Kargaların Ziyafeti'nde En çok kimin POV'larını sevdiniz?

Arya’nın POV’larını sevdim, en sıkıcılar ise Brienne’inkilerdi.

tereddütsüz sansa derim. en entrikalı povlar onundu.

Kitapları okumadım ama Areo Hotah’ın POV’unu okumak güzel olurdu gibi.

cersei ve greyjoy ların hepsini okurken büyük zevk aldım diğer pov larda çok iyiyidi aslında brienne dışında hepsini sevdim diyebilirim

savaş sahneleri olan jaime ile victarion greyjoy efsanevi sahnesi vardı ‘’ gel beni öldürebiliceksen gel ''gibi biseydi

Sansa diyorum bende zaten toplamda 3-4 bolum vardi hepsinde ayri olay hem son bolumde LF konusmasi harikaydi sıkıldıkca okurum o bolumu :smiley:

“…Sana kışyarını getirdim Alayne.”

Brienne’in sağa sola koşturmasıyla kitabı elimden kaç kere bıraktım sayamadım, çok gereksiz bir POV olmuş. Şu ana kadar Aeron, Asha, Cersei ve Sansa iyi gidiyor. Arys de fena değil.

Cercei’deki olaylar entrikalar beni benden aldı götürdü. Açık ara favorim oldu… Bu arada Sanda da bayağı iyiydi hele son POV’u…

En iğrençleri ise; Brienne ve biraz Arya…

jaime - arya - victarion - arianne arasında kaldım

Cercei ninkiler okumayı en sevdigim povlardı ama en merak ettiğim ve beklediğim Aryaydı.

Her şeyin merkezinde (Kralın şehrinde) Cersei olduğu için en zevkli povlar ona aitti bence. İlk 3 kitapta Tyrion reyizi tek geçerim :smiley:

Brienne: Açık ara SERİnin en sıkıcı pov karakteriydi. ‘‘13 yaşında kızıl saçlı, soylu bir bakire arıyorum.’’ diye diye kitabı bitirdi. Lan onu serçeparmak kaçırdı. Senin onu bulma şansın var mı? (Böyle düşününce daha da bi sıkılıyo insan) En sonunda Leydi Taşyürek’i görmek biraz heyecanlandırdı ama bu da tahmin edilebilir bir şeydi. İkisi de aynı çevrede dolaşıyor ve karşılaşmaları muhtemeldi.(keşke Leydi Taşyürek’i 3. kitabın sonunda hiç görmeseydik.Direkt Brienne ile beraber karşılaşsaydık. Öylesi daha güzel olurdu)

Samwell: Braavos’u bunun gözünden görmek de iyi geldi.Dareon,Şebboy,Üstat Aemon ve mance rayder’in oğlu… Kadro çekici olmasa da ben bu adamı seviyorum o yüzden okurken sıkılmadım. (Son pov’unda ilk başta ölen pate ile karşılaşması kafaları karıştırdı.İlerleyen kitaplarda ‘‘Noluyo lan??’’ sorusunun cevabını alırız umarım:)

Cersei: Nefretim giderek artıyo kendisine.’‘Babam şimdi burda olsa benimle gurur duyardı’’ diyorsun ama bence Lord Tywin senin yüzüne tükürürdü. Ailemi koruyacam diye türlü türlü kötülük yaptın. Sonunda ne oldu kendinin de aileni de batırdın. Umarım o hapisten(sept miydi neydi) cesedin çıkar.
Okumaktan sıkılmadın ama çok sövdüm çook…

KRALKATİLİ: Sen bran’ı aşağı yittiğin gün benim için bittin. Her ne kadar giderek Eddardlaşsan da seni seveceğimi düşünmüyorum. Okurken çok az sıkıldım. edmure,brynden ve daven’ın olduğu yerler harikaydı.

