Kışyarı Savaşı

Bir kere theon kuzeyi iyi tanıyor.Zaten babası filan istemiyor ki kendisi saldırıyor.Lannister gibi güçlü haneyi başa almak bela birde krallar.Starklar ise parçalanmış.Düşmanı çok.Çok rahat alınır

Balon gerizekalı Kuzeye saldırmak ahmaklıgın önde gidenidir fakat Theon’un bu olayda suçlamak anlamsızdır.Suçlucak birini arıyorsak Balon Greyjoyla ittifak kurmak için rehinesi Theon’u gönderen Robb’dur

Katılıyorum Aenar a.Sırf Balonun hırsı için yapıln bir onursuzluk.Stark tarafından bakmıyorum olaya.Büyüdüğü yere öyle birşey yapması onursuzluk bence.

Robb anasına çekmiş saflar napacagız.Kediye ciger emanet etmek gibi :smiley:

Hayır Theon’un yaptıgı planda Theon Casterly Kayasına saldırmayı planlıyordu ve o sırada savaşı Lannisterlar kaybediyordu Starklar çok güçlüydü.

Babasıda kuzeye saldıracaktı yinede. Lannister’lar Kızıl Düğünden önce zaten öldü bitti gittiydi yeniliyorlardı Robb’a. Greyjoy’lar Westerlands i yağmalayıp tonla altın kaldırsa bir şey yapamazlardı. Kuzey gibi büyük bir araziyi almanın anlamı ne ? Elinde tutabileceklerini mi sanıyorlardı ?

Biri gelip aileni mağlup etip zorla ailenden alıkoysa ama sana iyi baksa o aileyi çok mu seversin jon?

esir olarak tutuldugu yer demek istiyorsun Kışyarındaki Kraken Pyke’taki Kurt Theon’un suçu ne?babası isyanı kaybettigi için yaşadı bunları

Balon’da gerizekalının teki.

Katılıyorum tamamen haklısın Balon sadece deniz kenarlarına saldırmak istedi fakat planı çok anlamsızdı

Theonun yerinde kim olsa aynı şeyi yapar.Küçük yaşta kaçırdılar babasını yendiler diz çöktürttüler.Bundan sonra altın kafeste yaşatsalarda boş

Tüm suç babasının Theon konusunda birde Pyke’a gelince trip atıyordu Theon’a gerizekalı.

Starkları sevmiyor olabilirsin arkadaş fakat fakir Derinorman Kalesine saldırmak Greyjoy Hanedanına bir şey kazandırmaz bütün gücünle çök Casterly Kayasına al sana zengin oldun gitti.İstersen Starklarla müttefik olam keyfin bilir

Theon konusunda birde Pyke’a gelince trip atıyordu Theon’a gerizekalı. anlamadım bunu?Greyjoylar neden Casterly saldırıp bir anda lannisterleri üstüne çeksin ki?

Aslında Balon Starklarla anlaşacak Casterly Rock’u yağmalayıp elindeki askerlerle Lannisterları arkadan vurmalıydı sonra Casterly Rock’u alıp oradaki gemiler ile Kings Landing i kuşatmalıydılar.

İstersen 7 krallıgıda alsın greyjoylar :smiley: Adamlar starkları sevmiyor niye müttefik olsun öldürmek varken amaçları kuzey kralı olmak

Dizide Theon Pyke a gelince saçma sapan kızıyordu çocuğa yok orana bunu takmışsın yok bunu kaç altına aldın yok Starklardan biri olmuşsun felan. Greyjoylar Casterly’e saldırsa Lannisterlar kıçını oynatamazdı ki Starklara yeniliyorlardı.

En mantıklı olanı oydu Greyjoylar yada 7 krallıgın kalanı asla Kuzeyi elinde tutamaz eğer çıkar sağlamak istiyorsa Starklarla muttefik olmalıydı.

evet Lannisterlar böyle bir saldırıya karşı koyamazdı çünkü Robb Jaimenin 18000kişilik ordusunu paket etmişti.Ardından Staffordun 6000’E yakın askerini paket etmişti Lannisterlarda sadece Tywin’in ordusu kalmıştı bütün bu olaylarda Karasu Savaşından önce olmuştu

Balon beyfendi Bizi kimse tahta oturamaz biz kendimiz alırız bilmem ne Robb yardım edecek işte salak adam.

Aynen ya üstte yazdıgım planı uygulasalardı ne güzel olurdu. Hatta böyle yapsalar tüm Westerlands’i bile alabilirdi Greyjoylar. Ordusu yetmezse Westerlands’in altınları ile tüm paralı askerleri toplayabilirlerdi 7 krallık ve essosdaki