Kışyarı Savaşı

İşte martin stannisi abartılacak derecede (aslında abartmaya gerek yok sadece gerçekler) bir karakter yapmış biz ne yapalım :smiley:

Sen sevdiğin için sana abartılacak geliyor bana çok basit bir karakter geliyor :smiley:

Hayır sevdigimden abartmıyorum.Abartılı bir karakter oldugundan seviyorum :smiley:

kışyarı kimin oluyor? Baratheonların mı

Ya tabi ki herkesin bir fanı var herkes o yüzden seviyor :D.Şimdi bahaneye gerek yok :D.Bende Jon u seviyorum mesela her şey bundan ibaret :slight_smile:

Kışyarı Stark Hanedanının 8000Yıllık kalesidir.Mimar Brandon Stark tarafından devlerin yardımı ve büyülerle inşa edilmiştir.

Stannis mevcut Kral adayları içerisinde diyarı en düzgün yöneteck adamdır.Adalet’li hak yemeyen yasalara saygılı borçlarını ödemeye çalışan adam gibi adamdır

biliyorum…Şuan kalenin yönetimi kimde.Tüm Starklar dağılmış durumda Stannis saldırıo kaleye kale Stannis(baratheonlar)emi geçiyo?

sonuç belli degil kalede şu anda Bolton hakimiyeti var savaşın sonucunu 6.Kitapta ögrenicez fakat stannisin kazanma şansı yüksek.Kaleyi kazandıktan sonra Davos’la Lord Manderly’nin yaptıgı anlaşma geregi kaleyi yeniden Stark Hanedanına vericek tabiki Stannisi Kral kabul etmeleri şartıyla

Bence kabul edip Kışyarını geri almalılar.Zaten daha öncede Robert krallarıydı.Pek değişen bir şey olmaz.

bencede kabul etmeliler zaten kabul etmeleri tek mantıklı yol kaleyi aldıktan sonra 10000Kuzeyli ve Stannisin Demir Bankayla yaptıgı anlaşma sayesinde getircegi 20000asker toplam 30000kişiyle güneye inmeli Her ne kadar Robb’u sevmesemde İkizleri yok etmeli abilerinin intikmaını almalılar.

Böyle olunca Starkların başına kim geçecek Rickonmu ?.Bu konuda bilgin varmı.? Zaten Jon kabul etmedi.

Rickon geçecek antlaşma öyle stannis’in sözü

Ağır spoiler

İide Stark kalmadıki ortalıkta Robb öldü,Jon bıçaklandı küçüklerde bir b… yapamaz nolcak kale Baratheonların olcak o halde kazanırlarsa

Stannis rickona verecek öyle söz verdi

Rickon kim?

En küçük stark.

xD o nasıl yönetcek ki? hem sağlam bir yardımcıları da yok

Lord Wyman Manderly ve Stannis Baratheon’ın Kral Eli Davos Seaworth’un yaptıgı anlaşmaya göre Davos Rickon’ı Skagostan getircek Lord Manderly’De Boltonlara ihanet etcek Rickon’da Lord olacak.Fakat ben Brandon’ın ortaya çıkıcagı düşüncesindeyim

Şimdi arya kayıp.Ortada bran ile rickon var.Bran’ın hali malum.Rickona veriyor

Lord Wyman Manderly, Sör Wylis Manderly, Mors Umber, Robett Glover on numara adamlardır

Brandon’ın nerede oldugundan haberleri yok sadece Rickon’ın nerede oldugunu biliyor Lord Manderly bu yüzden tahtı Rickon’a vercekler.