Krallığın İlan Edilişi

İlk sezonun sonunda hangi krala katılacakları konusundaki toplantıda Kuzey Krallığı ilanı kararı alınmıştır. İşte o toplantının dizideki hali (çeviri Divxplanet’ten alınmıştır)

Güneyli bir Lord :İzleyeceğimiz en uygun yol gayet bariz. Kral Renly’e sadakatimizi ilan edip güneyde onun kuvvetleriyle birleşmek.

Robb Stark : Renly kral değil.

Kuzeyli bir Lord : Joffrey’e bağlılığınızı ilan edemezsiniz, lordum. Babanızı öldürttü.

Robb Stark : Bu Renly’i kral yapmaz. O Robert’ın en küçük kardeşi. Bran benden önce nasıl Kışyarı Lordu olamazsa Renly de Stannis’ten önce kral olamaz.

Kuzeyli bir Lord : Yani Stannis’e mi bağlılığımızı ilan edelim?

Bağırışlar

• Renly uygun değil!
  • Stannis’in arkasına geçersek…

İri Jon Umber : Lordlarım! İri Jon Umber : O iki kralla ilgili ne düşündüğümü söyleyeyim. Renly Baratheon benim için bir hiç… Stannis de öyle. Neden Güney’deki çiçekli bir koltuktan beni ve benim olanları yönetsinler? Sur’la ve Kurt Ormanı’yla ilgili ne biliyorlar? Tanrıları bile yanlış! Neden yine kendimizi yönetmeyelim? Biz ejderhalara boyun eğdik ve artık ejderhalar öldü! Önünde diz çökmek istediğim tek kral orada oturuyor: Kuzeyin Kralı! İşte bu şartları kabul ederim. Kızıl Kale onların olsun, demir sandalyeleri de. Kuzeyin Kralı!

Theon Greyjoy : Şimdi ve daima kardeşin miyim?

Robb Stark : Şimdi ve daima.

Theon Greyjoy : Kılıcım senindir, zaferde ve yenilgide, bugünden, son günüme kadar.
Kuzeyin Kralı!

Tüm Lordlar : Kuzeyin Kralı! Kuzeyin Kralı!

Theon’da tam dönek ha. Kardeşmiş!!!

aynn ha orda theon has kardeş gibi gözükmüştü :smiley:

Her şey İri Jon Umber yüzünden.Verdi gazı verdi gazı.Noldu şimdi?

Aslında o sahne çok iyiydi. Bir an için heyecana kapıldık The King in the North diye diye. Ha ne kadar mantıklı tartışılır. Bence Stannis desteklenmeliydi. Ama Kuzeyin Kralı fikride dediğim gibi tartışılır.

Bence Robb doğrusunu yaptı. Ama sonrasında verdiği kararlar bana göre tam rezaletti. Hiç savaş kaybetmeden kendi sonunu hazırladı.

Valla ben de foruma başladıktan sonra Stannis desteklenseydi iyi olurdu diye düşündüm ama, 300 yıldır kuzey hiç Yedi Krallığın yönetiminde herhangi bir kademede bulunmamış, bir kral-kraliçe sura giderken belki uğramıştır, Richard Stark dönemine kadar güneyle bilinen bir evlilik bile yok nerdeyse, ki bu anlaşma olmasaydı Robert İsyanı olmaz ve Güney’in gözünde Kuzey hala vergiye bağlanan krallığın yarısından başka bir anlamı olmazdı. Robert bile Jon Arryn ölmese kardeşim dediği Ned’e ziyarete gelmezdi. O yüzden İri Jon Umber’a katılıyorum. The King in the North
(her zaman diyorum siyaseti becerebileydi Robb belki kardeşlerini alıp kuzeye döner ve kral olarak yaşayabilirdi)

Dikkati mi Çeken Bir Diyalog

komutaya girmemesi tabiki doğru bir karar ama müttfefik olabilirdi stannisle ama o zamanda stannis komutanın kendisinde olmasını isterdi

kuzeydeki kral olabilmek için ortada yedi tane ayrı krallık olmalı aksi takdirde şekil1a

O yüzden başına gelenleri hakediyor :smiley:

No.
Kimse işkenceyi hak etmez. Bu nedenle kim olursa olsun işkence eden tüüüüüm karekterlere garez besliyorum.
Ramsay hariç çünkü kendileri bir işkenceci.

Şimdi herkes Stannis haklı kral olduğu için ve Robb Stannis’in davasına destek vermeyip Melisandrenin büyüsüne maruz kaldığı için Stannis diyor ama O ZAMAN için en doğrusu Robb’un yaptığıydı.Ya alçak Joffrey’e diz çökeceklerdi ya da kendi krallıklarını ilan edeceklerdi.Çünkü o sıralar Joffrey’i,Robert’ın gerçek oğlu ve tahtın haklı kralı zannediyolardı.Böyle bir durumda gidip niye Stannis’i desteklesinler?Mantıklı olalım lütfen.

Joffrey’e diz çökeydi diziyi küfrederek bırakırdım ama dediğin çok doğru, o zamanlar haklı kral joffrey salağıydı, GRRM resmen nefret edelim diye yaratmış karakteri :smiley:

Yedi krallığı Ejderhalar kurmuştu ve onlar artık öldü. İsteyen Kendi krallığını kurar, isteyen Demir Sandalyenin önünde diz çöker.

hemde çok daha fazlasını evet

Zalimler…

yok ben theonu severim aslında ( nedense ) ama başına ne gelse haketmiş olacak :smiley:

@rickon 7 krallık derken ayrı ayrı 7 krallık

Anladım, ben de onu diyorum zaten isteyen eskisi gibi bağımsız olur, isteyen Kızıl Kaleye boyun eğer. Özellikle Kuzey’in bağımsızlığını savunanlardanım.

Hangi bölümdü bu tekrar izleyeceğim …

robb a laf eden arkadaşlar bu konusmada gördüler mi acaba.babası gibi önce STANNİS diyor. yasalar neyse ondan yana.