Kitaplar ile ilgli

Kitabım gelirse şayet hemen başlayacağım. Kitap hakkında ne düşünüyorsunuz nasıl sizce?

İlk kitap mı sadece ?

Hayır tüm seriyi aldım

Benim düşüncem 4.kitapta sıkıldım ciddi ama sevenleri de var tabi diğerleri çok iyi özellikle 3.kitap en iyisiydi.

Neden dolayı sıktı peki 4. kitap

betimlemeler kabak tadı vermiştir.

kitabın daha detaylı olduğunu duydum diziye göre doğru mudur peki?

evet daha detaylı ama ben diziye on basar diyemem. zevk meselesi.

Dizi’yi izlediysen ilk kitap sıkabilir cümleler birebir aynı. Diğerlerinden de Kargaların Ziyafeti sıktı beni. Kılıçların Fırtınası ve Ejderhaların Dansı çok iyi. İlk kitaptan başlama benim tavsiyem 2. kitaptan başla.

asdfgfdsa kitabı “kitap” yapan zaten o olağanüstü betimlemeler… :DDD

Özellikle turtalarınki bir yerde yeter dedirtiyor

Ya onu bunu bırakın ben Game of Thrones’u cok özledim her anımda onu dusunuyorum.bir dizi bu kadar mukkemmel olabilirdi.4 gunde 4 sezonu bitirdim ondan mi acaba daha 3-4 gun once bitirdim :frowning:

diziden daha iyiler. bu yeterli bir sebep okumak için

Diziyi izlediysen bile ilk kitaptan başlamalısın. 5 kitapta gayet akıcı. 2,3 ve 5. kitaplar, olaylar açısından, daha yoğun. 4 ise yazarın betimleme yeteniğini ortaya koyan kitap. Yalnız 4. kitapta betimlemeleri sevmeyen bir okuyucu sıkılabilir. Yani Tolkien’in kitapları gibi herkesin kaldıramayacağı bir kitap. Ayrıca @“Myles Kennedy” 'e katılıyorum kitabı kitap yapan o betimlemeler.

Kitaptan baslasam sonunu bilmis oluxam heycan kalmıcak kendimce

Kitaptaki pek çok şey diziye aktarılmıyor bir de o yönden bak başla o yüzden kitaplara.

Dizinin verebildigi sıcaklığı verir diyosun yani :slight_smile:

Hem de kat kat veriyor.

Kitaptan kat kat daha fazla zevk alacagin konusunda dusunme bile , kitabi al oku. Aytinti ve anlatim konusunda ve karakter olarak daha cesitli oldugu icin daha cok sariyor.

Kesinlikle okumalısın bambaşka bir havası var .