Keşfettiğiniz Benzerlikler

Bleach izleyenler bilir.Kenpachi Zaraki diye bir karakter vardı öldürmeden önce düşmanının kendisini bir kere kesmesine izin verirdi.Tıpku Güçlü Belwas gibi.

Zaraki daha cool.

Evet :smiley: Saçları hele.

ben ingiltere’yi 1154-1485 yılları arasında yönetmiş plantegenet hanedanı ile targaryen’yenleri çok benzetiyorum.daha sonra buckingham’s rebbellion(tanıdık geldi mi :DD) ile 7. Henry plantegenet kralı 3. richard’ı öldürerek tahta geçti ve oğlu ve henry’de bulabildiği bütün plantegenetleri ya öldürdü ya da sürgüne gönderdi.hatta 8. henry’nin de kendi evliliklerinden sadece üç meşru çocuğu olmasına rağmen,değişik metreslerinden sayısız piç çocuğu vardı.gençliğinde çok yakışıklı ve güçlü bir savaşçıyken ama zaman geçtikçe şişmanlamış ve hareket edemez olmuştu.henry’i robert baratheon’a benzetiyorum bu yönlerden.
Ayrıca cersei ve jaime arasındaki ilişkinin de,cesare ve lucrezia borgia kardeşler arasındakl ilişkiden esinlendiğini okumuştum bir yerlerde,düşününce mümkün görünüyor (O_o)

Plantegentlerle benziyor cidden Targaryen hanesi. Daha yeni farkına varmış bulundum. Ayrıca Plantegentlerde de delilik, öfke çok yaygındı, bununla da bağdaştırılabilinir :smiley:
Cesare ve Lucrezia Borgia kardeşlerine yeni baktım/öğrendim, benziyorlar, esinlenilmesi kuvvetli cidden. Lucrezia’nın da Cersei gibi politikaya düşkünlüğü varmış…
Dizisini bile çekmişler (Nasıl kaçırdım) birkaç bölüm izledikten sonra buraya tekrar döneceğim :smiley:

çok güzel bir dizi o cidden,hele tarihe falan meraklıysan bayılırsın :slight_smile:

http://www.youtube.com/watch?v=c1Q-nM3VHoM[/video]müthiştir.

Bu süperdi işte.Bu ikisi birbirine baya benziyo.Bide Jiruga o göz bandının altında bir güce sahip sanırdım hep :smiley:

Zeraki abi bankai açsa DAĞLAR PAMUKMUŞÇASINA UÇAR GÜNEŞ BATIDAN DOĞAR…

Mirri Maz Duur gibi konuştun :smiley:

Amacım buydu. Garanlıg çögecek üstünüze ve o gelecek. elinde ışıktan bir kılıç yüzünde keskin bir tebessüm. Karanlığı ezecek ve aydınlığı getirecek. Son dövüşte olacacak bir umut. Ama yakılan bir mum gibi sönecek ilk soğuk rüzgarda… getirdikleri ile birlikte.

Garanlıg geliyo anneeee. gafam yanıoooo

İçinde neler varmış meğer.

Stannis’in karasu kuşatması bana İstanbul kuşatmasını hatırlattı. Bizim kuşattıklarımızı kastetmiyorum, Emevi güçlerinin kuşatmasına benziyor.

Westeros ise açıklanamaz bir şekilde Britanya adasına benziyor. Tek fark Dorne’in yanlış tarafa bakması.

GRRM kitabı yazarken haritalar dinler ve kültürler için gerçek hayattan esinlenmiş bir anlamı olmak zorunda değil(kafadan o kadar şey uydurmak kolay değil:D)

ayrıca essos’un batısı egeye benziyor konuya katkım olsun :stuck_out_tongue:

Yanlış anlamışsın beni, ben martin’i eleştirmiyorum tabiki gerçek hayata benzeyecek çünkü orada da insanlar. Ayrıca yukarıda Güllerin Savaşı denmiş, Martin kendisi söylüyor oradan da esinlendiği.

ben jimmy fallon ile joe dempsie’yi çok benzetiyorum birbirlerine :DD kardeş gibiler resmen…

Kesin bunlardır demiyorum,sadece benzetme
Greyjoy-Vikingler
Lannister-İngiltere
Tyrell-Fransa
Baratheon-Almanya
Stark-İskoçya
Arryn-İsviçre
Martell-İspanya
Dothraki- Moğol
Sothoryos- Afrika

Aslında Yedi Krallığın - Birleşik Krallık olduğunu anlamak zor değil. Fatih Aegon’da Fatih William olsun, İngiliz krallıklarını gayri-ingiliz bir unsur olarak birleştirsin. Aynı Valyrialıların Westerosluları birleştirmesi gibi bir örnek oda.

Daha sonra II.Daeron evlilik yoluyla Martell’leri kendine bağladı. Bu da Birleşik Krallığın tamamen oluşması denilebilir.

Ben Yedi Krallığın Orta Çağ Avrupasının yansıtılması olduğunu düşünüyorum aynı şekilde Essos ve Sotroyos’da farklı kıtaları temsil ediyor. her hanenin farklı bir kültürü var Greyjoyları kimle özdeşleştirebilirz Birleşik Krallıkta?

Ayrıca farklı fikirler için http://asoiaf.westeros.org/index.php/topic/57404-comparing-each-house-to-a-country-in-our-world/page__st__0