Kızıl Tanrı'ya vereceğiniz 3 ölüm?

forum yönetimini verirdim :slight_smile:

çok ağır spoiler ama 5. kitaptan.hala bilmek istiyormusun :DD

Tamam kalsın o zaman, ben okuduğum yere kadar olan kısımda Theon’u sevmediğim nedeni söyledim.Siz devam edin.

hangi kitaptasın şu anda??

1. kitabı bitirdim ve Theon’un geri döneceğini öğrenmiş oldum.

neyse iyiki başka şeyler öğrenmemişsin :DD

Baba,Anne,Oğul (Jamie,Cersei,Joffrey) :smiley:

Walder Frey,Roose Bolton ,ramsay bolton…

Düşünüyorum da Arya zeki bir kız bence kesinlikle, henüz yakınındayken, Tywin Lannister derdi ama tabiki kitap bu kadar basit olamazdı dimi.

[quote=“icea, post:109, topic:1124”]
Düşünüyorum da Arya zeki bir kız bence kesinlikle, henüz yakınındayken, Tywin Lannister derdi ama tabiki kitap bu kadar basit olamazdı dimi.
[/quote]Aslında benide düşündüren bir soruydu, Arya neden tywin ve gregor cleagane’nin adını vermedi Jagen’a :slight_smile:

[quote=“MCK, post:110, topic:1124”]

Evet Arya o sıradaki düşüncelerine göre isim verdi verdiği isimler kötüydü demiyorum ama kesinlikle daha büyük oynamalıydı bence de :smiley:

Henüz kurban verecek durumda hissetmiyorum. Cersei diyor gönül ama Cersei ölse krallık kime kalır? Kevan da gidici gibi. Bir Jaime ile yönetilmez diyar. Bunun Greyjoy’u var Bolton’u var, mazallah üşüşürler diyarın başına. Stannis’in adam gibi bir ordusu da yok, hadi oldu diyelim, o tahtı alınca hayalimdeki ittifaklar hiç kurulamayacak. Bu yüzden Kızıl Tanrı biraz beklemek zorunda.

[quote=“MCK, post:110, topic:1124”]

Gregor o sıralar Harrenhall’da değildi yani Jaqen’in elinin altında olmalıydı ve o da Harrenhall’dan ayrılamazdı öyle elini kolunu sallayarak zaten kitapta diziden farklı gelişen olaylar sonucu kaleyi terk ediyordu.

Arya’nın ölmesini istediği kişiler hakkındaki ilk 2 isteği çok spontane gelişmişti. Yani olaylar hızlı gelişti ve hemen kurtulmak istediği adamları söyledi Jaqen’a. Yaşını ve fazla üzerinde düşünmeden yaptığı seçimler olarak ilk 2 seçimi değerlendirebiliriz.

Son seçimde ise gerçekten değecek bi şey yaptırmak istiyordu aklı başına geldi ama Tywin çoktan kaleden ayrılmıştı. Jaqen’i arkadan yollayıp uzun sürede sonuç almak ya da hiç alamamak yerine Harrrenhall’daki kuzey askerlerini hapisten kurtarmaya yardım etmesi için kullandı son dileğini.

Petyr Baelish ve Varys’in imhası halinde oyun bozulur. Sansa’yı da keyfimden ötürü.

Yahudiler, yahudiler ve yahudiler.
(oııjdasoıdfas)

Brace yourselves, ceza points are coming.

:smiley: sesli güldüm venetian :smiley:

Joffrey, Cersei ve Walder Frey…

Robert,Stannis,Joffrey

joffrey baratheon-cercei lannister-lysa arryn diyara huzur çöker

joffrey -melisander -balon greyjoy

Daenerys, Varys, Baelish