Kışyarı Savaşı

Kışyarı Savaşına bir karakterin gözünden değil genel olarak baktım.Tahminidir bu yazım,mantık hataları olabilir çünkü aniden aklıma geldi yazıyorum.

Ramsay Snow ve askerler zırhlarını kuşanıp savaş hazırlığı yapar.Askerlerin çoğunluğunu Manderly’ler ve boltonlar oluşturur.Roose Bolton ikizlerden gelen askerleri manderly’lerle yan yana koymak istemez.Wyman odasında yarasını sarıyordur ve oğluda ona yardım ediyordur.Ardından oğlu dışarı çıkar ve saldırıyı yönetmek istediğini söyler.Karısının kaçışının ardından hala sinirli olan ramsay olaya çılgına döner ama Roose kabul eder.Roose’un asıl amacı Stannisin manderly’leri imha etmesini beklemektir(gölgeli vadidede yaptığı gibi)Ardından Wylis Manderly ve arkasında beyaz liman askerleri ve küçük bi bolton birliği Stannis’le savaşmak için yola çıkar (wylis kışyarında mı emin değilim wylis değilse bile wyman’ın güvendiği biri öncülük eder orduya)

Kışyarına Wylis 7 gün sonra döner ve elinde 10-15 kafa vardır.Kafaların birinin Stannis’e ait olduğunu söyler ama kafa ortadan ikiye yarılmıştır.Sonra Stannis’in sihirli kılıcını gösterir ve Ramsay öldüğüne inanır.Lakin gerçek Wylis oraya savaş değil uzlaşma için gitmiştir.Yanındaki bolton adamlarınıda öldürmüş ve kendi adamlarına bolton arması takmıştır ve bu sayede olay anlaşılmamıştır.Gece olunca Stannis’i yenmenin galibiyetiyle ziyafet yapılır ve Ramsay aynı gece Jon’a o bildiğimiz meşhur mektubu yazar.Beyaz liman askerleri sabah olunca gardiyanları öldürüp kapıyı Stannis’e açar…

Ben aslen bu saldırıda stannisin ölüceğini düşünüyorum ama hazırlıksız yakalanmış halde boltonlara saldırırkende ölmesi saçma geliyor

bu benim teorim umarım beğenirsiniz :smiley:

Wylis manderly beyaz limanda, wymani iceride istemiyor bolton o yuzden o da savasa gider ama dedigin gibi bi senaryo bekliyorum ben de

güzel bir teori oluşturmuşsun düşüncene sağlık…
Gerçi heryer kar…ulu orta savaşacak değiller ya…buna benzer bir teori de olabilir.
senden ricam bu teoriyi biraz daha geliştirmen. Bende bişeyler düşünüyorum.
Emeğine sağlık.

teşekkürler :smiley:

Bu teoriye benzer bir teoriyle küçük bi bölüm yazmıştım. http://forum.gameofthronestr.com/konu-amatorce-yazdigim-asha-bolumu-6-kitap.html İlginizi çeker umarım.

görmüştüm hatta yorumda yazmıştım zaten ben galiba :smiley: seninkiyle pek benzer değil ama sen pov olarak yazmışsın ben kısaca savaşı özetledim

Mantıklı bir teori gibi olma ihtimali var.

olmasını istesemde arkadaşım hiçmi farkedilmeyecek manderly askerlerinin freylerin yerine geçtiği. yani bence pek olmaz gibi geliyor.

teori mantıklı. fakat olacağını pek sanmıyorum…

Stannis Karstarkların ihaneti öğrendi ve ne yabacak? Savaşın en önemli kısmı bence burasıdır. Çünkü boltonların yanında sadece Freyler var.

Teori çok mantıklı…

Stannis Stark’ları hain olarak görüyor, Rickon Stark’ı destekleyen birisi Stannis’e yardım etmez.Ayrıca Wyman Davos’a söylerdi esas niyeti Stannis’e yardım etmek olsaydı.

Stannis Starkları değil, Robb Stark’ı hain olarak görüyor… arada fark var… yoksa o da Starkları istiyo kuzeyde… bkz: Jon Snow’u meşrulaştırma isteği

stannis zaten davosa rickonu bulursan (meşru varisim dedi rickonu kastediyor işte)kralını desteklerim dedi.Söyledi yani

Stannis Starkları hain olarak görse Jon’u bir Stark yapmaya çalışmadzdı Rickon’u Kışyarı Lordu ve Kuzeyin Muhafızı ilan etmesi için Davos’u yollamazdı. Hain olan Robb Starkdı.

Hoop ne yaptınız bir mesaj yazdım 3 kisi aynı şeyi yazmış :slight_smile: Doğru dedikleriniz, Stannis zaten Ned Stark hakkında da gayet olumlu düşüncelere sahipti.

Bu arada Stannis’i sevmem ama Robb’u benim gördüğüm gibi hain olarak görmesi hoşuma gidiyor.
Robb the Young Wolf is a double traitor!

tamam ama anlamadım robb u hain olarak mı görüyosun .s

aga bu Wyman stanise yardım etmeyecekse niye savaşa şimdi girsin, sonuçta boltonlar nerde bi stark görse hemen öldürür. Adamın adasında bir sürüde hazırda gemisi var. Wyman a bi kuzgun gelir. Davos bütün gemilerle savaşa dahil olur. Bence savaşın sonu böyle olur.

kardeşim winterfelle gemiyle ulaşım yok ve beyaz liman ada değil bi şehir wyman yapısal olarak biraz korkak bir tip ve tek başına savaşa girmeyede korkuyor büyük ihtimalle boltonlara karşı boltonları frey ve lannister haneleri destekliyor bu yüzden stannise ihtiyacıda var yani ayrıca davosun atıcağı kuzgun winterfellin üstadına gelir (üstat luwin değil büyük iht boltonların himayesinde) o kuzgundaki mektupta roose boltona ulaşır

Walder Frey’e ihanet etmedi mi sözünü tutmayarak?Sonra kendini Kuzey’in Kralı ilan etti.Benim gözümde öyle.