Kış Rüzgarları Kitabından Beklentileriniz

-kısyari savasi
-meeren kusatmasi
-jaqen’in amaci ne
-altin grubun firtina burnuna saldirmasi
-cerseinin durusmasi
-ve jaime son durumu

Victarion’un ölümü.
Sansa’nın ipleri eline alması.
Arya’nın geri dönmesi.
Tyrion ve Dany dostluğu, eve dönüş <3
Jon’un savaşa dahil olması.
Ve en önemlisi daha fazla LS <3

Arya’nın İntikam için Cercei’nin peşine düşmesi ve Robert Strong ile kapışması.

aegon-arianne sevişmesi
aegonun KLYİ alması
robert strong vs jon connington bekliyorum
ve ejderhalarla dans tabi aegon ejder alabilirse

GRRM altıncı kitapta kuzeyin derinliklerini göreceğimizi söylediğine göre Benjen Stark’ı görmeyi umuyorum ben.

Diğer olmasını beklediğim şeyler ise şunlar; ( sanırım çok uzun oldu… Olsun içimi döktüm kdjcdkjdjdj)

[list=1]
[] Tyrion, Arya ve Dany’nin artık - hiç değilse kitabın sonunda- Westeros’a dönmesi. Arya’ya bir görev verilebilir.
[
]Greyjoy Bros üçlüsünden en az ikisi ölecek bence. Aeron’un hayatta kalma şansı diğerlerinden daha fazla. Böylece Greyjoy’lar kendi kabuğuna çekilen hanelerden biri olacak.
[]Sansa’nın ipleri eline aldığı bir kitap olacak kesinlikle. Harry ile bir düğün bekliyorum ve kitabın sonlarında Kışyarına yola çıkacak sanırım.
[
]Kitap boyunca bence Bran açısından çok şey göreceğiz. Yerinden pek ayrılmasını beklemesem de eğitimi açısından güzel olacak.
[]Tommen’ın ölmesi bir Dorne zehrine bakar. Ondan sonra ikinci bir düğün olarak Myrcella-Trystane düğünü. Kitabın ortalarına ya da sonlarına doğru Myrcella da tahtan indirilip öldürülebilir.
[
]Cersei kesinlikle tekrar güç kazanmaya çalışacak. O günün üçte birlik vaktinde dua etme olayları falan bir maske bence. Hiç değilse inanca karşı bir şeyler yapmasını bekliyorum. GRRM, belki Cersei’nin ölümünü yedinci kitaba saklar.
[]Frey katliamı göreceğiz gibi. LS- Jaime- Brienne düğümü kesinlikle bu kitapta çözülecek. Bir şekilde LS tekrar ölecek gibi geliyor. Bütün insanlar ölmeli.
[
]Üçüncü bir düğün olarak, Rickon- Shireen düğünü. Son kitaba da kalabilir. İçimden bir ses Stannis öldükten sonra Davos bu işi halleder gibi geliyor. Hiç değilse nişan yani.
[]Young Griff, Tyrion’dan aldığı gazla bir savaşta ölecek gibi. Belki tahta çıkar sonra ölür.
[
]Loras Tyrell ağır yaralıydı. Ölür heralde. Mace Tyrell’ın da ölmesini bekliyorum. Tommen’ın ölümünden sonra Dorne çok etkili olacağından bütün tyrell güçleri kendini çeker ve yerine döner. Marg’ı kurtarabildiklerine şükredecekler. Ayrıca Dorne, Quent’in ölümünü duyduktan sonra Dany tepki alabilir.
[]Ramsay Bolton’ın ölümü Stannis tarafından olacak ama Roose’un bir şekilde karısıyla birlikte yırtacağını düşünüyorum.
[
]Jon’u bir bölüm Ghost’un içinde gördükten sonra Melissandre tarafından diriltilecek. Jon’un ondan sonra ne yapacağını kestiremiyorum. Melisandre yardımıyla Ramsay olayını boşverecektir ama Sur’da neler olacağı kestiremediğim şeylerden biri. Belki Jon, kitabın sonuna doğru Melisandre’nin yardımıyla Rheagar-Lyanna olayını öğrenir.
[/list]

1. Oldtown’da Samwell POV’uyla bir savaş göreceğiz. Bir savaş görmesek de bir kuşatma belki de.
  2. Başka bir yerde de yazmıştım, yine yazacağım: Blackfish’i prolog da göreceğiz ve Jeyne’i Robb’un cocuğuna hamile olarak göreceğiz.
    Böylece LS, Frey ve Jeyne olaylarıyla nehirova’daki uzun zamandır devam eden karmaşıklık sona erecek. Kuzeydeki Stannis/Balton savaşının kazananı belli olacak. Dorne tarafını seçecek. KL’deki Tyrell-Lannister-Yüce Rahip olayları sona erecek ve Oldtown’daki olaylarla yedi krallık içindeki ufak hamleler tamamlanacak. Son kitapta da WW’lerle gerçek savaşı ve Westeros’daki final olayları göreceğiz. Tahtın en sonda kimde kalacağı gibi. Starkların yükselişini ise gerçekten son kitapta göreceğimize inanıyorum. Özellikle bir Sansa-Arya sahnesi bekliyorum.

Bir kitap için çok şey yazmış gibi gözüküyor olabilirim ama, GRRM kitabın daha uzun olacağını söyledi. Ayrıca 4. kitaptaki gibi olaysız ve boş bölümler yerine bunlar olabilir. Tamamen bir olay kitabı bekliyorum. Neyse, sanırım bu kadar.

Akgezenlerin saldırısı
Meereen savaşı
Menzildeki savaş
Baratheonların devrilmesi
Doran Martell’in planları
Arryn hanesinin Petry sayesinde yükselişi

Rickon’u çok merak ediyorum ben, birde Jon’u. Azor Ahai teorileri gerçekse Jon’un bu kitapta AA çıkma olasılığı yüksek.

1. Victarion ejderha borusunu kullanacak mı kullanırsa nasıl bi etkisi olacak
  2. Aliüstat Marwyn Dany i bulmaya gitmişti. Adam sihirbaz:D Neler yapıcak merak ediyorum. Ejderhalarla ilgili derin bilgilere sahip olduğuna eminim. Diğer üstatlardan çok farklı.
  3. Üstat Aemon ın ölmeden söylediği Sfenksin (Alleras)bilmececi değil bilmece olduğunu söylerken ne demek istediği
  4. Leydi Taşyürek in Jaimeyi napıcağı
  5. Bran in yeteneklerini geliştirmesi
  6. Varis Harry ve Sansa nın düğünü. Sansa tavlicaktı en son Harry i çünkü. Arkasına Vadi nin desteğini alınca eyvah derim.
  7. Jon dirildikten sonra yabanılları alıp Kışyarına savaşa gidecek mi yemininden azat olacak mı
  8. Kurbağa Maggy nin kehanetine göre Tommen da ölecek. Ölümünün nasıl olacağını merak ediyorum.
  9. Martell lerin Quentyn in ölümüne nasıl tepki vereceği.
  10. Dany Aegon u ve fetihlere fetihlere başladığını öğrendikten sonra nasıl tepki verecek acaba. Sahiplenecek mi yoksa Quaithe nin kehanetindeki Karaalev olduğundan mı şüphelenecek. Belkide Oyuncunun Ejderhası odur ama bu kısmı tam anlayamadım.
  11. Dany acaba arkasına khalasar alabilecek mi:D alırsa bomba olur herseyin başlangıcındaki gibi
  12. Meereen Savaşını ve Barristan ın yeteneklerini bir kez daha göstermesi

Yeni kitap olay kaynıyo olay. Adam yazmadan ölmese bari.

Kitap çıksın da yeter

grrm kitabı yazmayı bırakmış diye okumuştum yabancı bir sitede

Ne demek bırakmış, şaka mı bu?

Kaynak?

Ben de merak ettim. Yalan haber gibi geldi.

Tek beklentim Marti’nin kitabı yazması 5 yıl oldu nerdeyse. Sanırım Sör Artjur Conan Doyle sendromuna yakalandı.

Adam dizinin onune gecmek gibi bir duruma girmeyecek cikarsa bu sene cevirisi zaten ancak seneye cikar herkse aldi okudu desek anca 8. Sezona 6.kitab herkes tarafindan bilinir dizi final yapar kitap 1 yil sonrasinda cikar herkes meraktan alir kitapi. grrm yegeninin dugununde baldizi bacanagi ile tuzak kurmustur bu sirada grrm tuz ve ekmek ister, yemegini yerken arkadan dizinin fon muzigi calmaya baslar, grrm nin arkasindan dizide can sikintisi olsun oldurulen karakterler ; For the book! diyip arkadan basiyorlar picagi hahahha :smiley: mutlu son.

GT-I9300 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Dizi ve kitap yolları kısmen de olsa ayırdı. İzlediğimiz 6. sezonla benzer doğrultuda olur fakat GRRM eminim ekleyeceği detaylarla kitabı çok daha heyecanlı ve sürükleyici bir hale büründürür. Sezonu izlemiş olsak dahi kitap bence bizi bilinmeyenlerle dolu bir kapının eşiğinden geçirir. Yazar yine birbirinden gizemli cümlelerle bizi bir alt mesaj deryasına atar gibime geliyor. Bu alt mesajlarla sayısız teoriler üretebiliriz hatta 7. kitap hakkında ufaktan fikirlerimiz bile oluşabilir. Kitaptan en büyük beklentim bize üzerinde konuşulacak, kafa yoracak detaylar bırakması; kitap bitse bile düşüncelerimizin sonu gelmesin devamlı konuşacak, altını deşecek bir şeyler bulabilelim istiyorum. Şüphesiz ki yazar bu beklentiyi fazlasıyla karşılar. Zaten adamın tarzı bu okuduğumuz 5 kitapta da buna fazlasıyla şahit olduk.

Konu o kadar eski ki ilk açıldığı zamanki ümitlerimizi düşününce garip geliyor. Şuan muhtemelen herkesin kitaptan tek beklentisi çıkmasıdır.

O kadar bekletti.Benim beklentilerim bu yüzden tavan yaptı.Diğer okuyucu arkadaşlara başarılar.

Kitabın çıkması. Valla başka beklentim yok…

Bolca Bran POV’ları
Arya’nın çok iyi olmuş bir şekilde artık Westeros’a dönmesi
Catelyn nam-ı diğer Lady Stoneheart’ın ortalığı yakıp yıkması :smiley:
Mümkün olduğunca çok az Dany ve tayfasını görmek (ölselerde çok iyi olabilir tabi :P)

Ve Kral Stannis’in Kuzey savaşını kazanıp, Kuzey’i tamamen hakimiyetine alıp daha büyük ve yeneceği savaşlara yelken açması :smiley: