Kışyarı Savaşı

Greyjoylar asidir kendileri alırlar.Bırak adamlar tek silahşör takılmak istiyor.Starkları sevmiyorlar.Stark-Lannister ittifakı gibi olur Stark-Greyjoy ittifakı

Katılıyorum Balon psikopat tamam arkadaş tahtını demirle öde al Starklarlada müttefik olma ama zengin Casterly Kayası varken fakir ve vahşi Kuzeye saldırmak gerizekalılık

Çıkar sağlamak istiyorlarsa mecburen ittifak kuracaklardı. Lannisterlar Tyrelleri çok sevdiğinden mi ittifak kurdu ?

Sonuçta greyjoyların başında tywin gibi son anda çıkarcılık yada kurnazlık yok

şimdi Greyjoyların bir felsefesi var Tyreller tamamen aç gözlü fakat Casterly Kayasına saldırmak için Starklarla ittifak kurmalrı gerekmezdi çünkü batıdaki bütün Lannister ordusu yok edilmişti

Greyjoylar kendilerini çok abartıyorlar gibime geldi.Yani büyük konuşuyorlar her zaman, her zaman biz tekiz biz en büyüğüz artis maymunlar :smiley:

Evet ama Starklarla ittifak kurarsalar çok daha rahat olurlardı.

Onlar onlara ait olanı demirle alırlar.Theonun sözü geldi aklına.Peki baba ned starka boyun eğdigin zaman sana ait olanı almış mıydın :smiley:

Bunlarında bu demir tutkusu nerden geliyorsa Pyke ta demir madeni mi var nedir anlamadım :smiley:

adamlar vaaktinde büyük iş apmışlar bu kadar övünmeleri dogal Ayı Adası Demir Adaları Nehir Toprakları Arbor ve Ibben Limanına kadar hükmeden bi soydan geliyorlar
[hr]
Demir Adalarında en bol bulunan maden demridir.Balon Roberta isyan ettiginde başarılı oluyordu Lannis Limanını basıp Lannister Donanmasını yaktılar işi degiştiren Stanins oldu kendi donanmasından 4kat büyük greyjoy donanmsını yok edince zaten Balonın yenilgisi kaçınılmaz oldu

Hepsini anladımda Ibben mi ? o_O

Adam stannis her yerde reis,denizde karada :smiley:

Deniz ve tuz kokusunun alındıgı her yerde etkili oldu bu adamlar
[hr]
aynen stannis reisdir

kesinlikle katılıyorum casterly kayası batıda sadece dogal yönlerden biraz uzak diye kimse saldırmıyor yoksa lanisterların büyük askeri gucu kalmadı son güçlerini krallıgı ellerinde tutmak için kral topraklarında tutuyorlar ki basında tywin var tywin ölücek ben olsam direkt casteryle saldırırım alması en kolay yer suan ama bu greyjoylar takıntılı kuzeyin kralı olma peşindeler salaklar kuzeyde sizin gibi son bölümde theonun kız kardeşi bile diyordu burayı elimizde tutamayız denizden uzak diye:)))

Tutamadıda zaten ama ben şunu isterdimki, Robb ölmeden önce elleriyle Theonun kafasını kesseydi de öyle ölseydi

Theon konusunu konuştuk jon :smiley:

Theon u konuşmuyoruz zaten :smiley: Robb keşke böyle yapsaydı diyorum :slight_smile:

Neden öyle yapmalı :smiley:

İntikam soğuk yenen bir yemek tir :smiley:

stannis’e olan sevgim bir kat daha arttı nedense