Kızıl Düğün

Söylediğin şeylerde çok haklısın ama dün geceki bu tartışmadaki arkadaşın tamamen art niyetli ve sataşma amaçlı konuştuğunu düşünüyorum.Bu bir beğenmeme ya da karaktere hakaret falan değil bildiğin bize hakaretti.Benimde sevmediğim karakterler var ama çıkıpta senin verdiğin örnekler gibi yakıştırmalar yapmadım şu ana kadar ya da dünkü arkadaş gibi ‘lan siz hala daha nasıl bu adamı savunuyorsunuz’ gibi ciddi ifadeler hiç kullanmadım.

Dün gece bende izledim tartışmayı. Irkçılık tadı aldım ve mide bulandırıcıydı. O arkadaşın üslubu biraz da iyi oldu açıkçası. Karakterlere nasıl bakıldığı konusunda resmen bir itiraf oldu, herkes de bunu gördü. Bence kişilerin iç yüzünü görmek daha iyidir yani ve ona göre hareket ederiz bizlerde. Ben şahsen artık o tarz şeylere yanıt vermek yerine gülüp geçmeyi tercih edeceğim, dün yaptığım gibi…

@“Victarion Greyjoy” sanırım benim bu forumda tartışmasız en çok tartıştığım kişi ve fanatikliğin Türkiye şubesidir kendisi. Ama onunla tartışmalarımız en azından biraz daha mantık çerçevesinde ilerliyor. @“Rhaegaron” ya kitabı okumamış, ya da kitabın korsanını okumuş çünkü Rhaegar’ı sevip de Robb’a hanesini yıktı demek abesle iştigal. Rhaegar’ın eylemlerinden sonra sadece Dany ve abisi kaldı. Robb gitti ama Rickon, Bran, Sansa hala hayatta, Arya da İğne’yi boşuna saklamadı. Bu bile dönüceğinin en büyük işareti ama sen bunları bile göremiyorsan kitap okumak sana göre değil, dizi-film izle gez dolaş uğraşma boşuna kitaplarla gerek yok.

övdün mü yerdin mi anlamadım… .s .s .s

Övdüm övdü :smiley: Sen benim bu forumda kavga etmekten en çok zevk aldıklarımdansın neden yerim :smiley:
(fanatik değilim demiyeceksin dimi :D)

seri hakkında Stannis & biraz da Greyjoy konularında fanatiğim… evet… zaten bunu herkes biliyo… :smiley: :smiley: . . . Ama onun dışında fanatik olduğumu pek düşünmüyorum…

Eeee ben de onu diyorum zaten :smiley: valla sataşmak için söylemedim, büyütmene gerek yok :smiley:

o değilde benim olmadığım bi tartışmayı okumak ne kadar da zevkliymiş lan… :smiley: :smiley: :smiley:

Şimdi Targaryenleri topa tutardım burda ama hiç havamda değilim bugün… .s .s .s

Tartışmayı şimdi gördüm,hepsini baştan okudum.Gerekli savunmayı yapan arkadaşlara teşekkür ediyorum. @“Rhaegaron” arkadaşımızın yazdıklarına ise hala şaşkın şaşkın bakmaktayım.

Gözlerimiz seni aramadı değil :smiley:

Gelen geçen herkes burada 5 gün boyunca @“Rhaegaron” kınıcak heralde. Gerekli cevaplar verilmiş, yorumların altına 1000 tane teşekkür edilmiş. Yeterli arkadaşlar. Üye cinayet ve ya tecavüz suçu işlemedi :smiley:

Bu seri tamamen Stark hanesi üzerinden geçiyor
Serinin asıl olayı Akyürüyenlerdir Taht değil Jon Snow ve Brandon Stark bu olayın bir numaralı liderleri iken Targeryan hanesi sadece taht oyunları gibi asıl olayın perdesinin figüranları olabilirler
Dany’nin Stannisin yarısı kadar işi yok bu seride

edit:tamamen Stark hanesi derken aşırı olmuş biraz

Kınayanlar ve bir fikre katılıp teşekkür edenler de cinayet veya tecavüz suçu işlemedi. Kınanması gerekiyorsa kınanır, bırak, konu içi başlıklarımızın üslupsuzluğu belki bu şekilde temizlenir.

Bence bu kadar kişiye yapılan saygısızlık da büyük bir suç

Tamamen demeyelim ama Stark hanesi odaklı anlatılıyor hikaye. İlerde Starklara ne olur bilemem… Fakat şimdilik durum bu. Ayrıca Bran, Rickon, Sansa, Arya daha çocuklar belki ama hala yaşıyorlarsa;

1. George Martin’in onlarla ilgili seri sonunda planları vardır.
  2. Her biri ilgili ve yetenekleri oldukları alanlarda, en iyi eğitmenlerden eğitim alarak büyüyeceklerdir ki seri sonundaki o planlar doğrultusunda olaylar gelişsin.

Jon’u saymıyorum. Onun seri içinde kesin bir görevi olduğu çok açık.

Sonuç olarak;

Bran: Yeşil görenlik
Rickon: Ailenin Varisi
Sansa: Politik beceri
Arya: Askeri yetenek…
Jon:???Ak gezenlerle mücadele???

Hangi hane bu kadar şanslı?

Evet. Zaten arkadaşın yazılarını toplu rapor etseydim biraz başı ağrıyabilirdi. Ama ilk kez böyle bir şey olduğu için şans tanımak lazım…
Ben Konu dışı konularda bazı şeyleri serbest bırakıyorum ama konu içilerde bazı şeyler daha tehlikeli aslında.

Ne alaka cinayet ve tecavüz? Sanki size bir şey söyledim.
Üslupsuzluğun ne şekilde temizlenceğini ben size söyliyim. Aynı hassasiyeti Stark başlıkları hariç diğer başlıklarda da gösterirseniz düzelir. 30 kişi bir araya gelip 1 kişiyi haşamat etmekle bir arpa boyu yol bile alamazsınız.

Son olur umarım :slight_smile:

Cinayet ve tecavüzü sen diğer arkadaşın yaptığını normalleştirmek için kullanmıştın, ordan alakası var. Ayrıca 30 kişi abartısına gerek yok, kimlerdi o arkadaşlar; @“Arya Stark” @heroson @“Genç Kurt” @RobbSnow 'du ki onlar 1 kişiyi haşamat etmiyorlardı. Gidin okuyun. Ayrıca o arkadaşların yorumlarını bilen bilir…

Hanemizi sevelim sayalım. Bazen diğer hanelerden yukarı da taşıyalım. Ama eğer yukarı taşımaktan çok daha farklı bir şeyler yapıyorsan orda dur.