Kızıl Düğün

Yok kardeşim sen beni yanlış anlamışsın falan diyordum ama lafımı geri aldım sen şu an muhabbeti fener galatasaray muhabbetine çevirdin.Ve bu forumda en nefret ettiğim olay fütursuz fanatizm sana iyi uykular diliyorum.

Ciddi ciddi sıkılmaya başladım artık. Bu forumda her şey biter bu tartışma bitmez anlaşıldı artık. Ned hariç adam yoktu Stark’ların derken? Çok özür dilerim ama zamanında da Ned’e çok laf söylendi. Yok onurlu ama fazla onurlu bu kadarı olmaz falan. Stark’lara söylenen laflar bitmez. Ben açık açık konuşayım Targaryen Hanesi çok sevdiğim bir hanedir. İzlerken Targaryen’lerin başarısı beni mutlu ediyor. Ama sen Seri Targaryen tarihi üzerinden dersen olmaz bu iş. O zaman bende Stark’larla başladı asıl onların tarihi deyip üste çıkmaya çalışırım. Ama yapmam. Çünkü bu dizi tek bir hanenin tarihi değil. Olmaz da.

Robb ailesini neredeyse yıktı? Robb zaten amaçsız girdi bu işe. Cahilce davrandı falan dimi? Yok şu böyle adam değil, şu şöyle adam değil. Sakat olunca, saldırgan olunca ya da senin tabirinle “cahil” olunca “adam” olunmuyor mu? Viserys’i açıkla bana o zaman. Ben inan artık bu dizinin kurgu olduğunu unutacağım bu forum sayesinde. Empati lazım biraz. Targaryenler de güçlü bir hanedir her ne kadar koyu Stark’çı olsam da ben Lannister ve Greyjoy hanesiyle bile empati kurabiliyorum. Çok taraflı davranmamak lazım. “Hala Robb’u savunuyorsunuz ayıp lan” gibi bir cümlen de var. Asıl ayıp olan senin bu cümleyi kurman. “Bence”.

Bende gerçekleri görmezden gelmenizden sıkıldım gerçekleri kabul etseniz daha kolay olacak
Sapır saçma teoriler konularına sayfalarca yazıyorsunuz Starkların bu kötü sonu kendilerinin hazırladığını görmüyorsunuz neymiş Robb muş Robb kim yav Tywin’e kafa tutuyor Stannis’e kafa tutuyor neymiş bu Robb yav bir söz veriyor sözünde durmuyor Freyleri aptal durumuna sokuyor sonra Freyler Robb’a haddini bildirince şerefsiz oluyor vay anasını . Bir Greyjoyla bile bu kadar yakınlaşması zayıf biri olduğunun göstergesi Ned hayatta olsaydı şuan Tahta Stannis vardı ve Starklar hala Kuzeyin Lordlarıydı .
Starkların altın jenerasyonu Lyanna , Brandon , Ned ve Benjen di başka adamda çıkmadı zaten Starklardan Robb bir Jon bile etmez diğerlerini toplasan bir Benjen bile etmezler . Arya ya hala Stark sananlarda var ya ben asıl onlara tavım . Arya artık Stark Mıtark değil uyanın ya artık.

Bu arada TARGARYEN ler Westeros’un en büyük en korkulan ve en güçlü ailesidir .

Gecenin bir vakti salıvermişler küçük enişteyi.

Ben empati kuruyorum da sen hangi cümlemde anladın empati kuramadığımı onu merak ettim ben gerçeklerin yalancısıyım bıktım şu Stark muhabbetlerinden Stark düşmanı falan değilim ama bir insan niye Starkçı olur yani amaç ne gaye ne Stannisçileri Baratheonları anlarım Greyjoyları anlarım ama Starkçıların ne amacı var yani hali hazırda Starklar hiç yoklar bitmiş bir aile Kuzeyin azam lordaları Bolton the end .

bende başka aileleri severim sadece Targaryencı değilim ama desteklediğim aile bu çünkü bir amaçları var adamlar gelmiş buraları almış sonra bir isyan çıkmış ve gitmişler sonra bir kız çocuğu çıkıyor ve babasının tahtını geri almak için güçlenmeye çalışıyor bir yerde 0 dan başlayarak Aegon gibi 2. Fatih olma peşinde ve bir kız bu süper bir olay. Targaryenlar deliydi evet 2 tanesi kesin Aerys herkesi yaktı evet biri karşı çıkaydı . Rhaegar Lyanna kaçırdı evet biri engel olaydı bunlar gerçek gerçekleri bir kabul etsek bitecek bu tartışma yani bitmiş bir aileden hala tartışma çıkıyor Robb ölmüş destekçisi var arkadaş bu nasıl bir olay adam bitirdi aileyi yav .

Benim bu konudaki son noktam bir teşbih olacaktır ki :

Tolkien’ın kitap serisi:L.O.T.R Martin’in kitabı serisi:Buz ve Ateşin Şarkısı
Yüzük kardeşliğiyle başlar Jon Aryyn ın ölümüyle başlar

Silmarillon,Hurin’in tohumları ve Hobbit gibi kitaplarda Tolkien (hatta oğlu notlarından) Va’lar ve Ava’lar a değinir yani elf ork cüceler ve insanlar dan önce olanlara.
Eğer çıkıp Martin de yazarsa Valryia,İlk insanlar ve Uzun gece ile alakalı kitap ayrıntılı olarak çıkıp o zaman dersin bu Targeryen kitabı ya da şu kitabı bu kitabı ama şu şartlarda tartışması bile saçma

George R.R. Martin ? :oh:

göreceğiz :slight_smile: ama bu serinin sonunun Targaryenle biteceğini görmek içinde Martin olmaya gerek yok anlamadınız bu kitabın Targaryenler için yazıldığını ben ona üzülüyorum .

Yazmayım diyorum yok olmuyor. Cidden bıktım artık. Ama daha önce dediğim gibi ‘‘söylesem tesiri yok sussam gönül razı değil’’. Arkadaşım bile ‘‘artık takılma şu foruma’’ diyor. Hayır Targlara karşı yazacağım da hiç aklıma gelmezdi. Teşekkür ederim @“Rhaegaron” sen ilk oldun :confused: (!)

Acaba fanatiklik mi yapıyorum diye düşünmeye başladım ama ben hiç bir Stark’ı tanrı seviyesine çıkarmıyorum, hatalarının hepsini söylüyorum ya da durup dururken sağa sola laf atmıyorum. Artık eminim sırf hakaret amaçlı yazlıyor bunlar.

Targlar haşmetli zarif bir aile olsaydı Deli Kral olmazdı ya da delirmezlerdi. Rhaegar adam olsaydı evliyken başkasının nişanlısını kaçırmazdı ki hadi ben şahsen bu durum için yorum yapmak istemiyorum aşk bazen insanı kör edebilir ama insan en azından nikahlı karısının çocuklarının güvenliğini sağlar. Ne kadar aşık olursan ol karına bile olmasa çocuklarına karşı sorumluluğu olur bir BABANIN !

Aynen yıaaa. Tanrı George R.R. Martin tarafından Targaryenler’e indirilmiş kutsal bir kitaptır bu seri. Tersini düşünemezdim :redface:

Empati kurmadığın şuan yazdığın cevabın her cümlesinden belli. Bir insan niye Stark’çı olur anlamam demenden her şey belli oluyor. Ölüyü niye mi savunuruz. Yapma lütfen gerçekten komik oluyor. Rhaegar da savunuluyor. Robert da savunuluyor. Ned de. Bunlar yaşıyor mu? Demek ki yaşadıkları zaman yaptıklarına inanıyoruz. Ben senin savunduklarına hiçbir şey demem. İstersen Frey’leri savun geç karşıma ama insan gibi savun.
Stark’çıları anlamıyorsan da anlayanlara bırak. Daha fazla tamamı kurgudan ibaret olan bir seri hakkında konuşurken çirkinleşmeyelim.

Üyeliğimin ilk gününden beri Stark Hanesindeyim. Bir kere değiştirdim o da birkaç saatliğine. Onda da Targaryen oldum. Yani emin ol senin kadar taraflı olmasa da severim, savunurum yeri geldiğinde. Neyse bu muhabbet çok uzar. Sadece biraz olsun kim neyi savunuyorsa saygı duyun yeter. Kışkırtıcı mesajlar da atmayın boşu boşuna yeniden yüz bin kere tartışılan şeyler tekrar tartışılmasın. İyi geceler.

tamam Starklar 10 numara 5 yıldızlı bir aile Gün gelecek Rickon Stark Demir tahtı alacak ve denize attıracak sonra Winterfell’e geri dönüp Çocuklarla kardam adam yapacaklar havucuda ötekiler takacak ve Final Martin böyle bitirir bence de :slight_smile:

Şizotipal mi paranoid mi çözemedim ben valla ne tür bir bozukluk olduğunu.

@"Rhaegaron"
Pardon, özür dilerim. Ben de ciddi ciddi cevap yazıyorum, şimdi anladım sen fanatiklik de yapmıyor, trollük yapıyormuşsun ya da öyle yaptığını ummak istiyorum.

Amacın tartışmak değil. -Tartışmak; kavga etmek değil fikir alış verişi yapmak, aynı fikirde olunmasa bile düzgün bir uslübla ‘‘hakaret etmeden’’ kendini başkalarına ifade etmek demektir.-

Düzenleme : Şaşkınlıktan dolayı ekleme

@Rhaegaron Ona bakarsan etrafta Targaryen’den çok Stark var. Yani. Starklar ortada yok savunmayın/sevmeyin diyorsun ama sanki Targaryenler çok güllük gülistanlık. Starklar’ı kötülerken Arya için “çocuk” demişsin, Sansa için “salak” demişsin, Rickon için “vahşi” demişsin. Kusura bakma ama bunların hepsi buram buram Daenerys Targaryen kokuyor.
Ve kitapların Targaryenler hakkında olduğuna inanıyorsan, hiçbir şey bilmiyorsun.

@“Endymion”

Tartışmayı uzatmaya gerek yok Benim görüşlerim bunlar .

Kızıl Düğün dizide kaçıncı bölümde olacak?
Ortamı yumuşatalım.

Kitaplar Targaryen için mi yazılmış? :open_mouth:
Targaryenlerin özelliğini taşıdığın aşikar. Her Targaryen kendi hanesini o kadar yüceltiyor ki sanki küçük dağları onlar yaratmış.

Seviyom lan seni :slight_smile:

Targaryen karakterlerinin altında küfürlerin, hakaretlerin havada uçuştuğu, Daenerys’i sırf aşağılamak için ba şlıkların ( sana kraliçen olarak emrediyorum fuck me ) açıldığı bu forumda olayların bu noktaya gelmesine çok fazla şaşırmamak gerekir.