Kış Rüzgarları'nda sizce hangi karakterin kaç bölümü olacak?

Kralların povu olmuyor zaten. Efkarlı Edd’in povunu bekleyen varsa boşuna beklemesin :S

Povların sayısını bilmem ama inşallah 4. ve 5. kitaptaki gibi yapmaz. Yani bir kitap yalnızca güneyi diğerinde kuzeyi ve Meerin’i anlatmasın. Kitap her yerden anlatılınca daha iyi oluyor.

Brienne hiç olmasın var ya kitabı 4 kere üst üste okurum ama lütfen bana Brienne demeyin arkadaşlar.Kargaların Ziyafeti aklıma geldikçe ağlıyorum.

En çok victarion olsa keşke ama öyle bir ihtimal yok gibi görünüyo

Sent from my iPhone using Tapatalk

Kargaların ziyafeti gibi olmasın bolca Arianne povu içersin ve Alayne povları da bolca olsa güzel olur.

Mümkünse Brienne hiç olmasın. Onun povları o kadar gereksiz ve sıkıcı ki. Greyjoyları da sevmediğim için onlar da az olsun Theon hariç tabi o Stannis’i anlatacak bize.

Genel olarak herkes Brienne povlarından dem vurmuş ama son olaylardan sonra Brienne povları sıkıcı değil aksine çok akıcı olacaktır bence.Jaime ve Sancaksız Kardeşlik dolayısıyla Leydi Taşkalp’te olayların içinde olduğundan önemli povlardan biri olacak.
Diğer yandan kaç olduğu hakkında değilde en çok kimin povu olacağı hakkında düşüncemi belirtirsem bence Tyrion olacak.Dizide çok kolay geçiştirilsede kitapta şuan Meereen’de çok karışık bir durum var.O yüzden ortam ve olaylar çok hızlı değişeceğinden Tyrion povu en fazla olacaktır tabii kendisi ölümle erken tanışmazsa.Diğer taraftan Meereen’de bulunan 3 tane pov karakter var.Victarion, Barristan Selmy ve malumunuz Tyrion.Eğer Martin olayları povlara dağıtırsa Tyrion povu azalacaktır bu durumda en çok pov büyük ihtimalle Dany olacaktır.

Bende en çok Dany POV’u bekliyorum.Çok sıkılıyorum bu kızın Povlarından umarım bu kitapta çok sıkılmam :stuck_out_tongue:
Diğerlerine geleceksek kaç kişinin kaç Povu olur tam kestiremiyorum ama umarım bol bol Alayne,Theon ve Bran bölümlerini görürüz
Özellikle Bran istiyorum <333

Kimin kaç Pov u olur bilmiyorum bir tahminim yok, ama ben yeni Povlar için tahmin yapmak istiyorum çoğu temenni ama olsun :smiley:
-Willas Tyrell ve Margery Tyrell ikisinden birinin belki 2 sinin birden Pov u olur gibi geliyor bana
çünkü Menzilde çok önemli savaşlar var, hem de Tyrell hanesinden bir bakışı görmedik yaşananlara
-Mya Taş vadiye şuana kadar sadece Sansa’nın bakışı işe baktık artık farklı vadili bir gözle bakmak istiyorum ben açıkçası

• Lady Taş kalp her halde açıklamaya gerek yoktur bunu
    -Karabalık Tully/Edmure Tully bu ikisinden biri ile Nehirovadaki duruma ben bakmak isterim ikisi birden olmayacaktır belki ikisi de olmaz ama ben isterim
    -Gece nöbetinde bir göz lazım bunu sadece Mel ile yapmaz bence ama kim yada kimler olur tahmin edemiyorum
    -Yabanılların gözünden bakış istiyorum Val yada Tormund ikilisinden biri olabilir belki
    dediğim gibi çoğu temennim ama görmek bakmak isterim bu karakterleri

Tüm kitap için; aslında kitap kaç sayfadan olacak; ona göre yazmak daha kolay olurdu.

Toplamda 800-900 arası bir kitap için atıyorum Dany 10-12; Jon da aşağı yukarı öyle bir POV’a sahip oluyor. Lakin son 2 kitap kalmışken bazı karakterlerin daha fazla pov sayısı olabilir; misal Arya genelde 5’i geçmiyorsa bu sefer en az 7-8 tane olması beklenebilir; 1200-1300’ü geçkin bir sayfa sayısından bahsediyor isek eğer. Çünkü bu kızın artık geri dönmesi gerekiyor misal; olduya bittiye getirilemez dönüşü. Sansa açısından da biraz daha fazla görebiliriz çünkü Vadi meselesi de Kışyarı geri alınana kadar çözüme ulaşmalı diye düşünüyorum.

