Kışyarı Savaşı

Frey Pastası mı ne vardı. O teori’yle biterse çok mutlu olurum kşlasjflkşa ama umarım öyle olmaz.

Bence hakli olabilirsin Stannis tek gercek kral olabilir , yanindaki adamlarda hain boltonun adamlarindan daha iyi , stanis olucegini pek sanmam.

“The Wolves will come again” sözünü ve sonradan değişen 7. kitap adını “A time for wolves” i unutmayın arkadaşlar. Kurtlar güçlerini toparlayana kadar stannis sahneden kalkmayacaktır. Stannis in ortadan kalkması bence targeryankarın dönüşüyle olacak ve vadinin hiç savaşa katılmamış ordularıda rickonla birlikte olunca 7 krallık 2’ye bölünür ya da Daenerys & Jon evliliğinde anlaşılır ama dany doğuramadığına göre diğer targeryan ile sansa evlenir yine stark targeryan evliliği olabilir neyse şimdilik bu kadar beyin fırtınası yeter :slight_smile:

daenerys’in doğuramadığını kimse bilmiyor ki.

Stannis’in Kışyarında öleceğine inanmıyorum ben.
Kuzey’i de boyunduruğu altına alır tekrar Kralın Şehri’ne doğru yol alır hatta serinin sonu da orada olur ölürse orada ölür.

Yıllar önce meşru kralına isyan eden ağabeyi yerine kralı desteklemesi gerekirken onurunu kanına tercih eden Stannis hiç hainlik yapmadı zaten.

Boltonlar nasıl kendi adamlarını tanımayacaklar? Teorin bence tutmaz

Ben Kış yarı savaşının Jon’suz olacağını sanmıyorum
2. bir durum Boltonlar Kuzey hanelerinin desteğini Sahte Aryadan alıyorlar büyük savaş öncesi onu görmek ve desteğini isteyeceklerdir. Böylece kaçtığı anlaşılacak ve Kuzey hane desteği olmayacak bu savaşta olsa da çok çok hanenin desteği olacak. Jon’un dönüşü ile tarafsız kalan o hanelerde Boltonların karşısında yerini alacak.
Ramsey orduyu ikiye böldüğü için kendi ya ölü yada esirdir. Roose’un da surların içine kapanmaktan başka çaresi olmayacak. Tabi hala içerde onların tarafında görünen Manderly askerleri gizlice kapıyı açacak ve savaş böylece kazanılacak

Öncelikle Stanisin Rickon’un yaşadığından ve Davos’un şuanda onu aradığından haberi yok her şey çok gizli yürüyor o konuda savaştan sonra Davos onunla çıkıp gelecek.
Benim Jon un dirilmesi ile ilgili farklı teorilerim var. Söylemek istemiyorum kitap çıkınca görücez .(% 75 80 emin olduğum) O etkenlerinde bu savaşta önemli rol oynayacağını düşünüyorum ama bakalım.
Bu savaş sonunda Stanis’in yaşayacağını ama ne esir ne misafir olacağını düşünüyorum hatta nöbete katılmak zorunda bile kalabilir belki

Oğlu onunla birlikte miydi? Serbest kalmış mıydı?

Roose Bolton’un Manderly ailesine güvenmediğini ve o adamı da Stannis ile birlikte öldürmek istediğini Lady Dustin’in konuşmalarından biliyoruz. Bu yüzden tek başına asla Stannis ile savaşmaya göndermez, bir halt yiyeceğini tahmin eder. Aslında Theon gayet açık seçik Ramsey’in geldiğini; Frey ve Mandery askerlerinin birlikte gelmeyeceğini(husumet yüzünden); ayrı ayrı saldıracaklarını vs. söylemişti. Stannis kapıya dayanmışken, Ramsey de karısını ve Reek’ini kaybetmişken kalede oturup bekleyecek biri değil.

Stannis de hazırlıksız yakalanıp ölmez, adam zaten hazırlık yapıyor; savunmaya hazırlanıyordu galiba.

oğlunu Davos’u öldürdü diye serbest bıraktmışlardı ama Kışyarına geldiğini hatırlamıyorum bende

En az iki oğlu vardı; biri öldürdü (Kırmızı Düğün)diğeri esir idi. Freylere bu yüzden kıl kapıyor ama oğlunu kurtarmak için onlarla anlaşma yapıyor, kızını mı torununu mu ne veriyordu… Sonra da öldürmüştü elbette. :stuck_out_tongue: Lakin oğlan gelmiş miydi, onu hatırlayamadım Kışyarı’na…

Davos ve oğlu ne alaka ki? O adam kaçakçı, savaşçı değil.

hatırlamıyor musun Kargaların Ziyafetinde bir işlendi, birde Ejderhaların Dansın da Davos bölümünde
Davos Stanisin kral eli olduğundan ölmesini istiyordu Lannesterlar

Beyaz limanda ortaya çıkıncada fırsatı kullandı Lord Manderly; hem Stanis’in elini öldürdü, hem oğlunu kurtardı, hem Davosun kaçakçılık yeteneklerini kullanma fırsatı eline geçti, Starklara yemini bir kez daha tutmuş oldu, Lannester ve Freylere boyun eğmeden boyun eğmiş oldu

Kızının öldüğüne dair birşey hatırlamıyorum ben evet Freylere gelin vermek zorundaydı ama ne olduğu söylenmedi sonrasında öldürmüşse de yine Davos’u öldürdüğü gibi öldürmüştür :smiley:

He he tamam, hatırladım. Ben “Davos oğlunu öldürdü” diye okudum ilk seferinde, dedim ne alaka? :smiley: Tamam, doğru. Bu şekilde serbest bıraktılardı. :smiley: Kışyarına gittiğini hatırlayamadım işte.

Ben de kızını/torununu öldürdü demedim, yan, freyleri öldürdü yolda, turta yaptı ve yedi/yedirdi düğünde. :smiley: Fare Aşçı Lord Manderly :smiley: