildiğim kadarıyla Azor Ahai’nin aslan su ve nissa nissa sınavlarını geçmesi gerekiyor. Görebildiğim kadarıyla bunları tek yapan Tyrion Lannister şimdilik. Su olarak blackwater savaşını yönetmesi, aslan olarak babası Tywin Lannister’ı öldürmesi ve kendi Nissa Nissa’sı Shae’i öldürmesi çok dikkat çekici gözüktü bana. Ayrıca onun doğumuyla ilgili değişik teoriler de mevcut. Mad king’in Tywin’in karısını kaçırıp tecavüz etmesi sonucu hamile bırakması ve kadının bu çocuğu istememesinden dolayı bir zehir içmesi ama bunun bebeği öldürmeyi sadece cüce bırakması şeklinde. Gönül ister ki Jon Snow gibi iyi kılıç kullanan bir savaşçı Azor Ahai olsun ancak Tyrion da göz ardı edilmemesi gereken bir ihtimal bence.

azor ahai jaime nissa nissa sı cersei. grrm kitapta haykırıyor resmen azor ahai jaime diye.

azor ahai uçuyo mu :smiley:

kitapta, tywin’ e cersei ve jaime senin çocukların değil senin asıl çocuğun tyrion diyor. şimdi bazıları cersi ve jaime nin targaryen olduğunu söylüyor. azor hai ejderha kanındansa, Jaime oluyor ve cersei yi öldürecek. nissa nissa cersei.

Azor Ahai Mesih Jon Snow arasında bağlantı kurulan bir yazı var.

Özellikle bir yer var, Jon Snow’un öldürülmesinden önce Mel tarafından kimlik değişimi yapılmış olabileceği. İsa’nın ölmeden önce göğe yükseltilmesi gibi. Acıyı çekenin olmaması gibi.

‘‘Daenerys, Ölümsüzler Evi’nde Kızıl Kale’deki taht odasını, ve Rhaegar, Elia ve Aegon’un görüntüsünü görür. Görüntüde, yeni doğmuş Aegon, Elia’nın göğsündeydi. Elia büyük ahşap bir yataktaydı. Rhaegar, yeni doğan çocuğunun ismini Aegon koymak istemiş, “bir krala yaraşır bir isim” olduğunu dile getirmişti. Elia Rhaegar’a Aegon için hangi şarkıyı söyleyeceğini sormuştur. Rhaegar “Onun zaten bir şarkısı var, Buz ve Ateşin Şarkısı.” diye cevap verdi. Aegon’un bu şarkıdaki rolü, “söz verilen prens”tir.’’ Daenerys ablamız geleceği görmüş zaten. Azor Ahai Aegon VI’nın ta kendisidir. Buz ve Ateşin Şarkısı ona aittir. Edit: Hatırlatayım Jon Snow öldü geri gelmeyecek.

Kitap üzerinden konuşursan doğru. Edit kısmın da çok şahane olmuş. :wink:
Şu aralar şöyle bir şey konuşuluyor. Paylaşmak istedim sadece.

Aslında kehanet doğru çıkmasa, ne Vaadedilmiş Prens ne de Azor Ahai diye bir şey gelmese, hepsi aslında bir efsane olmuş olsa çok daha güzel olur. Her kes Azor Ahai kim diye son sayfaya kadar, ya da BÜYÜK SAVAŞ bitene kadar okur-okur-okur ve aslında öyle bir şeyin olmadığını anlar…

Ama eğer bir Vaadedilen Prens çıkarsa bu Brandon Stark ola bilir. Büyük ihtimal ilerde Surun güneyine UÇARAK dönecektir.

Bende aynı fikirdeyim. Azor Ahai hiç gelmiyicek.

Bence aa Jaime çıkacak ama yukardaki arkadaşın yazmış olduğu şey young Griff hakkında insanın aklında baya soru doğuruyo valla oda olabilir xd

AA olayını ne Jaime’ye ne de Aegon’a yedirtmezler. WW’lar ve Sur, Jon’un konusu. Hiç alakası olmayan karakterlere vermez bu özelliği GRRM. Jaime, Aegon, Daenerys’in WW’lardan haberi dahi yok. Sur umurlarında bile değil.

