Keşfettiğiniz Benzerlikler

Tyrell- Güney Fransa, daha uygun gibi :smiley:
Tully ??

İrlanda… Devamlı isyan eden, arıza çıkaran kesimidir birleşik krallığın. Ama Vikinglerden çok esinlenmişler Greyjoyları yaparken.

öğle vakti Çanakkale Savaşlarını okurken buldum, İngiliz Deniz Kuvvetlerine bağlı bazı savaş gemi isimlerine bakın:

INFLEXIBLE : “Eğilmez”, "bükülmez"
IRRESISTABLE : Dayanılmaz, karşı konulmaz
INDOMITABLE : “Boyun eğmez”, feth edilmez
INDEFATIGABLE : Yorulmaz, usanmaz

tabi ki de hemen hatırladınız, Boyun Eğmez, Eğilmez, Kırılmaz (Unbowed, Unbent, Unbroken) Martell !

Alfie Allen

Alex DeLarge

Hehehe bu iyiydi işte hocam. :biggrin:

İlyn Payne

Erdinç Olgaçli

Dothraki’ye Türk diyenler de var yalnız es geçmeyelim.

Westeros’un Britanya’ya şekil ve tarihi olaylar olarak benzerliği çok açık zaten. Biraz da ben darlayayım sizi bu konuda :smiley:

Westeros’ta ilk insanlar var. Sonra andallar gelip bunları sürüyolar bazılarını Sur’un arkasına dek sürüyolar. Andallar Rhoynarlar derken Aegon ve Valryialılar geliyor.

Britanya’da da ilk Keltler var (bugünkü katolik İrlandalıların ve bir kısım İskoçların ataları) Sonra Romalılar adaya kısa süreli bir hakimiyet kuruyolar. Aynı bizim Sur’umuz gibi “Hadrian Duvarı” yaparak Kelt tehlikelerini azaltmaya çalışıyorlar. Sırayla Andallar ve Rhoynarlar gibi Angıllar ve Saksonlar geliyor adaya…

En son Valryialılar gibi Norman istilası gerçekleşiyor. Birinin başında Aegon The Conqueror,diğerinin başında William The Conqueror var.

bravo gerçekten :smiley: aynısı :DD

çakma game of thrones’da da paylaşmıştım ama olsun

Bu Çek Cumhuriyeti’nin arması (Aslan resmi olan kısımı Lannister Armasına benziyor)

,

[quote=“Ramsay_Bolton, post:92, topic:945”]
Bu Çek Cumhuriyeti’nin arması (Aslan resmi olan kısımı Lannister Armasına benziyor)

,

[/quote]Kartal ve ayda var…

[quote=“ichigo, post:93, topic:945”]

Hep bu Martin yüzünden daha yaratıcı olsaydı kopya çekmeseydi daha iyi olurdu :smiley:

[quote=“Ramsay_Bolton, post:94, topic:945”]

4 taç var. 4 Baretheon. ama bir kartal diğerinden farklı. piç. 4 baretheon kral. 1 i piç!!!

[quote=“ichigo, post:95, topic:945”]

Yok artık !!

[quote=“Ramsay_Bolton, post:96, topic:945”]

Bak damalı olan aslanların renginde. 2 renkte kara var. Bir bütünün 2 parçası. Cercei ve Jaime. Ve kartal şeklinde. O çocuk robert jondan değil o da piç!!!

Teoriler havada uçuşuyor :stuck_out_tongue:

Dahasıda var!!! Tyrion azor-ahai!! Çözdüm ben martini…

Cok aptalca olacak ama seriyle tanıştığım ilk günden beri aklımda.
Orak ve Arakh. İki kelimenin okunuşları coooook yakın. Sekilleri falan aynı zaten.