Kızıl Düğün

@“Rhaelle” starkların mahzen mezarında yatan tüm kuzey kralı ve lordların heykellerinin yanında bi ulukurt heykeli var ama sanırım sembolik birşey (yinede tam emin değilim belki yüzlerce yıl önce tüm stark lordlarının ulukurdu vardı) ama şuan ki westerosta stark çocukları alıp beslemeden önce ulukurtlar canavar gibi görülüyordu ki zaten onlar beslerken bile öyle anılıyordu hayvancıklar. alıp beslenicek bir evcil hayvan değiller gerçekten saldırganlar. benjen surun kuzeyinden iki yavru bulupta bunu ned’e vereyim baksın gibi birşeyi düşünemezdi yani.

robb olayında ise daha ikizlere gitmeden önce sırf jayne (talisa) korkuyor diye kendinden uzaklaştırmaya başlamıştı kurdunu. ikizlerde ise zaten freylerle kötü olan durumlarını dahada kötüleştirmemek için kaleye almadı. ama yazdıkları gibi oraya varır varmaz bozrüzgar birşeyler olacağını sezmişti ama robb nasıl anlamadı onu bende bilmiyorum bu sorunda haklısın…

Bu olay bu kadar sert,karanlık ve gerçekçi bir seride olmazsa olmaz bir olaydır.Hataların,zayıflıkların ve ihanetlerin affedilmediği,taht oyunlarının,çıkar savaşlarının acımasızca oynandığı bir dünyada olağan bir durum.

Taht oyunlarında ya kazanırsın yada ölürsün.Bunun ortası yoktur.

Tamam iyi hoşta ağır bedelleri şu an için niye hep starklar ödüyor.:))

@“Revan31” @“Rhaelle” Soru sorulmuş,cevabı verilmiş umarım bir sorun yoktur hala?

:sad::mad::sad::mad::sad:

Bolton hanesi tam … çıktı spoiler yedim kendim bilerek ama izlersemde yine aynı heycanı duyarım

yazık starklara :slight_smile:

Ned adamdı ama onu ayrı tutarım .

Diğerleri adam değil mi ilginç sanki bana kitap onlar üzerinden dönüyor gibi geldi:))

Ned hariç adam yoktu son döneminde Starkların , Robb cahil Sansa salak Arya küçük Bran sakat Rickon saldırgan kitap hiç bir zaman Stark üzerinden yürümedi kitap her daim Targaryen üzerinden yürümüştür . Zaten çok net bir şekilde seri Targaryen Tarihi ve Olaylarını konu edinmiştir. Kuzeyi tanıtmak için Stark ailesi kullanılmıştır. Ned Stark’a lafım yok ama o her şekilde müthiş bir adamdı atla dese atlarım hiç düşünmeden .
Robb ailesini nerdeyse yıktı Winterfell gibi asırlardır Starklarda olan bir kaleyi kaptırdı kızıl düğünde Hem kendi canını kaybetti hemde bir çok kuzeyli Lordun ve annesinin ölmesine neden oldu bununla da kalmadı Tullyler de ayvayı yedi kalkıp birde Robb’a alkış tutuyorsunuz ayıp lan .

Bence olaylara çok taraflı bakıyorsun, Targaryenler için yazılmış bir seri okumuyoruz. Starkları ise bitirdin, Ned hariç hiçbiri adam değil demek biraz ağır oluyor.

Önce bir konuşmasını öğren “ayıp lan” falan bu ne ya ben sana öyle mi cevap yazdım sonra git kitaplardaki pov lara bir bak.jon,bran,tyrion,dany,arya,sansa,cat,jamie dir ana povlar hadi bunlara ned,cercie,davos u da ekle ne demek istediğimi anlarsın benim demek istediğim buydu.Yani sana göre hiç biri adam olmayabilir senin söylediklerin seni bağlar ama ifade tarzlarımıza bir dikkat edelim lütfen.Ki bana göre de Rheager dışındaki hiç bir targeryen adam değildir belki bu da beni bağlar.Sen beni anlamadın bu ilginç çıkışını buna veriyorum.

