Kitap serisinde üzüldüğünüz yan karakterler var mı?

Kitabı okurken çok üzüldüğünüz yan karakterler var mı? Örneğin benimkiler;
-Mavi Ozan diye birisi vardı Cersei çok kötü işkence etmişti.
-Falyse ve küçük kız kardeşi, ikisinin kaderi de birbirinden kötü oldu.
-Pia’ydı sanırım Jaime görüyordu. Dişleri filan kırılmıştı. Harrenhall’da.
-Tysha zaten malumumuz.
-Jeyne Pool, durduk yere fahişe oldu. Sansa bi öğrense Petyr’ın ne yaptığını :frowning:
-Aryaların bulduğu bi kadın vardı tek kollu.
-Sonra o tek kollu kadının kızı vardı Gelincik ona noldu ya?
-Bir de Qarth’da birisi vardı, adını pek hatırlayamıyorum.
Sizin de var mı böyle?

Ben geliniciğe ne olduğunu çok merak ediyorum. Ormanda kayboldukdan sonra başına neler geldi acaba? Tahminim sancaksızların onu bi şekilde bulduğu ve şuan Gendrynin handa göz kulak olduğu çocuklar arasında olduğu yönünde.

Gelincik kimdi ya? Böyle tek tük görünmüş kişileri unutmuşum, hatırlamıyorum. :stuck_out_tongue:

-Falyse ve küçük kız kardeşi kimdi? Poole ne alaka fahişe falan? Kız evli ama koca şiddeti görüyor. :stuck_out_tongue:

Arya’nın bulduğu tek kollu kadın? Hiç hatırlayamadım.

Bir de Qarth’da birisi vardı, adını pek hatırlayamıyorum.

Pek belirgin olmamış bu tanım, Qarth’da bir sürü kişi vardı.

Donal Noye’nin ölümüne çok üzülmüştüm.
Tek kolu olmadan bir devi öldürmesi ise tek kelimeyle EFSANE’ ydi.

Gelincik ve annesi. Arya ve sura giden diğer kişiler kral yolunu takib ederek yollarına devam ederken karşılarına bir köy çıkıyor yakılmış ve yağmalanmış. Köye gidip araşdırma yapıyorlar ve yaralı kadınla çocuğunu buluyorlar. Onları da kafileye alıyorlar, kadın ağır yaralı olduğu için bi kaç gün sonra ölüyor. Sadece kız kalıyor. Amory Lorch kara kardeşleri öldürünce Aryayla birlikte kaçanlardan. Annesi kızın ismini söyleyemeden öldüğü ve Arya kızı geliciğe benzetdiği için kıza bu ismi veriyor. Dağın adamları Aryaları yakalayınca kız korkup ormana kaçıyor ve daha sonra başına ne geldiğini bilmiyoruz. Arya Harrenhallda Gelinicik ismini kızı hatırladığı için kullanıyor.

Teşekkürler, anlattın ama inan hiç hatırlamıyorum kızı. Acaba hikayedeki rolü devam edecek mi kızın.

öncelikle yan karakter sözcüğü yanlış olmuş bence
Yan karakter deyince Davos, Shreen, Stanis hatta Jaime ye kadar pek çok kişiyi anmsıyorum yada çağrıştırıyor diyeyim
unutulmuş yada çok gerilerde kalmış karakterler daha doğru olurdu konu için bence
ve bu konulara girersek benimde merak ettiğim çok kişi var hakikaten Gelincik konularda geçince hatırladım, Tywin’in sokaklarda gezdirdiği mumcu kızı, Trionun karısı ilk aklıma gelenler

Mumcu kızı nerede geçiyordu hatırlamadım :confused:

Tywinin babasının sevgilisiydi Tywin onu çırılçıplak Casterly sokaklarında gezdirmişti babası ölünce
kendi yoktu hikayesi geçti

Euron’un son tuz karısı Falia Çiçek zavallı kız inanmış Euron’a.

Stannis, Davos, hele hele Jaime nasıl yan karakter oluyor. Tamam serideki en yüksek sıraları işgal edenler başkaları ama bu karakterler yan sayılmaz. Hatta Balon Greyjoy seride çok az gözükmesine rağmen önemli olaylara neden olduğu için yan karakter sayılmaz, ya da Illyrio Mopatis, Doran Martell, Viserys ve s bunlar da yan karater sayılmıyor.

benim için kitap film başka yer fark etmez başrol yada baş karakter değilde yan karakterdir

Yazar için 5 ana karakter var; Jon, Arya, Dany, Bran ve Tyrion… Hal öyle olunca diğerleri de yan karakter, başrol yardımcısı durumuna düşüyor.

Kesinlikle yaşlı dadı. Çok üzüldüm ya ne oldu acaba Ramsay Winterfell’i ele geçirdiğinde?

Robb stark o çocuk çok iyi komutandı

Kitabın En Önemli Karakteri Olmasına Rağmen Hodor bu adama acıyorum ya dizide Ölümünde gözümden Yaş geldi (başka hiç bir karakterin ölümüne üzülmedim)

Tazı ve şu stannisin ilk başlarda ki üstadı, aşırı üzülmüştüm adama.

Gregor Clagane’in ve adamlarının tecavüz ettiği bir hancı kızı vardı. Ona ve babasına gerçekten epey üzülmüştüm. Zaten tecavüz en tiksindiğim suçtur birde tecavüzden önce adama para verip sonrasında senin kızın bu kadar bile etmiyor diyerek paranın üstüne istemek nedir lan? Birde adam epey iyi niyetli yaklaşmıştı onlara. Hayır nasıl bir psikolojinin ürünü anlamak güç gerçekten.