Kral Katili Güncesi

İlk kitabı yeni bitirdim kitaptaki üniversite bölümleri - özellikle elodin ve diğer hocalarla olan kısımlar- çok zevkliydi.
Elodin’e bayıldım tam bir çatlak ^^ Lorren’i ilk başta sevmiştim hatta biraz Dumledore’u anımsatmıştı ama şimdi nötrüm :stuck_out_tongue: ve ve Denna… çok gıcık bir karakter, her yerden en ummadık zamanda ortaya çıkıyor çok sinir bozucu ve Kvothe bunda ne buluyor :DD
Sempati lambaları Tesla’yı anımsattı nedense :stuck_out_tongue:

Ayrıcaaa

Kvothe üniversiteden atıldığını söyleyene kadar neredeyse bir şişe Felix Felicis içti sanacaktım,çoğu şeyden kıl payı da olsa kurtuluyor :PP

Dizisi yapılırsa Elodin,Kvothe ve Abenthy karakterlerinin karizmasını bozmasınlar rica edecem :stuck_out_tongue:

Hayatımda okuduğum en iyi kitaplardan biri.Başlamak için tereddütte olanlar varsa kesinlikle başlamalılar.Kitabı okuyanlar için bir sorum olacak.Sizce Kvothe neden onca yaşadıklarından sonra bir han açıp sakin bir yaşama dönmeyi tercih etti ? Unutulmak mı istedi yoksa yaşadıklarını kendisi mi unutmak istedi Tahminlerinizi yazarsanız sevinirim.

Üçüncü kitapta öğreneceğiz ama bence saklanmak için. Cthaeh yüzünden öğrendiği geleceği mümkün olduğunca az etkilemek ve Sithe’lerden saklanmak için isim değiştirip küçük bir köyde mütevazı bir hayat yaşamayı seçmiş olmalı. Tabi bu böyle yapmasının sadece bir tek sebebi değil ama başka ne biliyoruz ki, üçüncü kitapta görücez :slight_smile:

Gayet akla yatkın bir tahmin :slight_smile: yazar kesinlikle 3.günü doya doya anlattiktan sonra şimdiki zamanla devam ettirmeli seriyi hancı kotemizin kvothe oldugunu hatırlaması ve gelecekle yüzleşmesi gerek.3. Kitap en az 1500 sayfa olucak gibime geliyor hatta belki de daha fazla :smiley:

Zihnimizin sahip olduğu en büyük beceri belki de acıyla başa çıkmaktır. Klasik yaklaşım bize herkesin ihtiyacı doğrultusunda geçtiği dört kapı olduğunu öğretir.
Birinci kapı uykudur. Uyku bize dünyadan ve onu dolduran tüm acıdan kaçabileceğimiz bir sığınak sağlar. Bir insan ağır yaralandığı zaman genellikle kendinden geçer. Aynı şekilde travmatik haberler alan birinin bayıldığı olur. Zihin ilk kapıdan işte böyle geçerek kendini acıdan korur.
Ikinci kapı unutmaktır. Bazı yaralar kısa zamanda kapanamayacak, hatta belki de asla iyilesemeyecek kadar derindir. Ayrıca bazı anılar o kadar azap vericidir ki onlara alışmak mümkün değildir. “Zaman tüm yaraları iyileştirir” sözü yanlıştır. Zaman çoğu yarayı iyileştirir. Geri kalanlar bu kapının ardında saklıdır.
Üçüncü kapı deliliktir. Bazen insanın aklı öyle bir darbe alır ki kendini delilikte saklar. Bu ilk bakışta faydalı gözükmese bile öyledir. Gerçekliğin acıdan başka bir şey getirmediği zamanlar vardır ve bu acılardan sakınmak için zihnin gerçekliği geride bırakması gerekebilir.

Dördüncü kapı ölümdür. Son sığınak. Öldükten sonra bizi hiçbir şey incitemez. Ya da en azından bize öyle söylenir.

*Rüzgarın Adı.

Ölüm sığınak dedin de,aklıma şu söz geldi ;

“Ölüm,elbette bir sığınaktır.Yeni bir ismin,maskenin ya da pelerinin seni kendinden saklamaya yetmediği zaman gittiğin yerdir.Vicdanının prensliklerinden hiç biri sana sığınma izni vermediğinde,kaçtığın yerdir.”

Kvothe olacak birisi varsa o da bu kişidir.
yoksa yepyeni birini bulsunlar…

aynen. tam kvothe.

Ben Barnes’ta Elodin olmalı…

@Kvothe bast bu yaa.

aynen bast’a benzio

Bast bu

bu sitede bast için Ian Somerhalder düşünülmüş. hmmm :stuck_out_tongue:
ayrıca listedeki bir kaç oyuncu hariç çoğunu iyi uydurmuşlar :smiley:

Kilvin ve Wilem dışındakiler güzel olmuş

aynen wilem hiç olmamış lise çağındaki biri için kaç yaşında adamı bulmuşlar :confused: denna’da olmamış o rol için Adelaide Kane güzel gider gerçi ben onu egwene rolünede yakıştırıyorum :stuck_out_tongue: devi’yi de saçlarımı sarıya boyatıp ben oynarım :P:P

yok ya denna olmuş bence :stuck_out_tongue: sadece alnı geniş biraz. ama fela süper olmuş inş o olur. Alexis bledel’in saçı beyaza boyasak emilia clarke’tan daha iyi daenerys olur herhalde :smiley:

Sadece Kvothe, Auri ve Fela güzel gerisi olmamış bence.
Kvothe için en ideal kişi resmen ya

alexis bledel küçük de duruyo auri rolünde cidden sırıtmaz.
acaba dizide kimler oynucak çok merak ediyorum. gerçi genç ana karakterler yeni keşif oyunculardan oluşur gibi geliyor bana. belki yaşlı hocalar için bir kaç tanıdık oyuncu bulurlar :stuck_out_tongue:

bu çocuğa katılıyorum ilk defa.

edit: kilvin olmuş lan.

Aşkımsın :*