Kalkan Adaları Savaşı

Seni çılgın… Hadi oradan.
Dikenli güllerimiz var bizim.

Greyjoylar’ın 1000 gemisi olup olmadığı bilinmiyor. Sadece bir söylenti. Evet çok çok gemileri var kesinlikle inkar etmiyorum ve kötü bir amacım yok ama benim dediğim gibi 1000 tane gemileri yok. Belki 800-900 arasındadır. Belki.

1.000’de banada abartılı geliyor fakat kitapta adı geçen tek rakam o olduğu için mecbur onu yazdım.

Yazar 1000 gemi diyerek abartmış. Demiradalar küçük bir bölge ne kadar güçleri olabilir ki? Ayrıca Her ne kadar denizci kavmi olsalarda Demir adaların donanmasının 7 krallıktan fazla olması bana çok saçma geliyor.

hocam benim anlamadığım bu kitabı bu hikayeyi yazan adamın hikayesindeki gemi sayısını abartı buluyorsun bişi dicem bu kitabın yazarından iyimi biliyorsun adamın kafasında kurduğu dünyayı :smiley:

demir adaları donanması dar gemilerden oluşuyor osmanlı daki kadırgalar gibi kalyonlara göre daha küçükler rüzgar olmadığı zaman kureklerle yol alıyorlar manevra kabiliyetlerı var büyük gemiler rüzgar kesildiğinde hantallaşıyor avantaj dar gemilere geçiyor yanı dar gemiler küçük 1000 tane olmaları çok fark yaratmıyor kanımca

Kendi verdiği verilere göre mantıksız buluyorum, harita da demir adaların büyüklüğü belli kendinden 50 kat daha büyük olan 7 krallıktan daha büyük donanmaya sahip olması absürt bir durumdur. Bu durumu şöyle açıklayayım:

İrlanda donanmasının Britanya donanmasından daha büyük olduğunu düşün, bu durum ne kadar absürtse o durumda öyledir.

bilmem bilirmisiniz the elder scrolls:skyrim de four shields diye bir han var

1000 gemi uydurma. Her gemide 20 adam olsa
toplam 20.000 asker eder ama Demir Adalarından 20.000 asker çıkmaz göz var izan var. Kuzeyden Mehir topraklarından anca 20.000 asker çıkıyor. Demir Adaların tüm askeri gücü en fazla 10.000 kişidir oda iyi ihtimal.

demir adalılar karada savaşmayı ogrenmedıkce eski altın caglarına yukselmelerı zor