Kral Katili Güncesi

Ian hiç gitmez Bast’a.

Denna ve Fela çok uymuş da Auri ile Mola yer değiştirse daha hoş olur bence :slight_smile:
Dİğerleri ideal olmuş

Seriyle ilgili olmasa da yazarın yeni kısa hikayesi hakkında bir haber okudum. Haziran ayında Rogues adlı bir antoloji çıkacak Dangerous Women gibi.(Bu antolojide Martin’in yeni kısa hikayesi The Rogue Prince de bulunacak)

Onun dışında Patrick Rothfuss’un “The Lightning Tree” adlı hikayesi de yer alacak. İlgilenenlere duyurulur :smiley:

İkinci kitabı da bitirdim ve seri hakkında yorum yazmak için geldim ama hislerimi nasıl anlatacağımı bilemiyorum.

Kesinlikle okuduğum en destansı seriler arasında ilk üçte. Muhteşem, harikulade mükemmel bu seriyi anlatacak bir tanım yok. Muhteşem karakterler, muhteşem bir olay örgüsü, muhteşem bir kurgu… Bir okur daha ne isteyebilir ki… Dizisi ya da filmi çıksın isterim ama Kvothe’ye uygun biri var mıdır ki?

Bütün gizemler üçüncü kitaba bırakılmış ve 2. kitap 1100 sayfaysa o kitap ta sonsa kim bilir kaç sayfa olması gerek? Yazarın bu anlatımıyla sonuncu kitap(3 sonsa) 3000 sayfaya varır. Anlatımdan şikayetçi değilim asla olamam ama tüm gizemler son kitaba bırakılınca…

Serideki en büyük gizem ne Chandrialılar, ne Kilipsiz kutusu, ne Denna ne Elodin ne de başka birşey… En büyük gizem Bast! Bir bakıyoruz eleman pislikçe davranışlar sonra 180 derece dönüş tek istediğim Reshinin eski haline dönmesi sonra abuk sabuk kafiyeli dizeler sonra filozofça konuşmalar… Tabii hepsi aslında aynı şekilde merak uyandırıcı ama Bast bana hiç de sağlam ayakkabı gibi görünmüyor son kitapta çıkıp aslında ben Felurian’ın gey haliyim dese şaşırmam.:tongue:

Arkadaşlar şu 2 kitabı okuduğumdan beri kitap okuyamıyorum ya.Edebiyat,fantastik,hiçbir tür kesmiyor artık beni.Var mı bu kitap gibi olan bir seri vs?

Bast harbi ikinci kitabın sonunda garip davrandı.
Önceki ibliste bence onun işiydi.
Nedense bana masum gelemiyor bu yaptıkları.
İnş bende bir sorun yoktur.

Kendince abartıyorsun. İstersen okursun. Açlık Oyunları’nı okudun mu?

Ben de öyle düşünüyorum yalnız olmadığıma sevindim.:rolleyes:

Bast bence amacı için ne olursa olsun her şeyi yapanlardan biri. Eski Kvothe’nin geri gelmesi için her yolu deniyor.

Edit:
@SerBeowulf
Percy Jackson serisi iyi keser insanı. Şimşek Hırsızı’nı okudun mu?

[quote=“Kvothe, post:267, topic:656”]

Kendince abartıyorsun. İstersen okursun. Açlık Oyunları’nı okudun mu?
[/quote]Ciddiyim okuyamıyorum artık.Okudum tabii,hiç bir kitap bu seri gibi akıcı ve güzel olmadığı için okuyamıyorum.

http://www.kayiprihtim.org/forum/kralkatili-guncesi-patrick-rothfuss-t11481.0.html;msg146725#msg146725

ay hadi hayırlısı.
inş çevirirler bizde

3.kitabıda çıkaraydı iyiydi

Yazın çıkacak olan ve Bast’ın hikayesini anlatacak olan “The Lightning Tree” çok uzun olmazsa çevirebilirim.

Yine de kesin söz vermeyeyim ama. Hem daha 2.kitabı bitirmem gerek :smiley:

Bu kadar övgü alan kitaba dün itibari ile başlamış bulunmaktayım.

Doğru yoldasın. Pişman olmayacaksın :slight_smile:

Ben de öyle düşünüyorum. Seriye başlamam için çok baskı kuruldu. Ayrıca @Lanre ile bir anlaşmamız var. O da WoT’a devam edecek :smiley:

@Rhuarc asla pişman olmayacaksın. Ben zaman çarkını bitirdikten sonra bi daha okumayı düşünüyorum.

SM-N9000Q cihazımdan gönderildi

Yazın devam edicem tabi. Soz verdim o kadar :slight_smile:

@Arstan ben de zaman çarkını bir daha okumayı düşünüyorum :smiley:

@Lanre evini biliyorum :DD

Dün 2.kitaba başladım sonunda. 2.kitapta belirtilecek mi ya da ipuçlarını verecekler mi henüz bilmiyorum ama şöyle bir şey fark ettim.

[spoiler]Lanre ve Kvothe’nin kaderleri aynı olabilir mi diye düşünmeye başladım. Lanre bozduktan ve Haliax olduktan sonra 2-3 defa uykunun tatlı kollarından uzak kaldığı anlatılıyor. Hatta Kvothe daha çocukken karşılaştıkları zaman yine uykuyla ilgili bir muhabbet geçiyor.

Şimdi Kvothe’nin de uyuyamadığından bahsediliyor. 2.kitabın başında da aynı muhabbet geçiyor. Yani Kvothe’nin uyuyamamasından. Lanre karısını kurtarma uğruna karanlık bir güç arayışına giriyordu. Belki Kvothe de buna benzer bir lanetle karşılaşmış olabilir. Hatta belki ölüp dirilmiştir bile. Tarihçi hep gözlerindeki değişimden bahsediyor. Bi koyu yeşil, bi açık yeşil, bi gri gibi falan.
Bu durumda Lanre-Kvothe, Lyra-Denna ilişkisi düşündüm.[/spoiler]

Şimdi bu teoriyi tamamen kendim buldum/uydurdum. Ve henüz 2.kitabın en başlarında olduğumu söyleyeyim. Yani ilerlerde alakası bile olmayan şeyler açıklanıyorsa lütfen dalga geçmeyin :smiley:
Aklıma geldi belirmek istedim.

2014 Kasım ayında çıkması beklenen ve Auri karakteri anlatan ‘‘the slow regard of silent things’’ kitabının kapağı yayınlanmış.

İthaki bunu da çeviricek mi acaba?