Sansa:Hayret ettiğim şey sen serçeparmak’ın planlarını nasıl ilk seferinde anlıyorsun. Ben 3,4 defa okumama rağmen o adamın ne demek istediğini çözemiyorum:) Serçparmak olmasa seninde povların çekilmezdi.

Arya: Yaklaşık 1000 sayfalık kitabın tamamı sana ait olsa yine okurum.Fazla söze gerek yok.
-sen kimsin
+hiç kimse
-yalan söylüyorsun (bu diyalog efsanedir arkadaş)

Dorne: Okurken büyük zevk aldım. Bu bölümle ilgili hiç spoiler yememem de bunda etkiliydi tabi. doran martell için ulan bi insan bu kadar mı korkak,gereksiz ve pasif olur derken sondaki o ‘‘ateş ve kan’’ bombası beni bitirdi.ser arys’in ölüşü etkileyiciydi ama gereksizdi. Areo Hotah , Arianne sevdiğim karakterler arasına girmeyi başardı. Umarım serinin devam kitaplarında daha fazla karşılaşırız bu sıcak topraklarla.

Greyjoy: Bayıldım. Asha’ya gıcık oldum. Dur be kadın yerinde,çok fazla yapmacık ve gereksiz bi karakter. Senin amcaların dururken sana mı kaldı liderlik.
Keşke daha daha daha fazla Victarion povu olsaydı. Ben çok sevdim bu adamı. Sırf Victarion yüzünden üstteki Baratheon armasını böyle deniz canavarına benzeyen bi arma ile değiştirebilirm :)) Yalnız şöyle bi durum var. Euron aptal değil seni dany’nin yanına senden kurtulmak niyetiyle yolladığını düşünüyorum.

Gel!” diye kükredi.”Gel ve yapabiliyorsan beni öldür.
Victarion Greyjoy

Arya,Sansa,Jaime,Cersei ve Aeron benim için güzeldi.En çok oyu Victarion almış ama ben Victarion’ın bazı bölümlerinde sıkıldım.Tamam epik kısımları falan gayet güzeldi fakat gerisi fazla iyi değildi.

Sırf Doran’dan dolayı ve karakteri de beğendiğimden Arianne’e tıkladım ama Jaime POVlarının da ondan aşağıya kalır yanı yoktu. Sansa’yı da beğendim, gerek Serçeparmak’tan dolayı gerekse biraz akıllanmış olmasından dolayı. Greyjoy POVları güzeldi, Aeron’ın sadece Euron’un kral ilan edildiği povunu beğendim ama olsun. :smiley: (Hatta o sahnede yalnız olsam gaza gelip Kral Euron diye bağıracaktım) Arya povları her zamanki gibi harikaydı. Neden bilmiyorum ama Cersei povları kral topraklarından dolayı biraz içimi bayılttı, ikide bir onun povlarına rastlamaktan da olabilir tabii ama o kadar da harika gelmediler. Brienne’in Leydi Taşyürekle olmadığı povlar sıkıcıydı. Sam’in povlarını da pek beğenmedim. (Vay be sanki kitabı daha dün okumuşum gibi yorum yaptım :D)

Jaime kesinlikle. Nasıl geliştiğini, kendisiyle hesaplaşmalarını çok net gördük. Başarılıydı.

tabiki sansa. serçeparmağı yakından gördük planlarından az biraz haberdar olduk.

Aryanın povlar hep eğlenceli ama bu sefer cerseiyi okumak baya güzeldi su gibi geçti onun sayfaları, öte yandan brienne ve samwell povlarını okumadım o kadar sıkıcılar ki :S

Sansa ve Jaime

Sansa jaime cersei
Arya nin povlarini gereksiz bulan bir benim galiba
Bu yeni martell ve greyjoy lara da henuz alisamadim ama iclerinde ilginc karakterler var

Sent from my iPhone using Tapatalk

Victarion’un biraz daha POV’u olsa iyi olacakmış :slight_smile: