Kışyarı Savaşı

babasını kurtarmak ve intikamını almak için isyan etti… Tıpkı babasının ; babası , abisi ve ablası onuruna isyan etmesi gibi…

Robb intikamdan çok adalet için isyan etti.Bunu da Lord Rickard’ı öldürürken söylüyordu.Ayrıca Walder Frey’e de uçkuru icin ihanet ettiğinin farkında değilsin sanırım.Ayrıca sen Kral Toprakları’na biatta bulunmuşsan onun adaletine de saygı duyacaksın.Yoksa hain olursun.

hocam ben deniz savaşı olacağını kastetmedim…ada derken yanlış söylemişim, şehir diyelim :slight_smile: davosun gemilerle beraber içindeki adamlarla geleceğini kastettim, yani bi şekilde rickonu getirdiğinini wyman a ulaştıracak ve savaş Davos sayesinde kazanılacak. Melisandrenin görmüş olduğu olay bu olabilir.

davosun adam yaratmak gibi sihirli bi gücü yoksa oda olmaz,he skagostan 3-5 adam toplar lakin savaşı değiştirmeye yetmez o sayı

iyide bu Wymanın sadece kışyarındaki adamlarımı varr?

hayır , 300 adamıyla geliyor sadece , geri kalan bütün adamları ve ordusu beyaz limanda

Aynen abi, bende böle düşünüyorum. Davosla beraber gelecek bu askerler.

1. kitaptan yayınlanan Theon bölümünde theon burada savunma yapılabilecek hiçbir şey yok diyor. stanniste henüz diyor. şimdi bunlar kışyarı’na 3 gün uzaklıkta olduğuna göre, stannis’in yapabileceği şeyler kısıtlı. öyle duvardı, hendekti, zor. bence tuzak hazırlıyor.

son kamp kurulan yer, donmuş bir gölün kıyısıydı. kar, gölü gizlerse, stannis aralıklı olarak buzu inceltip, kalın tarafta mevzilenirse, freyler, boltonlar yaklaşık 2000-3000 adam buza çıktığında BOOMM!

mektuptan bağımsız düşünürsek.

bak bu çok mantıklı geldi.

Işık getireni görmüş adamlar. Mance ı yakalayip konusturmus da olabilirler ikna edici olmak için yazmislardir ışık getireni falan. Yani hic yoktan rehine ve koz almak için. Bir taraftan Stannis yenildi diyor gönlüm ama diğer taraftan da Braavosun adami orada bosuna durmuyor diyor. Braavos kaybedecegi davaya adam yollamaz.

Bence Stannis savaşta yenilecek. Son anda Davos, Rickon ile beraber gelecek savaşın yönünü lehlerine çevirecek lakin; Stannis ölmüş olacak. Krallık sahipsiz kalmaması için Shireen ile de Rickon’u evlendirilecekler. Böylelikle de Rickon Stark Kuzeyin ve Westeros’un tek meşru kralı olacak. Biraz fazla hayalciliğe kaçmış olabilirim ama hikaye anlatığım gibi şekilleneceğe benziyor.

Mektubun gerçekliğine inanmak zor. Rand al’Thor’un dediğinde haklılık payı var. O bölgeyi iyi tanıyan bir şövalye(ismini hatırlayamadım), avlanmak için gölü delik deşik ettiklerini, bunun tehlikeli olduğunu söylüyordu. Yani büyük ihtimalle bu öncü savaşına ‘göl’ şekil verecek. Martin’in savaş anlatmayı da pek sevmediğini düşündüğümüzde bana bu mantıklı geliyor.

Aslında güzel senaryo oldu da bence erken daha Stannis’in ölmesi için.

Ölecegi kesin gibi Martin fazla yasatmaz onu

Ramsay Bebesi Stannis Gibi Bir Kumandanı Öldürürse Kitabı Yakarım , Roose Bolton Öldürse Stannis 'i Laf Etmem , Ama Ramsay Öldürürse Lafım Olur , Ramsay Daha Yeni Doğduğunda , Stannis Greyjoy İsyanında Victorian Greyjoy Ve Donanmasını Mağlup Etmişti.

Bence de ölecek görevini tamamladı hikayedeki.

Kuzey’de de bir savaş kazanmadan gitmez mezara Stannis. İyice efsane olup öyle gitmeli.

Dostum Teori Mantıklı Ama , Stark Hanesinin Hiç Bir Zamanda Tahtta İddası Olmadı Eddark Stark Dışında , Rickon Krallığı İstemez Kuzey Yeter Stark Hanesine.

Serinin Adı Buz Ve Ateşin Şarkısı Olduğundan Dolayı , Rickon Kuzeyin Kralı Olur , Serinin Sonundada Aegon Tahta Geçer , Rickon Krallığa Bağlılık Yemini Eder Bu İş Biter. Ve Jon Snow Targeryen İse Aralarında Sorun Olucağını Sanmıyorum İki Hanenin.

Kışyarı savaşı bence Bolton ların ve onların yandaşlarının sonu olacak başta Roose Bolton karısı şişman Walda Ramsey Bolton leydi Barbrey Dustin ve diğer soyluların büyük çoğunluğu bu savaşta ölür
Şu Hornwood arazileride Ramsey den piç Larence Kar a verilir bide piçliği kaldırılırsa al sana yeni lord tabi bunların olmasin için şu rickonun gelmesini gerek

Stannis kuzeyden sağ donemeyecek gibi hikayedeki misyonunu tamamladı . Adını tarihe yazdırarak gitmeli kuzeyde savaş kazanarak bunu fazlasıyla yapar. Ölürse muhtemelen shireen rickon ile nişanlanir . Olaylar gelişir artık .