Keşfettiğiniz Benzerlikler

Bu sene sol kanatdan yaracak !

Teşekkür ederim :smile:

Wacken Open Air Festivali ve Bulwer Hanesi

Kopyacı Martin:biggrin:

:smile:

valla bu kadar benzerlik pes dedirtebiliyor aklına gelen herşeyden esinlenebilmiş =)

Sophie Turner

Deborah Ann Woll
bana birazcık benziyorlar gibi geldi:smile:

ben ikisini aynı kişi sanıyordum :slight_smile:

Hala aynı kişi olduklarını düşünüyorum :smile:

Ben ilk gordugumde kitlendim yarim saat ekrama baktim videoyu durdurup. Sonradan kabullendim tabi durumu ama yine de Leon filminden gelen gazla Davos karakterine karsi bilincaltisal bir sempatim var.

Size Tyrell Hanesi’nin neredeyse gerçekte var olduğunu ve ingiltereyi 1461 ve 1485 yılları arasında yönettiğini söylesem ve hatta sembollerine bakın desem. Evet bu hanenin ismi York Hanedanı.
işte sol tarafta YORK HANEDANI ve SAĞ tarafta ise TYRELL HANESİ
]

Durun daha bitmedi… York haneda’nın Lancester Hanedanı ile bir savaş yaptığını ve bu savaşa Güllerin Savaşı demesi ayrı bir benzerlik :slight_smile:

bunun gibi yüzlerce hanedan var ve hepsini yazmak yeriine linkini veriyiorum
http://en.wikipedia.org/wiki/House_of_Windsor buranın en aşağısından bütün soylu hanedanlara ulaşabilirsiniz.

Sohbet kısmında da yazmıştım, buraya da yazıyım. İskandinav tanrılarından ‘‘Frey’’, erkeklik gücü tanrısıymış Yani Frey Hanesi öyle sallama kurulmuş bir hane değil. Benzerlik değil de daha çok esinlenme diyelim.

Robert De Bruce ile Robb Stark arasındaki benzerlik bariz

haneler konusunda yazarın ana kaynağını keşfetmişsin, böyle bir kaynağın varlığını tahmin ediyorduk ama ingiltere tarihi konusunda çok birşey bilmediğimiz için şuan ilginç geliyor

Böyle bir benzerlikle mi yazmış yazar bilmiyorum ama Margaery ile Anne Boleyn karakterlerini benzetiyorum. Hayır, her ikisini de aynı oyuncu oynamasından değil :smiley:

Tudor Hanedanlığıyla ilgili kitapları okuduysanız ya da filmleri, dizileri izlediyseniz Anne Boleyn’in kral ile evliyken pek çok sevgilisi olduğu iftirası atılmış ve bu nedenle idam ettirilmişti. Margaery’nin ölümü de aynı bu şekilde oluyor. Cersei sahte bir sevgili listesi hazırlatıp, Margaery’nin bu kişilerle yasak ilişki yaşadığını iddia ediyor. Margaery bu nedenle idam edilmiş değil ama bir noktada, ortak suçlamalara maruzlar. Ben benzetiyorum bu iki karakteri.

tudors hanedanı’da ingilterede hüküm sürmüş bir hanedanlıktır o yüzden benzerlikler olabilir :slight_smile:

Güzel tespit ama ölüp ölmediği belli değil :slight_smile:

Lannister ve Adam Ailesi arasındaki benzerlik

“Lannister ailesi alışmış olduğumuz aile komedilerinin çok dışındadır: Jamie ve Cercei birlikte özel zaman geçirmek için her zaman gizlidir, küçük Joffrey ve onun sadizme karşı duyduğu iştahı, Baba Tywin’in kendi çocuklarının hayatlarını sürekli olarak harabe haline getirmesi ve Tyrion kesintisiz olarak karanlık şakalar yapması”

Ortada oturan Tywin
Yukardakiler Jaime-Cersei
sağ taraftaki Joff Joff
dibindeki kız Myrcella
solundaki Tommen
solundaki Tyrion
arkada kalan Üstat Pycelle
arkada kasklı olan da Tazı

Valla aynı :slight_smile:

Yeni gördüm bunu :oh: