Kış Rüzgarları'nda sizce hangi karakterin kaç bölümü olacak?

Yabancı forumlarda 6. kitap ile ilgili popüler bir konu ve bizde belki gerçeğe yakın tahminlerde bulunabiliriz.GRRM yeni bir POV karakter olmayacağını söylemişti bu kesin mi bilmiyorum.Öncelikle Kış Rüzgarları için açıklanan POV karakterler ve bölüm sayıları:

Tyrion Lannister 2
Barristan Selmy 2
Arya Stark 1
Sansa Stark 1
Theon Greyjoy 1
Victarion Greyjoy 1
Aeron Greyjoy 1
Arianne Martell 1

Benim tüm kitap için tahminim ise:
Daenerys Targaryen 12
Tyrion Lannister 11
Theon Greyjoy 9
Brienne 9
Bran Stark 8
Davos Seaworth 7
Sansa Stark 6
Arianne Martell 6
Samwell Tarly 4
Arya Stark 4
Jon Connigton 4
Victarion Greyjoy 3
Aeron Greyjoy 3
Jaime Lannister 2
Melisandre 2
Cersei Lannister 1

Genellikle en fazla bölümün Dany’e ayrılacağı söylenmiş.Benim görüşümde öyle.Kitabın diğer kitaplara göre daha uzun olacağını varsayarak tahminde bulundum.

Bence;
Cersei Lannister 3
Jaime Lannister 2
Melisandre 2
Aeron Greyjoy 2
Victarion Greyjoy 3
Jon Connington 5
Arya Stark 6
Samwell Tarly 3
Arianne Martell 5
Sansa Stark 4
Davos Seaworth 5
Brandon Stark 6
Brienne of Tarth 2
Theon Greyjoy 3
Asha Greyjoy 2
Tyrion Lannister 9
Daenerys Targaryen 10-maalesef-

Jon Snow 7

böyle olur. Ama GRRM’nin bu kadar çok POV vereceğini düşünmüyorum. Diyelim ki her POV 7 sayfa olsa bile çok fazla sayfa demektir. Ama umarım öyle olur. Şöyle 1200-1500 civarı sayfalık bir kitap çok iyi olurdu.

Bol bol Samwell olsun ya nolur :frowning:

Jon konusu çok muamma.Şu an için onunla ilgili düşünmedim :smiley:

Jon olmaz diye düşünüyorum bu kitapta POV olarak, Sur’u Melisandre gözünden görürüz. En az 5 yazdım bu hatuna.
Stannis cephesinde Davos olmadığına göre kafadan Theon olacak bol bol. Ekle buna da 6.
Davos’a max 4 verir.
Brienne gözünden anlatılır Jamie ve LS cephesi. Brienne’e 4 Jamie’ye 2 veriyorum.
Dany’nin başlarda hiç pov’u olmaz gibime geliyor. Meereen Tyrion ve Barristan gözünden anlatılır. Bu ikisine en az 4 verdim. Dany sonlara doğru ortaya çıkar 2 Pov max. buna. Temennimiz hiç olmaması yönünde.
Bran’e yaz kafadan 5 pov.
Aegon cephesi zaten JonCon’un elinde, ona da verdik mi 5.
Samwell sana puanım 4 kanka.

Yazar aslında karakteri anlatmak için değil, karakterin bulunduğu yerdeki olayları anlatmak için pov alacak bence bu kitapta. Dany fazla olır şuanda yanında başka pov yok. Savaşı ve Meereni anlatacak çok pov olunca Barristana pek yer kalmıyor. Surda ise muhtemel olay sonrası melden 3 pov görebiliriz. Sonra tekrar o karakterin dönüşü olacağına inanıyorum. Joncon bölümü artar. Çünkü tahta giden bir yol ve tek kişi.
Kl ise Cerseiye kalıyor. Garlan povu bekliyorum. Güzel adalar için.

Cersei’nin 1 olma şansı hiç yok. KL’deki tek pov kendileri, ki orda bulunan karekterlerden birisi pov olana ya da başka bir pov şehre girene/geri dönene kadar bu onun ölmesine mani bence.
Melisandre’den en az 3.
Barristan yardımcı pov, Dany geri dönünce gider povu. Dany’nin Vaes Dothrak-Meereen-Volantis-Pentos turu (kitabın sonunda en azından bir Pentos’a gelsin) olduğunu düşünürsek yine en az 10 bölüm eder.
Arianne’den 1-5 arası. JonCon ile birlikte. İkisinden biri düşer.
Vic ölür. Ölmeden önce 3 en az.
Sansa en az 5 istiyorum.
Arya da en az 5.
Areo Hotah ve Aeron Greyjoy 1-2.
Sam’e Hisar ve Eski Şehir’deki savaş nedeniyle 4 veya 5.
Theon veya Asha (hangi hayatta kalırsa) 4 bölüm. İkisinden biri Sur’a giderse Mel tek pov olduğu ve çok fazla mistik şey bildiği için Theon/Asha Sur bölümlerini alabilir.
Brienne olmaz olursa da 1-2.
Jaime’nin akıbetine bağlı.
Tyrion hakkında bir fikrim yok.
Davos 4 (serim, düğüm, çözüm bi de bonus xd)
1 açılış. Kapanış olmayabilir.

Ortalama 9 sayfaymış bir pov.

Daenerys Targaryen
Arya Stark
Tyrion Lannister
Barristan Selmy
Jon Connington
Victarion Greyjoy
Arianna Martell
Melisandre (Jon’un olayını buradan görürüz.)
Sansa Stark
Aeron Greyjoy
Theon Greyjoy

Sıralama böyle olur diyorum.Jon’un POV’u olmaz tahminimce.Ben Aegon VI’u çok merak ediyorum o yüzden Jon Connington POV’larını heyecanla bekliyorum.

Tyrion 8
Daenerys 9
Melisandre 4
Cersei 3
Jaime 6
Arya 6
Jon Connington 4
Sansa 4
Barristan 3
Theon Greyjoy 3
Victarion Greyjoy 4
Aeron Greyjoy 2
Davos 3
Arianne Martell 4

Aslında pov sayısı önemli değil.İnsanların kafasında büssürü soru oluştu.Bi dünya bilmeceler var.Bunları açıklayabilecek povlar olması lazım son 2 kitapta.

suru mel povundan anlatır.
meerendeki savaşı barristan.victarionun oraya gelmesiyle povu bitmiştir.
cercei kralın şehri
arienne dorne nun aegonun yardımına gidişini anlatır.
kış savaşına asha anlatabilir.theonu savaşın içine koyarsa bilemem.Ama bence yazar kolaya kaçıcak direk bi kaç cümle ile savaşı bitircektir.
Jaime yi çok merak ediyorum orası bi muamma

Bir fikrim yok amaaaa

George R. R. Martin, aşağıdaki karakterlerin Kış Rüzgarları’nda olacağını onaylamıştır. (Vikipedi)
Sansa Stark - Haziran 2010’da yayımlanan Ejderhalarla Dans’tan silinen bir bölümü.
Arya Stark - Haziran 2010’da yayımlanan Ejderhalarla Dans’tan silinen bir bölümü.
Arianne Martell - Haziran 2010’da yayımlanan Ejderhalarla Dans’tan silinen iki bölümü.
Aeron Greyjoy - Haziran 2010’da yayımlanan Ejderhalarla Dans’tan silinen bir bölümü.
Theon Greyjoy - Kasım 2011’de Martin’in sitesinde yayınlandı.
Victarion Greyjoy - 2012’ de TIFF Bell Lightbox’da bir kaç paragrafı okundu.
Tyrion Lannister - Bir bölümü Nisan 2012’de Eastercon’da, diğer bölümü ise Ağustos 2012’de Worldcon’da okundu. Başka bir bölümü ise orijinal iOS uygulamasından 20 Mart 2014 tarihinde yayınlandı.
Barristan Selmy - Bir bölümü Ejderhaların Dansı adlı kitabın Amerikan versiyonunda yayınlandı.

Bran Stark ı hiç sallamamış arkadaşlarımız bakıyorum da bence kitabın yıldızı olacak ve ejderhalarla dansın tersine daha çok povunu görebileceğiz diye düşünüyorum.

ben katılmıyorum.İstese ejderhalarla dansa istese koyardı.Bence martininde kafasını karıştırıyor bu bran karakteri.Seride en kilit rolü o oynayacaktır tmm.Ama kilit isme çok pov yazılcağını sanmıyorum.heyecan filan oluşturmak için

POV sayısı hakkında net bir şeyler söyleyemem ama Sam,Bran,Davos,Mellisandre,Victorian,Barristan,Arienne,Cerci,Jamie,Tyrion,Arya ve Sansa POVlarını gmreceğimiz 700den 2cilt halinde 1450 küsür sayfalık bir kitap olacağını tahmin ediyorum. 1000den2000 verirse daha da iyi olur:D Ayrıca yeni haritada gelecektir muhtemelen.Bazı kısımlarda detaylandırılacaktır. Varys ile Petry e de 2şer POV koysalar iyi olacak Varys e 5 pov koysa olayları iyice çözerdik ama işte :smiley:

Bran Stark’ın öleceğine inanıyorum ben.

Barristan bu kitapta ana pov karakterleden olacak diye okumuştum bir yerde, ne kadar doğrudur bilemiyorum. İnşallah böyle olur ve Dany yerine Barristan okuruz.

Edit: Bu arada böyle fazla Mel povu duymak heyecan verici. İnşallah dediğiniz gibi olur. Beşinci kitapta en beğendiğim pov Melisandre’ydi sonrasındaysa Davos ve Theon geliyordu. Bu üç karakterin (tabii Theon ölmezse) povlarının fazla olmasını can-ı gönülden isterim.

Hepimizin allah katındaki povu inşallah çok olur

Neden öyle bir algı oluştu anlatırsan sevinirim.Sonuna kadar yaşayacak birkaç karakterden biri bence

GRRM o izlenimi veriyor her zaman ki gibi. Ama WWler karşısında yapacağı bir hata yüzünden ölecek bence.

Bran Stark’ın ölme ihtimali var ama öldüğü zaman Ötekilerin işinide bitirmiş olur.Ölmezse de Kuzey Kralı olucağını düşünüyorum ben…