Kral Jaime Lannister

Forumda bu konu yazıldı mı bilmiyorum.
Herkesin Kral adayı Jon Snow.
Bence Jon Snow Azor Ahai. Liderlik edecek kahramanca savaşacak ve işi bitikten sonra ölecek.
Kral olacak kişide Jaime Lannister.

1. Kitapta Kral Robert ve kafilesi kış tepesine geliyor. Ortak salonda geçiş törenine benzer bir seromoni oluyor. Bran geçiş yapanları izlerken Jaime Lannister’ın görüntüsünden ve asaletinden çok etkileniyor. Onu kral zannediyor. Sonra kral diye takdim edilen Robert’ı görünce hayal kırıklığına uğruyor. Bran Jaime ye bakıp içinden şöyle geçiriyor " kral olması gereken kişi o".
    Kitap elimin altında olmadığı için tam metni yazamıyorum. Ama martin bu bölümü özellikle farklı puntoda yazmıştı. Kitabı okuyanlar bilir,Martin farklı yazı stili veya punto kullanarak birşey yazıyorsa o yazdığı cümlede birşeyler aramalısın çünkü mutlaka ilerki bölümlerde oraya değinilir. Ayrıca Martinin Jaime’ye olan sempatisinde iyi biliniyor. Ondan bahsederken çok övgü ile bahsediyor. Hatta Yüzüklerin efendisindeki Aragorn ile kıyaslıyor.
    Serinin nasıl biteceğini hatırlayın. Taç giyme töreni ile Yüzüklerin efendisindeki Aragorn gibi :wink:

Kitab elime geçince o bölümü bulup burada paylaşacağım. Kral Jaime olacak.

Bu arada teorim bundan ibaret değil destekleyecek başka ayrıntılarda yakaladım. İlerleyen zamanlarda bu başlıkta paylaşacağım.

Fena değil ama eksik noktalar var. Mesela bu iş nasıl olacak ? O kadar kral adayı varken işi zor. Dizi için imkansız ama kitapta ihtimal olabilir desem…

Bu işin olması için çok değişik bi senaryo işlenilmesi lazım. Uçuk yani. Ama kötü diyemeyiz.

Kral/kraliçe kim olacak bilmiyorum ama kim olmayacak biliyorum. Jon ve Daenerys’in güzel popoları demir tahtla buluşamayacak bence. Jaime’ye gelince neden olmasın? Bu dizide herkes Cersei’den Winterfell’deki mutfakta çalışan sıradan bir kişiye kadar herkes demir tahtın adayı. O bakımda olmaz ya ne alaka diyemiyorum.

Ay hadi inş. +rep

Jaime for president.

Ben de öyle umuyorum, nitekim Jaime R’hollor’un yeryüzündeki gölgesi olacak.

@çılgınkörfez @Ser Bronn Beyler sizden ricam açtığım başlığı trollemeyin.
Sizi seviyorum.
<3

@“Zeki Lann” peki o zaman arkadaşım, bu tatlı ricanı kırmayacağım.

Kitapta neler olur bilemem, daha önce hiç okumadım kitapları. Ama dizide bunun gerçekleşeceğini sanmıyordum. Eğer dizi, popülizmi kovalayan sıradan bir diziye dönüşmeseydi taç için farklı olasılıkları konuşabilirdik ancak şuan olası tek senaryo Dany’nin tahtı ve intikamını alıp, Jon Snow ile beyaz ejderhalarına binip günü kurtarmaları.

Devasa bir karakter gelişimi gösteren ve bir hayli de karakterli olan Jaime taht için biçilmiş kaftan olabilirdi. Muhteşem savaşlar verip sonuna kadar direnip, Cersei’nin gölgesinden ve etkisinden kurtulup kendi yolunu seçen bambaşka bir karakter olabilirdi. (Bildiğim kadarıyla kitapta Cersei saplantısından kurtuluyor.)

Ama olmayacak.

Teorinizi destekleyecek olan ayrıntıları en kısa zamanda eklemenizi diliyorum. Farklı bir bakış açısı aslında ama bana pek olası gelmedi. Kitapta Cersei: ‘Jaime ve ben birlikte doğduk, birlikte öleceğiz’ demişti. Jaime, Mad King’i insanları diri diri yakması ve Tywin Lannister’ın başını istemesi gerekçesiyle öldürmüştü. Cersei son sezonda tıpkı Aerys Targaryen’ın yaptığı gibi diri diri insanları yaktı. Cersei’nin tahta oturma merasiminde Jaime’nin huzursuz bakışlarını gördük. Jaime’nin Cersei’yi öldüreceği ve sonra da intihar edeceği yönünde bir teori var ben de buna inananlardan biriyim.

Tanışma formunda Ejderhaların Dansı’nı bitirmenize 200 sayfa kaldığını yazmışsınız, peki sormak isterim neden ısrarla “Jamie”?

Benim kitabın sonunda Demir tahta oturacak olan adayım Littlefinger ve ya Jaime. Dizideyse Jaimenin tahta oturması zor görünüyor. Ama LFnın şansı epey fazla

Jimea tahta geçebilir bence de. Son karakter gelişimleriyle kendisi benim en sevdiğim Lannister oldu. Onun dışında yapılan adaletsizliklere asla gözünü bağlamadı. Hatta KL’de bunlara sesini çıkaran tek kişi oldu. Cersei’yi öldürmesiyle birlikte metaforik olarak Cersei’yi seven Jimea da ölür. Ve yeni bir Jimea olur. Ölüp dirilme olayı size kimi hatırlattı. Azor ahai de olur buradan. Sonunda kral da olur. Bir de Arianne’le evlense tadından yenmez.

iyi hoşda Jimea kim?

@argos Jamei kimse o

Arkadaşın merak ettiği ve sonra benim trollediğim nokta Jaime değil Jamie yazman.

Düzelttiğiniz için sağ olun, siz söylemeden önce farkettim aslında ama düzeltemedim sitede yeniyim.

Evet düzelttim, dilerim bir daha bir troll zincirinin halkası olmam :frowning:

Ne kral Jamie mi olcak yazıyor ?? [FACE WITH STUCK-OUT TONGUE AND WINKING EYE] Çılgınsınn

SM-G710 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Sadece seni trollemedim ben. Senden sonra @argos arkadaşımız daha da saçma bir şekilde Jamei yazınca ben de Jimea yazdım.

Bir daha Jamie yazanı görürsem yemin ediyorum bundan sonra Next Stark yazarım ben de. Sırf Jaim yazdı diye 3 ay @kraken04ü dışladık oyunlarımıza almadık. Lokman hanım siz yenisiniz forumda üzerinize alınmayın şimdilik genel konuşuyorum.

Misafirperverliğiniz için müteşekkirim. Yeni ismim Lokman’ı da çok sevdim. Bu arada gerçekten Ejderhaların Dansı’ndayım, basit bir yazım yanlışı sizleri yanılgıya düşürmesin sevgili forum dostlarım. Otomatik düzeltmeden dolayı Jamie yazmışım, Jaime diye yazıldığının farkındayım. Dev troll organizasyonunuz ilk günümden beni yeterince gerdi, sağ olun :frowning: