Kızıl Düğün

Yok daha neler. Hiçbir şeyi normalleştirdiğim yok. Gerekli cevapları verdiğinizi söyledim. Ama sen bazı şeyleri normalleştiriyorsun. Resmen insanlara çağrı yapıyorsun, bırak yapsınlar diye.
Allah aşkına aç, sen oku. Ben sadece arkadaşın bu kadar üzerine gidilmesinin yanlış olduğunu söyledim.
Dediğim gibi mesele sadece üslupsa diğer başlıklarda da görelim bu hassasiyetinizi. Nedense bunu burda savunan arkadaşların hiçbirisini o tarafta göremedim.

Üslupsuzluk ve kasıtla çamur atan kişileri korumaktan iyidir bence… Forumu tanıyanlara, bilenlere bırakıyorum işin aslını. Yazdığım arkadaşları ben biliyorum, eminim forumda biliyor.

Haksızlık ediyorsun bence. Haksız olduğunu düşündüğüm tüm konularda yorumumu yapmışımdır ki @“heroson”, @“RobbSnow”'un da bu tarz tepkiler verdiğini gördüm. @“Sinister” zaten şuan forumun en aktif modu. Ama Stark konularında biraz daha fazla hassasiyet göstermemizde de abesle iştigal bir durum olduğunu düşünmüyorum.

kasıtlı çamur atmıyordum tartışmayı da ben başlatmadım ama biraz kavga çıksın diye uğraştım bunu kabul ediyorum , kınanmak kınanmamak önemli değil bitmiş bir aile üzerinden tartışma olmaz zaten Starklarda Ned 'den başka adam yok dememi biraz yanlış anladılar adam derken yani olaylara pozitif etki edebilecek onun gibi büyük bir karakter yok anlamında demiştim biraz farklı yorumlandı önemli değil Starklar öldü keşke ölmeseydi ama öldü bittiler yani artık Kuzeyin Lordları Bolton buna bile itiraz edecekler vardır .

Ned ve Robb ölünce nasıl tüm Starklar ölmüş, yok olmuş oluyor?
+
George Martin hala ne diye hikayede onların povlarını yazıyor hatta onlara ağırlık veriyor?
+
Ayrıca Robert isyanından önce de Starklar çok ağır kayıplar vermişti ama yok olmaya ramak kalan neden Targenyanlar oldu?
+
Kaldı ki Bran “kurtlar geri dönecek de demişti.”
=
Bu seriyi biz değil George Martin yazıyor.

Çıkan sonuç bu ;D

Starklar adam gibi adam oldukları için yenildiler

Targaryenlerin soyu kurumak üzere değil tam tersi çok sağlamlar şuan Aegon bir tarafta Dany bir tarafta şuan Essos da 3 şehir kontrolleri altında birde Aegon’un Westeros da ki fetihleri var Westeros da destekçileri var ordusu var parası var 3 ejderhası var :slight_smile: daha ne olacak .

Arrynlarda Robert var şuan lord o kaleleri var orduları var reşit olunca bi sıkıntı olmayacak .

Starklar tam manasıyla dağıldı Ned öldü Benjen öldü Robb öldü Catelyn öldü Sansa ne olduğu belirsiz belirli bile olsa bir kız Arya işi çoktan bitti onu Stark saymıyorum artık Bran sakat çocuğu olmaycak bir Rickon var amma ne orduları var ne paraları var ne de başka birşey Rickon Winterfell’i nasıl alacak tek bir ihtimal var Stannis çocuğu bulacak anca öyle.
valla ben kehanetlere göre yorum yapmıyorum kitap nasıl gidiyorsa gerçeklere göre yorum yapıyorum . Starkların dağılmasıyla Targaryenlerin durumu arasında çok fark var . Starklar toparlayamaz kendilerini .

“The wolves will come again” Jojen Reed

Ve bence kışla beraber de toparlayacaklar. Ak gezenler de gelince

We will rock you :smiley: ( Daha doğrusu George bizi sallayacak)

Bran değil Jojen :redface:

Evet, arkadaşlar sadece bunun üzerinden bile Starklar’ın kalkınacağını anlayabiliriz. Aileden yine birkaç kişi daha ölse bile sonucun değişeceğini sanmıyorum
Karşı görüşlere de saygım var tabii ama pek de sanmıyorum.

Yeşilgörüşler yalan söylemez :cool:

Kuzey Bolton denen saçma bir haneye kalmayacaktır. Starklar her türlü durumu kurtarıp yeniden Kuzey Muhafızı olurlar…

Her şey hoş güzel de bu kitabı da George Martin yazıyor bunu unutuyorsun.

Tüm gerçekleri! yorum yapacak kadar iyi bilip, en önemli gerçekte sınıfta kalıyorsun.

Ek:Hem bak işte ne güzel söylemişsin Targaryenlar şu an çok sağlamlar. Ama 1-2 sene öncesine kadar başka ailelerin yanında sığıntılardı değil mi? Tekrar eski hallerine dönmelerine G.M. dışında kim engel? Bu seride her şey değişebilir? Aynı şey Starklar ve diğer tüm haneler içinde geçerli… Açık bir şekilde tekrar söylemek gerekirse bu kitabı en iyi George Martin bilir ama o bile senin kadar kesin konuşamayabilir.