Allah Allah şu forumda acı gerçeklerle karşılaşınca niye savunma moduna geçiliyor anlamıyorum . Kuzey insanlığın olmadığı bir diyar en insana benzeyen aile Stark Mormount o beyaz limanın lordları biraz da Reedler ki bu saydıklarımın 2 si kuzeyli değil aslen, Ned , Brandon ve Benjen Starkların altın jenerasyonuydu tüm çağlardan bu yana adam akıllı bir Ned kaldı Benjeni de Nöbette yediler Brandon’da biz hallettik şimdi bu adamları görüyoruz okuyoruz ben nasıl Robb adamdır diyeyim Lyanna’yı okurken Sansa çok zeki kız nasıl diyeyim ? dizide 1. sezon gayet güzeldi tamam ama kitabı okuyup da starkçı olmayı anlamıyorum Nedçi olunabilir saygım var ama Starkçı olunmaz.

Targaryenlar için yazılmış bir seri okuyorsunuz hatta okuduğunuz 5 kitabın 2 si Targaryen tarihi idi . yani ben mi yanlış okuyorum siz mi başka kitap okuyorsunuz anlamadım gitti .

Acı gerçeklerden korkmayın mesela Aerys deliydi Viserys de delirecekti Dany de delirir yani bunlar gerçekler.

“Megaloman Targaryenler” diye bir şey çıkartırsam forumda hiç şaşırmayın. :redface:

Stark-Targaryen kardeştir :slight_smile:
Bunlar ileride ittifak yapacak dedi derdiniz. Yazın bunu bi kenara :slight_smile:

alınma canım o kadar ortaya bir laftı Starklar adam olsalardı Şuan 2 çocuk dağda bayırda gezmez kızlarının biri katil olmaz diyeride zorla evlenmezdi .

Dur yav bi kavga çıkarayım :slight_smile: ne zamandır sataşmıyorum starklara :slight_smile:

yok hacı kimle yapacaz ittifağı branla mı rickonla mı çocuk mu avutacak dany yada aegon ya hizmet edecekler yada Burn them all :slight_smile:

@"Rhaegaron"
Seriyi hiç bilmeyen de Targların anlı şanlı bir tarihi var sanır.

Savaş meydanında mertçe savaşmak yerine ejderhaların arkasına Robb sığındı, Sansa insanları canlı canlı yaktı, Cat deliydi, Arya ile Bran kan saf kalsın diye ensest ilişkiye girdi, Rickon da gitti evliyken başkasının nişanlısını kaçırdı. Bu Starklar kadar ahlaksız, korkak başka bir aile olamaz zaten (!)(!)(!).

Yatıcam şimdi ama senin gibilere laf yetiştirmekten cidden sıkıldım. Desteklediğin haneye bakmadan Starklara nasıl laf atabiliyorsun anlamıyorum. Tekrar ediyorum, Robb Ned’in yapamayacağı hiç birşey yapmadı. Hiç Kimse Freylerden bile böyle bir şerefsizlik bekleyemezdi. Theon Robb’u içtenlikle kral ilan edenlerdendi, onun bu şerefsizliğini asla bekleyemezdi.

Sen daha hiçbir karakterle empati yapamıyorken, sadece tartışmak için laf atarken burda benim çok da sevmediği Sansa’ya bile hakaret ettirmem sana…

iyi oldu bidahaki bölümdede görsel olarak tamamlancak umarım kafasına kurt başı diktikleri yeri atlamazlar

300 yıllık Targaryen Egemenliğinde Ejderhaları Targaryenlar en çok kendilerine kullanmıştır daha sonra da hepsini yok etmişlerdir tüm ülkeyi ele geçirmede kullanmışlardır başka kullanmamışlardır hem kardeşim adamlar Ejderhayı kullanabiliyor sende kullan adamların elinde bir güç var kullanmasınlar mı asıl korkaklar Ejderhalara diz çökenlerdir “Diz çöken adamın hanı” :slight_smile: :slight_smile: Rhaegar kaçırdıysa vardır bir nedeni .
Şimdi ensest olayını niye bu dünyaya göre düşünüyorsunuz anlamıyorum yav ensest ilişkiden yaşayan bir çocuk doğmaz bu dünyada ama o fantastik dünyada doğuyor hem adamların kültüründe olan bir şey adamlar valeryalı kültürü kardeşim lütfen sanki tecavüz ediyorlar başkalarına evleniyor adam resmi nikahla. Yoksa bu dünyada ensestin neyini savunucaz !
Targaryenlar kadar haşmetli güçlü zarif bir aile daha gelmiş mi acaba . Rhaegar yeter hepsine imanda Baelor yeter Cesarette Aegon yeter.