Jon POV’u şu an ölü olduğu için -dirilene kadar geçen sürede- Sur meselelerini yine Mel. aracılığı ile(en az 3 pov) görürüz diye tahmin ettiğimden, daha az olabilir ilk başta. Sur’da Mel. dışında başkasından pov beklemiyorum, Jon dışında.(acaba jeyne gelir ise onun povu olur mu?)

Davos en az 2 ya da 3 tane beklerim.

Stannis meselelerini öğrenmek adına Theon pov’ları da en az 3 ila 5 arası diyorum; onun tarafı baya bir muammalarda olduğu için(Jon’a gelen mektup meselesi) çok fazla göstermek istemeyebilir yazar, onun tarafı. Belki bu pov, ablası ile bölüştürülebilir.

Sancaksız meseleleri için Jamie ve Brienne POVLARI görürüz diyorum; Taşkalp ve belki Karabalığa ne olduğunu öğrenmek adına.

Jon Connigton ise 3 bilemedin 4 pov olabilir.

Victarion Greyjoy 3 geçmez gibime geliyor. En fazla 4.

Aeron ise 3-4 diyebilirim. Euron tarafı genelde pek gösterilmiyor maalesef.

Cersei en az 5-6 beklerim.

Arianne ise 4 olabilir, Aegon ile karşılaştıktan sonra Jon ile paslaşırlar çünkü.

Sam ise 3-4 gene…

Tyrion’ın 7-8 en az.

Unuttuğum biri var mı?

Barristan Povunu unuttun. Ben 4 5 pov bekliyorum

Bran Povu da var. En az 2 3 pov olur

Areo Hotah 2 pov verebilir diye düşünüyorum ve bir de Menzilden bir pov bekliyorum

Bu kimdi?

Barristan? Dany, Tyrion ve Victorian var iken Selm’ye 2 POV zor düşer, hatta belki hiç olmayabilir.

Bran… Bran’dan bu kitapta daha fazla görü vs. beklememiz gerektiğini düşünüyorum(Yazar, seri bittiği zaman İsyan hakkında cevaplanmamış soru kalmayacak dedi. İki kitap kalmış iken ve son kitap daha çok ww savaşı üzerinde olacağı için…). Ona da bu sefer en az 4-5 POV verilebilir, cömert davrandım baya ha :smiley: Ama ilk povları böyle idi; sonuçta onun tarafında yegane kişi kendisi.

Areo Hotah kimdi diye soruyorsan kitap hakkında tahminlerini yapmakta çekin derim ben sana :smiley: Barristan’a belki Pov düşmez demen de okumadığın anlamına geliyor bazı şeyleri. Meeren’deki savaşı hangi Pov ile anlatacağını düşünüyorsun :smiley: ki zaten bir Pov’u yayınlandı önceki tarihlerde.

Cidden ha, ben o POV’u unuttum. :smiley: Düzelteyim o zaman; Selmy’ye en fazla 2 POV diyorum. :smiley:

Areo Hotah isimli bir POV hatırlamadım, sonra bakınca adama dedim tamam; Doran’ın adamı :smiley: Eh, ona da 3 - 4 pov diyelim o zaman. :slight_smile:

Ben Brienne ve Jon’un olmayacağını düşünüyorum. Jon’un hikayesi Melisandre gözünden anlatılacak, Brienne de Jaime’den. Braavos sıkmaya başladı ama Arya’nın da bayağı bi POV u olur. Ben Dany’nin de olmayacağını düşünüyorum. Barristan şehri kurtarmaya çalışırken birden Dothraklarla gelicek. Yeni bir karakter POV u gelmeyeceğini söyledi ama ben Tyrell’lerden bir POV veya Giriş Bölümü istiyorum, ayrıca Aegon’un Robb Stark gibi yükselip bir anda biteceğini düşünüyorum. Varys hemen Dany’nin yanına çekilir. Ve olmayacağını biliyorum ama Dany’nin kitap sonunda Westeros’a yeşken açmasını istiyorum. Ama bence Dany’nin hikayesi Mereen de bitecek.

Aryanınki fazla olsun yeter.