Şüphesiz ki o, kanıtlara ihtiyaç duymaz.

konuşuldu mu bilmiyorum tüm konuyu okumadım nissa nissa (inş doğru yazdım) yani feda edilene farklı bakıyorum ben
şöyle ki ilk azor ahai eşini feda etti en değer verdiği şey o olduğu için, değer verilen şey güçlü bir arzuda olabilir ve tüm kitaplarda gördük ki jon un en çok değer verdiği, olmasını istediği şey stark ve meşru olabilmekti. Ama Stanis bunu altın tepside sununca yemini ağır bastı ve feda etti hayatta en çok istediği şeyi :tongue:
ygrit e gelince ben jonda ona karşı aman bir aşk hissetmedim (kitapta)

Jon Snow büyük ihtimalle sonda ölecek. Ne Vaadedilmiş Prens, ne Azor Ahai, ne de Kral olacak. Rhaegar Targaryen ve Lyanna Stark’ın çocuğu olsa bile hiç biri olamaz. Çünkü PİÇ. Eddard Stark’ın olmasa da Rhaegar’ın piçi. Çünkü Lyanna Rhaegar’ın karısı değil.

Rhaegar ile Lyanna’nın evlenmiş olma ihtimali var. 7. sezondan sızdırılan bilgilere göre, bununla ilgili flashbackler göreceğiz.

dizi için öyle ama bir ihtimal daha var
denerys in varlığı ve kraliçeliği jon u meşru edebilecek bir hanedan mensebu olmak gibi bir görevi de olabilir. Denerys kısır olduğunu ve ailesinin sonuncusu olduğunu düşünüyor jonun targeryan olduğuna ikna olursa pekala onu meşru ve varisi ilan edebilir bu durumda denerys görevini yaptığından çabucak ölür
birde dizideki-kitaptaki piçlik muhabbetini anlıyorum bizim bizim insanımızdaki birileri piç yapma merakı o piçlikten çıkılamayacağı takıntısı nedir ? Ben bunu hiç anlamıyorum. Bunu başka yorumlar ile karşılaştırarak söylüyorum jon piç piç olarak kalacak iması, bizimki gibi bir kültürde piçlik diye bişey yokken böyle bir kültüre bu derece sıkı sarılma anlamıyorum ben
yorum yazan arkadaş için söylemiyorum bunu genel manada okuduğum yorumlardan çıkardığım ima bu belkide bana öyle geldi

Kitapta da dizide de piçler baskı altında oluyor o yüzden. Hele ki soylu bir adamın piçiyse daha fazla dalga falan geçilir. Hem bizim kültürde de piç küfür olarak kabul edilir zaten.

bizim kültürde babası belirsize denir en ağır harekettir ve bizim kültürümüzde birinin anası babası belli ise öz evlat ve miras hakkı bakidir
kitaba gelirsek kitapta anne ve babanın günahı çocuklara yükleniyor bizim kültürde bu da yok
ama nedense jon snow üstünden bir piç muhabbeti onu illa o piç kalıbında tutmak isteyen bir kesim var ben jon snow’un yada kitaptaki hali ile jon karın, piç olmadığına piç olsa bile kitap bitiminde bu piçlik muhabbetini tüm çocuklar-tüm piçler arasından kapatacağını düşünüyorum. Tanrının AA olarak seçtiği biri piç olsa bile vaadedilendir mantığı gelecek diye düşünüyorum

Bir yerde okumuştum kitabın sonuna kadar ölmeyecek 5 karakter vardı, Bran, Arya, Jon, Daenerys ve Tyrion. Ben Jon’un Sur’da kral olacağına inanıyorum bununla alakalı bir teoride vardı hatta. Jon kral olacak ve kurban olarak Daenerys’i verecek, tah kimin olur derseniz eğer yaşarsa ve gerçekten haklı bir mücadelesi olursa Aegon kral olur Tyrion’da el ama ben kitabın sonunda Stannis’in yaşamasını isterim, hakkını almasını isterim.