Kitap serisi ile ilgili sorular?

Herkese öncelikle selamlar ben Game of Thrones’u sadece diziden takip ediyorum ama artık kitaplara da bir el atma zamanın geldiğini düşünüyorum. Ama aklımda bir kaç soru var ;
[list]
[]1-) Kitap hangi zaman dilinden başlıyor Valyriaların çağından mı yoksa (dizinin) 1.sezon 1. bölümünden mi?
[
]2-) Game of Thrones serisini araştırdığımda 9 kitap gördüm bu kitaplar dışında kitap var mı ?
[*]3-) Kitapların türkçe çevirili hallerinden ciltli ve kumaş kaplamalı hallerini nereden bulabilirim.
[/list]
Şimdiden teşekkürler arkadaşlar.

Serinin ana kitapları baskıları çevrilmiş halleriyle şöyle (9 kitap):
Buz ve Ateşin Şarkısı 1. Kitap - Taht Oyunları (Tek Kitap)
Buz ve Ateşin Şarkısı 2. Kitap - Kralların Çarpışması - Kısım 1
Buz ve Ateşin Şarkısı 2. Kitap - Kralların Çarpışması - Kısım 2
Buz ve Ateşin Şarkısı 3. Kitap - Kılıçların Fırtınası - Kısım 1
Buz ve Ateşin Şarkısı 3. Kitap - Kılıçların Fırtınası - Kısım 2
Buz ve Ateşin Şarkısı 4. Kitap - Kargaların Ziyafeti - Kısım 1
Buz ve Ateşin Şarkısı 4. Kitap - Kargaların Ziyafeti - Kısım 2
Buz ve Ateşin Şarkısı 5. Kitap - Ejderhaların Dansı - Kısım 1
Buz ve Ateşin Şarkısı 5. Kitap - Ejderhaların Dansı - Kısım 2

Ana serinin yanında Dunk ile Egg’in Hikayeleri, Yeminli Kılıç kitapları var. Bu kitapların yayınevleri tarafından yayınlanan Türkçe çevirileri yok. Eğer yanlış hatırlamıyorsam Dunk ile Egg’in Hikayeleri’ni Donanımhaber forumundan, diğer kitabı da bizim forumdan bir arkadaş çevirmişti. Bu kitaplar e-kitap olarak erişilebilir durumdalar.

Ana seri dizi ile aynı dönemde başlıyor. The World of Ice and Fire (Buz ve Ateşin Dünyası) kitabı da tarihini anlatan bir kitap ancak henüz resmi Türkçe baskısı yok. (Bunun da sanırım kullanıcılar tarafından çevrilmiş PDF’leri vardı.) Bu arada, Kayra Keri Küpçü bu kitabın çevirisinin çok yakında tamamlanacağını duyurmuştu.

İnternet üzerinden toplu olarak alırsan daha uygun bir fiyata bulabilirsin diye tahmin ediyorum. E-kitap okuyucusu olduğum için baskı versiyonları hakkında çok net bir fikrim yok. Ancak daha önce hiç kumaş kapaklı bir baskı olduğunu duymadım.

1-) Kitap hangi zaman dilinden başlıyor Valyriaların çağından mı yoksa (dizinin) 1.sezon 1. bölümünden mi?

Tam olarak dizi nereden başlamış ise oradan başlıyor. Yani dizideki ak gezenlerin göründüğü ilk sahne ile başlıyor kitap.

2-) Game of Thrones serisini araştırdığımda 9 kitap gördüm bu kitaplar dışında kitap var mı ?

Buz ve Ateşin Şarkısı Serisi Kitap Sıralaması:

+Taht Oyunları
+Kralların Çarpışması I
+Kralların Çarpışması II
+Kılıçların Fırtınası I
+Kılıçların Fırtınası II
+Kargaların Ziyafeti I
+Kargaların Ziyafeti II
+Ejderhaların Dansı I
+Ejderhaların Dansı II

Detaylı bilgi için Game of Thrones Viki’den bilgi edinebilirsin.

http://viki.gameofthronestr.com/Portal:Kitaplar

3-) Kitapların türkçe çevirili hallerinden ciltli ve kumaş kaplamalı hallerini nereden bulabilirim.

Kumaş baskı hakkında bil bilgim yok. Ancak şunu söyleyebilirim. Kitabın türkçe baskıları ince kapak da olsa ciltlı havası veriyor. Kitap kapağını açtığında ön kısımda kapağın yarısı kadar bir ek kapakta kitapla ilgili bir alıntı, arka kısımda ise yazarın hayatı bulunur.

@Bekir Cem @Loren Lannister Çok teşekkür ediyorum

İlk kitapta neredeyse hiç bir değişiklik yok sadece çok daha ayrıntılı anlatılıyor o yüzden sıkılabilirsin.Ama sana tavsiyem okumayı bırakma ikinci kitaptan sonra neredeyse diziyle alakası kalmıycak o zaman kitabın keyfine varırsın.Şimdiden iyi okumalar.

C6903 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

@Retaco aynen şuan zaten okumaya başladım replikleri bile aynı aynı zamanda diziyi de takip ediyorum ama şunu söyleyebilirim sıkılma durumum yok dizi final yapmadan kitapta yakalamayı planlıyorum hayat bitti şuan işte bile boş zamanlarımda okuyorum evde her yerde deli gibi oldum gerçekten çok iyi.