Kral Katili Güncesi

Yakındır kardeş.
http://frpnet.net/kultur-sanat/sinema-haberleri/kral-katili-guncesinin-sinema-televizyon-uyarlamalari-yapimcisini-buldu

Tüyapta anlık bir kararla ilk kitabını aldım. Her yerde bu kitaba övgüler vardı bu yüzden merak ediyordum. Umarım pişman olmam

@Queen Arianne bende çok fazla övgü okudum hakkında ve daha da önemlisi kötü bir yoruma rastlamadım. Okuyunca görüşlerini paylaşırsan sevinirim bende almayı düşünüyorum. Buz ve ateşin şarkısı bitiyor çünkü iki kitap kaldı boşluğu doldurmak gerek…

Şu konuyu niye hortlattınız yahu?? Yine Patrick’in halaaaaaa 3. kitabı yazmadğını hatırlayıp sinirlendim :((((

@Queen Arianne @neyazam Eğer 3. kitabı beklerim sorun değil diyorsanız başlayın arkadaşlar. Hikaye çok güzel o konuda pişman olmazsınız ama yeni kitabı bekleme süresi yüzünden pişman olabilirsiniz :confused:

Bizler aslında çok sabırlı insanlarız da başkaları farkında değil, 6. ve 7. kitabı bekledik Sherlock’u bekledik yeri geldi birilerini bekledik ve galiba beklerken ölüp gideceğiz. :slight_smile:

@Aviendha 3. Kitap çıkmadı mı? Tüyaptan alırken arkadaşım 3 kitabı birden aldı çünkü.

Uzun bir süre çıkmaz bence. Zira Patrick dayım şu sıralar Twitch üzerinden ‘Witcher 3’ yardırıyor. Uzun soluklu open world oyunlara sardı.

Hayır çıkmadı arkadaşın yan kitap Sessizliğin Müziği’ni almıştır.

@aviendha evet öyleymiş. 3 kitabı birden alınca ben serinin kitabını aldı sandım. 5 kuruşum kalmadığı için ancak kenardan bakabildim ben tabi. Son kalan paramı bu kitaba yatırdım. Güzel çıkmazsa ağlarım.

Westeros’a bile kış geldi,bu amına kodum kitabı gelmedi hala.

Bast’ın Kvothe’nin Felurian’dan doğma oğlu olabileceğine dair çılgın bir teori okudum,bu çılgınlığa katılan,yorum yapmak isteyen var mı?

2 sorum var:
1.Felurianla Kvotenin çocuğu olması mümkün mü?
2.Bastla Kvotenin yaşları bir birlerinne uygunmu?
İkinci soru daha önemli. Hatırladığım kadarıyla Kvote 30lu yaşların başında Bastında en az 18-19 yaşı var. Tabi eğer Bastın ırkı(Irkın ismini unutdum) çabuk büyümüyorsa.

Mümkün,zira bilindiği kadarıyla Felurian ile beraber olup canını ve aklını koruyabilen bi’ Kvothe var.Fey aleminde zaman farklı akar,o yüzden Bast’ın Alacakaranlık’ta geçirdiği 150 sene,Dünya’da üçte birine ve hatta daha azına denk olabilir.

[spoiler]Denna’nın hamisi diyelim Bredon.Maer ise Amyr taraftarı ve destekçisi.Bredon’un pagan ayinleri yaptığı,kömür karası ve kül rengi kıyafetler giydiği biliniyor.Ayrıca Denna’ya yazdırdığı Chandria methiyeli şarkısı da bir başka kanıt.Benim aklıma takılan,Bredon Maer’i kontrol altında tutmak ve güçsüzleştirmek için Caudicus ile beraber düzenli olarak zehirlediyse?Ayrıca ilk kitapta Skarpi Kvothe’yi nerden tanıyor da,askerler onu tutukladığında direkt Kvothe,kaç ve kendini kurtar diyor?Kvothe ona sadece soru sordu,adını söylemedi ve önceden tanışıklıkları yok.

Edit 2 : Bence Alveron Kvothe’yi Amyr olarak eğitiyor gizliden gizliye.Haydut avı başlı başına hızlandırılmış bir eğitimdi.Hatta karargaha baskın yaptıklarında Kvothe’nin anlam veremediği şeyler olmuştu.Eline nerden geldiği belli olmayan yay,şimşekler,karabüyü.Bence bir Amyr uzaktan veya yakından,Kvothe’yi izliyor,koruyor,yönlendiriyor.O 1 ayda kaç yaş büyüdüğünü,olgunlaştığını ve değiştiğini siz düşünün.Liderlik,dövüş,Leshani,dil.Ve hatta,sadece hayatın kendisinden,yaşayarak öğrenebileceği o pratik ve cesaret isteyen deneyimler[/spoiler].

Taş kapılardan haberi olan var mı?

Aşırı derecede Yerdeniz’den etkilenmiş bir seri. İyi seri okutuyor ama öyle efsane değil bence. İsimler, isimleri bilirsen kullanabilirsin, isim arayan büyücüler, büyücülük okulu, okulun en iyi öğrencisi, çok hızlı öğrenme, ejder öldürme, genç yaşta olgunlaşma, bir binanın altındaki tünellerde labirent/oda yaşayan/gezen bir genç kız vs hepsi yerdenizden aşırma. Yerdeniz’i alıp üzerine LoTR ve AOIAF vs etkilenmeleri ile ortaya çıkmış bence.