Kehanetlere göre değil gerçeklere göre mi? Şuan için kitapta kehanetler gerçekleri oluşturmuyor mu aslında :slight_smile:

Ama yanlışlar da böyle yüzüne yüzüne vurulmaz ki insanın:rolleyes:

Ha jojen ha bran… Yedikleri içtikleri bir zaten…

Şaka bir tarafa yanlış hatırlamışım kimin dediğini, sağ ol :redface:

Kimsenin düşüncesine saygısı olmadan, sevilen bir karakteri ya da haneyi bu kadar kolay bitiriyorsa, bu kadar üstüne gelinmesini normal karşılamak gerekiyor.

Sanırım aynı kitapları okumuyoruz.

Kaçıncı kitaptasın bilmiyorum ama Targaryenler arasında bir barış, bir mutluluk, bir refah olacağını zannediyorsan yanılıyorsun. İki Targaryen arasında ikinci bir Ejderhaların Dansı yaşanacağı kesin vaziyette. Ayrıca Aegon’ın gerçek mi yoksa sahte mi olduğunu bilmiyoruz, ki sahte olması daha olası.
Dany, Essos’ta üç şehri ele geçirse bile bu şehirlerden birisi (Yunkai) isyan bayrağını çekmiş vaziyette ve Astapor ise cehenneme dönmüş durumda. Yani bu şehirlerin bir getiriden çok bir götürüsü oldu, yani asker kaybetti. Hem dediğin gibi bu üç şehir Essos’ta ve Dany’nin davası batıda. Bu şehirlerin ona herhangi bir artısı yok.
Dany’nin veya Aegon’nın üç ejderhası yok. Dany’nin bir ejderhası var. Diğer ikisinin sahibi belli değil ve Aegon’ın bunlardan birisine sahip olacağı henüz belli değil.

Evet.
Starklar’ın dağıldığı doğru.
Ned, Robb ve Cat öldü. Benjen ise kayboldu, tam olarak ölüp ölmediğini bilmiyoruz (öte yandan ben de öldüğüne inananlardanım).
Ama…
Cat tekrar hayat buldu ve intikam hırsıyla yanıp tutuşuyor. Bulduğu Freyler’i teker teker astırıyor.
Arya ise Braavos’ta yüzsüz kadın olma yolunda emin adımlarla ilerliyor ve yanlış hatırlamıyorsam GRRM’in bir keresinde Arya’nın hem varg hem de yüzsüz kadın olan ilk kişi olduğunu söylemişti.
Sansa ise Petry Baelish’ten yani Westeros’u kana bulamış adamdan politik dersler alıyor.
Bran ise Stark Hanedanı’nın elindeki en büyük koz. Tüm dünyadaki en güçlü çocuk. Bir yeşilgören. Rüzgar, dalgalar, kuşlar, balıklar, kurtlar ve rüyalar. Hepsi Bran’a hizmet edecek.
Ve bilmiyorsan söyliyeyim Boltonlar, Kuzey ile ödüllendirildi diye kuzeyli lordlar ve leydiler hemen onları baş tacı yapmadılar. Bilmiyorum haberin var mı ama çoğu insan kuzeyli lordların Starklar’ı tekrar yönetime geçirmek için komplo kurduğunu düşünüyor, ki kanıtlar inkar edilemez de olsa, bir şekilde bu düşünce yanlış bile çıkacak olsa, bin türlü kehanetin gerçekleştiğine şahit olduğumuz bir dünyada “Kurtlar geri dönecek.” sözünü duyduğumuz için kasmanın bir manası yok.

Helal bee.

Walder Frey ve Lord Tywin’den beklenen bir hareket.Fakat Roose Bolton’ın bunu yapacağını hiç tahmin etmemiştim kitabı okurken.Fakat Catelyn’in ölmemesi , artık Stark’ların intikam vaktinin yaklaştığının resmidir bence.

Bundan sonra ne yaparsanız yapın. Hiçbir şeye karışmıyorum. Herkes olayları anlamak istediği gibi anladı yine. Hepiniz, şahsınıza laf söylüyormuşum ve Rhaegaron’u koruyormuşum fikrine kapılıp itham ettiniz beni. Hatta onunla aynı fikirde olduğumu bile düşünmüşsünüzdür.
Son olarak ne kadar inkar etseniz de %90’ınınız fanatik. Bunu da bilin. Üslup hariç yeri geldiniğinde yerdiğiniz adamlardan farklı değilsiniz.
Bir daha ki orospu, kezban, fahişe Daenerys; mesajlarında görüşmek üzere…

Bir de Rhaegaron’u tanmıyorum. Babamın oğlu da değil. Ortada korumam gereken bir durum olursa sizi korurum Sinister, RobbSnow, Arya Stark.

@“Uaerys” ayip ediyorsun, gercekten. Gercekte yok bunlar Ugur. ‘Orospu Daenerys’ veya baska karakteler yok. Essos veya Westeros gercek degil, Robert’in Isyani asla olmadi cunku bunlar sadece kurgu ve eger dusuncelerimize dokunabilseydik bu kurgular da gercek olurdu :). Dolayisiyla hayal urunu seyler icin birbirimiz kirmayalim, degmez be :smiley: